GEZE - GEZE TSA 325 revolving doors, Mercedes-Benz Museum, Stuttgart
TSA 325
GEZE - Slimdrive SD-Servo drive, Mercedes-Benz Museum, Stuttgart
Slimdrive SD-Servo
GEZE - GEZE IGG bei Mercedes-Benz Museum, Stuttgart
GEZE IGG
GEZE - TSA 160 Invers bei Mercedes-Benz Museum, Stuttgart
TSA 160 Invers

Zachwycające systemy całoszklane GEZE

Biuro architektoniczne: Van Berkel en Bos Architecten, Amsterdam

Muzeum Mercedes-Benz stanowiące element nowego „Mercedes-Benz World” zaprasza na  niezwykłą podróż pozwalającą zapoznać się z historią firmy i marki samochodu.

Podstawowa struktura architektoniczna niezwykłego budynku przypomina trójlistną koniczynę. W środku zakrzywionej formy jest utworzone trójkątne atrium, wokół którego rozmieszczone są sale wystawowe. Wzdłuż ogromnej podwójnej spirali owijają się dwa ciągi spacerowe przechodzące przez kolejne poziomy liczącej 16.500 m² powierzchni wystawienniczej. Goście rozpoczynają zwiedzanie nie jest na parterze, ale od najwyższego punktu muzeum, do którego dojeżdżają windą, a następnie schodzą  w dół wzdłuż spirali, oglądając w kolejności chronologicznej kolejne etapy rozwoju marki Mercedes.

Wchodząc do muzeum przez drzwi obrotowe GEZE TSA 325 ze szkłem w systemie GGS odwiedzający kieruje się na przestronny hol wejściowy i umieszczone w nim eksponaty. Obrotowe drzwi wpasowują się doskonale w szklaną fasadę i harmonizują z architekturą muzeum. Zintegrowany system IGG jest zainstalowany obok drzwi obrotowych.

Muzeum Mercedes-Benz zostało wyróżnione złotym medalem Republiki Federalnej Niemiec za zastosowane wzornictwo.