GEZE - Design- Schiebewandsystem bei Mövenpick Hotel, Stuttgart Flughafen
System ścianek przesuwnych MSW
GEZE - Drehtürantrieb bei Mövenpick Hotel, Stuttgart Flughafen
Slimdrive EMD
GEZE - Schiebewandsystem bei Mövenpick Hotel, Stuttgart Flughafen
Ścianki przesuwne MSW

GEZE otwiera drzwi w hotelu Mövenpick przy lotnisku

Biuro architektoniczne: Reichel & Stauth, Braunschweig

Ośmiopiętrowy hotel zaprojektowany przez architektów Reichel + Stauth z Braunschweiger został zbudowany we wschodniej części parkingu, przy terminalach. Szklana fasada ma charakterystyczny kształt zaokrąglonej litery. Szyby w odcieniach czerwieni dostarczają światło dzienne do wszystkich pomieszczeń budynku.

Firma GEZE wyposażyła cały budynek hotelu. We wszystkich drzwiach zamocowane są samoazmykacze GEZE TS 4000, które zapewniają skuteczne odcięcie ognia i dymu w razie pożaru. Pomieszczenia konferencyjne jest wyposażone w kilka napędów automatycznych GEZE ECdrive. W miejscach publicznych, np. w holu, zainstalowano samozamykacze TS 5000 R w wykonaniu FS z ramieniem swobodnym. W przypadku pożaru, blokada osi zwalnia się samoczynnie i drzwi zamykają się automatycznie. GEZE Slimdrive EMD – jedyny  napęd o wysokości 7 cm do drzwi rozwiernych jest zainstalowany w barze i jako niewidoczny element wyposażenia zapewnia  łatwą komunikację dla pracowników w kuchni.

Wystrój hotelu jest dziełem słynnego projektanta Matteo Thun. Atrakcją w pokojach i na korytarzach są ścianki GEZE MSW z motywami leśnymi. Szklane  skrzydła umożliwiają elastyczny i przejrzysty podział przestrzeni. Możliwość indywidualnego formowania wnętrza daje unikalny i charakterystyczny wygląd.

Wystrój hotelu i jego otoczenie sprawiają, że pobyt w kompleksie hotelowym jest niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich użytkowników - tych przebywających służbowo, odwiedzających targi, a także dla turystów.