GEZE - Ditzinger Lebenslauf
Pracownicy GEZE „wybiegali“ 9000 EUR dla chorych na mukowiscydozę.
Przekazanie czeku

Bieg Życia w Ditzingen

27 kwietnia 2008, przy pięknej słonecznej wiosennej pogodzie, trzydzieści biegaczek i biegaczy z GEZE biegło dla pięknego celu: Towarzystwo do Walki z Mukowiscydozą z Badenii-Wittembergii zorganizowało po raz 10 Bieg Życia, którego dochód był przeznaczony dla chorych na mukowiscydozę. Celem biegu było zebranie pieniędzy na projekt poprawienia terapii  i rozwoju badań tej choroby oraz szkolenia lekarzy i rehabilitantów.   

Kolorowa grupa pracowników GEZE przebiegła łącznie 450,5 km. Każdy „przebiegnięty“ kilometr był premiowany kwotą 20 EUR, tak że zebrana suma wyniosła ponad 9000 EUR.  Na starcie byli obecni przedstawiciele prawie wszystkich działów, od kierownictwa firmy do uczniów i dawnych pracowników.  Pracownicy GEZE  przyjechali z Hesji, z Saary i z trójkąta Rhein-Neckar. Uczestnicy biegu tworzyli tak samo kolorową grupę jak zebrani pracownicy GEZE – Bieg Życia jest otwartą imprezą, w której mogą brać udział zawodowcy i amatorzy. Bieg  trwał od godziny 8.30 do 16.00, przy czym każdy biegł we własnym  rytmie, zależnym od kondycji. Michael Rasimus, organizator biegu z ramienia GEZE, przebiegł 50km w trzech etapach, uczeń Bjorn Schradi przebiegł swobodnie 24km. Wielka wytrwałością wykazała się Martina Martens, która w ramach „Marszu życia“ przeszła 17,5km. Zabawę ze szczytnym celem połączyli również inni pracownicy GEZE pokonujący mniejsze odcinki. Peter Vogel wystartował ze wsparciem: jego 7-letni syn przebył 10 kilometrów.

Swobodna atmosfera otwartej imprezy, w której nie jest ważny dystans i prędkość zachęci na pewno w następnym roku innych pracowników firmy GEZE do uczestnictwa, co zwiększy ilość sponsorowanych kilometrów.

Mukowiscydoza (CF) jest najczęściej spotykaną wrodzoną nieuleczalną chorobą metaboliczną w Europie Środkowej. Chory wymaga codziennej intensywnej fizykoterapii, konieczne są ćwiczenia oddechowe, codziennie też muszą być wykonywane inhalacje i podawane leki przeciw infekcjom. Przy intensywnej opiece medycznej czas życia może wynosić ponad 30 lat