Slimchain, produkt firmy GEZE, zdobywcą nagrody universal design 2014


Napęd łańcuchowy GEZE "Slimchain" zdobył nagrodę universal design 2014. Zespół ekspertów składający się z projektantów i architektów wyłonił 13 zdobywców nagród spośród 118 uczestników konkursu.

Członkowie jury konkursu universal design 2014, pod przewodnictwem prof. Fritza Frenklera z Uniwersytetu Technicznego w Monachium, sprawdzili i przetestowali produkty biorące udział w konkursie podczas odbywającego się w Monachium Creative Business Week (MCBW). 118 uczestników konkursu z 15 państw rywalizowało w 9 kategoriach. 13 uczestników, w tym napęd łańcuchowy GEZE Slimchain, otrzymało upragnioną nagrodę. Członkowie jury oceniali następujące kategorie: wachlarz zastosowań, elastyczność, proste i intuicyjne użytkowanie, margines błędu, bezpieczeństwo, trwałość oraz czynniki ekologiczne. "Do tegorocznego konkursu została zgłoszona szeroka gama produktów z poszczególnych grup produktów – od klasycznego wzornictwa przemysłowego do wzornictwa socjalnego w krajach rozwijających się. [...] Długotrwały sukces ekonomiczny oraz poparcie społeczne osiąga się tylko wtedy kiedy wartości firmy są zbieżne z wartościami obowiązującymi w projektowaniu ", podkreślił prof. Fritz Frenkler.

nagroda universal design dla napędu łańcuchowego GEZE Slimchain: Wyróżnienie dla "wszechstronnego talentu "

Elastyczność w połączeniu ze smukłym wyglądem: to cienki i kompaktowy Slimchain. Napęd łańcuchowy GEZE dla systemów odprowadzania dymu i ciepła (RWA) oraz systemów przewietrzania zdobył nagrodę "Plus X Award" w kategorii "Wysoka Jakość" i "Funkcjonalność" oraz został nominowany do nagrody German Design. "W kategoriach projektu produktu zwracamy szczególną uwagę na połączenie najwyższej funkcjonalności oraz subtelnej konstrukcji", podkreśliła Andrea-Alexandra Alber, Dyrektor ds. Strategii i Marketingu w GEZE. "Jesteśmy podekscytowani faktem otrzymania nagrody universal design, która, poza konstrukcją samą w sobie, oznacza również docenienie technologii oraz obsługi klienta dostarczanej wraz z produktem". Slimchain GEZE może być z łatwością zintegrowany z fasadą oraz dostosowany do różnych rozmiarów okien, jak i wymogów związanych z ich otwieraniem. Napęd jest dostępy w następujących standardowych długościach wysuwu łańcucha: 300, 500 i 800 milimetrów wraz z możliwością dopasowania jego długości. Jego instalacja jest szybka i łatwa dzięki zastosowaniu systemu montażowego Smart fix, który umożliwia szybkie ‘wpięcie’ siłownika w konsolę bez użycia narzędzi. Odłączalny kabel zasilania sprawia, że dokonywanie zmian strukturalnych lub wymiana napędu odbywa się bez żadnych problemów. Slimchain jest częścią nowej oferty siłowników GEZE dla systemów przewietrzania i RWA. Budowa modułowa wraz z jednolitym wyglądem sprawiają, że wybór odpowiedniego siłownika staje się łatwiejszy: indywidualnie konfigurowalne rozwiązania dla konkretnych budynków.