GEZE - Rettungswegsystem bei LTU arena, Düsseldorf
LTU arena
GEZE - Rauchabzugsanlagen bei LTU arena, Düsseldorf
RWA 105 E
GEZE - TSA 160 Behinderten-WC bei LTU arena, Düsseldorf
TSA 160 – toaleta dla osób niepełnosprawnych
GEZE - RWA 105 E bei LTU arena, Düsseldorf
RWA 105 E

Kolory świata

Biuro architektoniczne: J.S.K. Perkins & Will, Düsseldorf

"LTU Arena" to nazwa wielofunkcyjnej hali, która została zbudowana w północnej części Düsseldorfu, w miejscu starego stadionu. Służy m.in. jak stadion klubu Fortuna Dusseldorf i drużyny piłkarskiej Rhein Fire. LTU Arena otrzymuje znak jakości „Sprinkler Protected“ - wyróżnienie dla najlepszego bezpieczeństwa pożarowego.

Na uwagę zasługuje ciekawa koncepcja widowni. Miejsca są pozornie przypadkowo oznaczone różnymi kolorami. W rzeczywistości kolorowe siedzenia są wynikiem dokładnego planu architekta, według którego nawet stadion z umiarkowaną publicznością w odbiorze telewizyjnym sprawia wrażenie wypełnionego. Kolorowe miejsca nadają się idealnie do hasła i logo w reklamie olimpijskiej "tak barwny jak świat", przy czym kolory żółty, czerwony, niebieski i czarny z zielonym kolorem murawy odtwarzają kolory kół olimpijskich.

Produkty GEZE umożliwiają uzyskanie wymaganego bezpieczeństwa i komfortu obiektu. Napęd okien oddymiających RWA 105E zapobiega rozprzestrzenianiu się dymu w przypadkach pożaru przez inteligentny system wentylacji. Automatyczny napęd drzwi przymykowych TSA 160 jest zainstalowany w specjalnej wersji dla osób niepełnosprawnych w taki sposób, że drzwi otwiera się łatwo z wysokości siedziska po naciśnięciu przycisku. Samozamykacze serii TS 5000, TS 5000 L i TS 3000 V skutecznie zamykają drzwi przeciwpożarowe.