GEZE - oberliegende Türschließer mit Gleitschiene bei Hôpital d'Orsay, Paris
Powerdrive HT
GEZE - oberliegende Türschließer mit Gleitschiene bei Hôpital d'Orsay, Paris
Powerdrive HT
GEZE - Türschließer bei Hôpital d'Orsay, Paris
TS 3000 V
GEZE - Powerdrive HT GEZE bei Hôpital d'Orsay, Paris
Powerdrive HT

Drzwi hermetyczne GEZE chronią wnętrze przed infekcjami

Biuro architektoniczne: Paillard Polizza, Paryż

Podczas remontu umieszczonego na obrzeżach Paryża, zabytkowego szpitala Hôpital d'Orsay przebudowano oddział intensywnej terapii, izbę przyjęć i pomieszczenia administracji.

Szczególny nacisk położono na przeprojektowanie sal operacyjnych. W celu spełnienia aktualnych norm, niezmiernie ważna jest ochrona przed infekcjami.
Nowe hermetyczne drzwi GEZE, wyposażone w napęd Powerdrive HT, charakteryzują się dużą szczelnością, co ma znaczenie dla pomieszczeń przygotowawczych. Składające się z dwóch głównych elementów, drzwi i skrzydeł przesuwnych, drzwi Powerdrive  HT są  przewidziane specjalnie dla szpitali, przychodni lekarskich, laboratoriów lub pomieszczeń do produkcji leków. Skrzydło drzwi wykonane ze stali nierdzewnej jest wyposażone w specjalne uszczelnienia i jest dociskane do ościeżnicy. Rozwiązanie to funkcjonuje zarówno przy nadciśnieniu, jak i podciśnieniu. Kształt pokrywy napędu jest specjalnie wykonany tak, aby nie gromadził sie na nim kurz. Dodatkowow szpitalu zastosowano GEZE TS 3000 V z szyną ślizgową.