GEZE TS 550 IS, Leonardo Glass Cube, Bad Driburg
GEZE TS 550 IS
Leonardo Glass Cube, Bad Driburg
Leonardo Glass Cube, Bad Driburg
GEZE TS 500 IS

Estetyka szkła w wymagających obiektach

Biuro architektoniczne: 3deluxe, Wiesbaden

Zintegrowane elementy szklane (IGG) należą do najnowocześniejszych rozwiązań na rynku szkła. Wszędzie tam, gdzie okucia i profile wpływają niekorzystnie na estetykę wnetrza, GEZE proponuje system IGG dający projektantom dużą swobodę działania.  

W zintegrowanym systemie elementów całoszklanych GEZE IGG profile i okucia są ukryte między taflami szkła. Wysokiej jakości powierzchnia pozwala na uzyskanie pełnej przejrzystości i lekkości. Cała "inteligencja" skrzydła znajduje się pomiędzy szybami. Dzięki nadrukowi wykonanemu na wewnętrznej powierzchni  krawędzi elementy okucia stają się całkowicie niewidoczne. Zachowany jest jednolity wygląd elewacji, niezależnie od tego, czy zawiera ona drzwi ręczne, czy automatyczne przesuwne lub przymykowe. System GEZE IGG może być stosowany w przeszklonych fasadach wewnątrz i na zewnątrz, w stałych i przesuwnych systemach ścianek działowych, dzielących sale konferencyjne, powierzchnie użytkowe, oddzielających poczekalnie na lotniskach. Umożliwia dzielenie powierzchni wewnętrznych w centrach handlowych, bankach, nowoczesnych biurach. Możliwości projektowe są nieograniczone. System GEZE IGG jest realizowany zgodnie z wymaganiami klienta: zgodnie z projektem wykonuje się odpowiednie nadruki lub dobiera odpowiednie rodzaje szkła. GEZE IGG spełnia  wymagania funkcjonalne, takie jak izolacyjność termiczna, akustyczna  lub bezpieczeństwo. Zachowuje również korzystne cechy systemów okuciowych znanych z innych rozwiązań. Sychem IGG charakteryzuje się elastycznością, niskimi kosztami eksploatacji i wysokim komfortem użytkowania.

Zintegrowany system elementów szklanych (IGG) z samozamykaczem podłogowym  TS 550 IS do drzwi dwuskrzydłowych jest zastosowany w otwartym w 2007 roku w Bad Driburg centrum kongresowo-rozrywkowym  producentów szkła Leonardo Glass Cube. Projekt podkreśla połączenie miękkich płynnych struktur i czystych, prostych linii obudowy.