GEZE - TSA 160 NT-IS in der neuen Messe Stuttgart
GEZE TSA 160 NT IS
GEZE - TS 5000 L-ISM in der neuen Messe Stuttgart
GEZE TS 5000 L-ISM
GEZE Boxer
TSA 160 F-IS

Neue Messe w Stuttgarcie: "Innowacja i emocje"

Biuro architektoniczne: Wulf & Partner, Stuttgart

W 2007 roku rozpoczął swoją dzialalność Neue Messe Stuttgart – obiekt wyposażony w doskonałą infrastrukturę i unikalny w skali europejskiej dostęp do wszystkich środków transportu. Zgodnie z planami architektów Tobias Wulf i Kai Bierich, nowoczesny i przełomowy dla gospodarki i ekologii teren targowy zajmuje  w sumie 100.000 metrów kwadratowych powierzchni, dzieląc się na osiem hal targowych i centrum konferencyjne. Efektowny parking z dachem pokrytym ogrodem jest umieszczony nad autostradą. Ambitny projekt otrzymał nagrodę "Immobilien Award", przyznawaną przez gazetę za rozwiązania w zakresie architektury, ekonomii budynku, innowacyjności i użyteczność. Do nagrody tej przyczyniły się rwnież produkty GEZE zainstalowane w różnych częściach budynku.

Wejścia główne na tereny targowe muszą sprostać dużemu natężeniu ruchu i związanymi z tym kryteriom bezpieczeństwa. Elewacja holu została wyposażona w automatyczne drzwi przymykowe z napędami GEZE TSA 160 NT oraz w kompaktowe zwory magnetyczne MA500 zainstalowane na wyjściach ewakuacyjnych i wejściach dla dostawców. Zwora magnetyczna rygluje skrzydła, jednak w nagłych wypadkach można otworzyć drzwi szybko i bezpiecznie - również w razie awarii zasilania. Drzwi klatek schodowych i drzwi wejściowe głównej hali Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego zostały wyposażone w GEZE TSA 160 NT. Zapewniają odwiedzającym wygodną komunikację i otwartą przestrzeń.

Drzwi łączników hal wystawowych są wyposażone w nawierzchniowe samozamykacze GEZE TS 5000 L z szyną T-Stop. Dzięki wbudowanemu w szynę ogranicznikowi kąta otwarcia szyna GEZE T-Stop eliminuje tzw. miejsce nożycowe między odbojem i skrzydłem oraz wystający z podłogi element ograniczający, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania przejścia i jego estetykę. Dla bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania logistyki, podwójne drzwi w ciągach dla zaopatrzenia zostały wyposażone w samoazmykacze  GEZE TS 5000 R-ISM ze zintegrowanym wyłacznikiem dymowym. W przypadku pożaru włącza się czujnika dymu i drzwi zamykają się samoczynnie.

Drzwi przeciwpożarowe drewniane zostały wyposażone w zintegrowany samozamykacz bokser z wyłącznikiem dymowym RSZ 6. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu samozamykacze i szyny ślizgowe są niewidoczne, gdy drzwi są zamknięte. Centralka dymowa GEZE umożliwia wczesne wykrywanie dymu i ognia. Drzwi przeciwpożarowe zamykają się samoczynnie w przypadku pożaru.