GEZE Slimdrive im Shopping Centre, Krämaren, Schweden
GEZE Slimdrive w Shopping Centre, Krämaren, Szwecja

Krämaren w szwedzkim Örebro

“Krämaren“ to centrum handlowe w szwedzkim Örebro, wyposażone przez GEZE w całoszklane konstrukcje IGG oraz napędy Slimdrive umieszczone w obszarze wejścia.

Projekt został zamówiony przez jedną z wiodących firm budowlanych Szwecja NCC Construction Sverige AB. Obiekt zaprojektowali architekci z firmy Sweco FFNS Arkitekter AB. Powierzchnia  handlowa centrum wynosi 10.350m2 i jest odwiedzana co roku przez 4 miliony ludzi.

Slimdrive SL przy wysokości belki tylko 7cm tworzy silny napęd automatycznych drzwi przesuwnych, który może zostać elegancko wkomponowany praktycznie w każdą fasadę. Możliwa jest doskonała integracja nawet w fasadzie o bardzo wąskich profilach,bez konieczności stosowania poszerzeń. Napęd jest prawie niezauważalny, a jednocześnie bardzo silny i trwały.
Instalacja i uruchomienie mogą być przeprowadzone  łatwo i szybko. Również łatwe jest zainstalowanie napędu w ramach  modernizacji istniejącej elewacji. Trwały i nie wymagający konserwacji silnik  umożliwia bezgłośną pracę urządzenia.
W systemie zintegrowanych elementów całoszklanych GEZE IGG profile i okucia są ukryte między szybami - niewidoczne na powierzchni szkła.