GEZE - Bodentürschließer TS 550 E-IS-G bei Hotel InterContinental Resort, Berchtesgaden
Samozamykacz podłogowy TS 550 E-IS-G
GEZE - Slimdrive SL Antrieb bei Hotel InterContinental Resort, Berchtesgaden
Slimdrive SL
GEZE - Integrierter Türschließer Boxer bei Hotel InterContinental Resort, Berchtesgaden
Zintegrowany samoazmykacz Boxer
GEZE - Wintertraum: Hotel Intercontinental
Ogród zimowy: Hotel Intercontinental

Luksus na najwyższym poziomie!

Biuro architektoniczne: Kochta Architekten, München

Położony w Alpach Bawarskich powyżej Berchtesgaden pierwszy górski kurort w Niemczech został zbudowany według planów biura Kochta Architekten z Monachium. Luksusowy hotel InterContinental został wyposażony w produkty GEZE. Innowacyjne rozwiązania, takie jak zintegrowany samozamykacz Boxer, wspierają ideę ekstrawaganckiego projektu.

Koncepcja architektoniczna położonego na wysokości 1000 metrów hotelu umiejętnie łączy w sobie nowoczesny luksus i naturalne materiały, takie jak kamień i drewno. Naturalne kolory i formy odegrały równie ważną rolę, jak wybór odpowiednich materiałów i źródeł światła.

Szklane drzwi przesuwne w obszarze wejścia
Główne wejście zdobią automatycznie rozsuwane drzwi GEZE. Napęd Slimdrive SL o wysokości belki 7 cm, w połączeniu z systemem elementów szklanych IGG tworzy eleganckie rozwiązanie dla wejścia. Napęd jest certyfikowany według DIN 18650.

Zintegrowane samozamykacze GEZE na wszystkich drzwiach do pokoi
Drzwi wyposażone są w zintegrowany z płytą skrzydła, a tym samym niewidoczny samozamykacz GEZE Boxer. Łączy w sobie różnorodność funkcji i prosty wygląd. Jest to właściwy produkt dobrany do odpowiedniego wnętrza. Samozamykacz Boxer jest dostępny w dwóch wielkościach. W wersji 04/02 zamyka drzwi o cieżarze do 130 kg i szerokości do 1100 mm. Wielkość 3-6 to ciężar drzwi do 180 kg oraz szerokość do 1400 mm. Nie są problemem również drzwi dwuskrzydłowe – mogą być wyposażone w samozamykacz Boxer ISM z regulacją kolejności zamykania, albo Boxer E-ISM, który jest dodatkowo wyposażony w elektromechaniczną blokadę położenia otwarcia.

Samozamykacze do dużych, ciężkich drzwi w korytarzu
W InterContinental Resort są stosowane również samoazmykacze podłogowe GEZE. Samoazmykacz podłogowy TS 550 E-G oraz jego wersja TS 550 E-IS-G z wbudowanym mechanizmem regulacji kolejności są zainstalowane głównie w korytarzu hotelu na dużych i ciężkich skrzydłach. Przy wyborze tego rozwiązania decydującą rolę odegrała możliwość bezstopniowej regulacji kąta podtrzymania otwarcia.

W oknach zastosowano E 580 – elektryczny napęd łańcuchowy ukryty w konstrukcji skrzydła – zapewniający  prawidłową wentylację wnętrza.