AIDAdiva na morzu
GEZE MSW na pokładzie
GEZE - Schiebetüranlagen bei AIDAdiva
Drzwi przesuwne VTM 300

GEZE na pokładzie statku AIDAdiva

Wspaniały pokaz świateł w porcie w Hamburgu w dniu 20 kwietnia 2007 r. uświetnił chrzest luksusowego statku AIDAdiva. Jest to pierwszy z serii czterech statków klubowych, zamówionych przez AIDA Cruises. W wyposażeniu statku została połaczona nowoczesna technologia i komfortowe umeblowanie wnętrz. Większość kabin to kabiny zewnętrzne, wiele z balkonami. Statek jest wyposażony w nowoczesny sprzęt rozrywkowy. Dziewiczy rejs rozpoczął 30 kwietnia z Hamburga do Palma Mallorca.

Dla dalekomorskich gigantów GEZE dostarcza wiele produktów z zakresu techniki drzwiowej i okiennej oraz zabezpieczeń, m.in. napędy drzwi przesuwnych, w tym GEZE VTM 300 lub GEZE Slimdrive VTM przeznaczone specjalnie do potrzeb transportu publicznego, ułatwiające pokonanie drzwi, których ręczne uruchomienie byłoby zbyt kłopotliwe lub trudne. Systemy drzwi przesuwnych łukowych i teleskopowych uzupełniają niezwykłą architekturę pokładu. Jednak nie wszystkie produkty GEZE są widoczne na pierwszy rzut oka – na przykład zintegrowany GEZE Boxer ukryty w skrzydle. Inne produkty to na przykład samozamykacze TS 2000, TS 4000, TS 5000 lub TS 4000 tandem. Innowacyjne technologie GEZE otwierają drzwi i okna w kabinach, restauracjach, barach, albo podczas codziennych spacerów na pokładach.

Zakres atrakcji oferowanych przez AIDAdiva jest szeroki i zróżnicowany. Na 13 pokładach statku oddano do dyspozycji gości siedem restauracji, jedenaście barów, fitness, centrum odnowy biologicznej oraz kasyno. Oczywiście w tych obszarach zostały także zastosowane odpowiednie rozwiązania GEZE.

Eliptyczne ścianki przesuwne GEZE (MSW) z płyt szklanych otaczają pulpit stanowiska DJ-a na górnym pokładzie - stanowisko to można ręcznie i bez większego wysiłku całkowicie zamknąć albo otworzyć. Także w barze przy basenie można zapoznać się z mistrzostwem konstruktorów GEZE. Dookoła jak kurtyna wiją się połyskujące elementy przesuwne, przypominajkące deski surfingowe prowadzone wzdłuć szyny MSW. Specjalnych umiejętności wymagało przygotowywania szyny jezdnej i zabezpieczenia antykorozyjnego.

AIDAdiva powiększyła światowej sławy flotę wielkich luksusowych statków wycieczkowych towarzystwa AIDA Cruises. Podobnie jak poprzednie jednostki (AIDAcara, AIDAvita, AIDA), AIDAdiva został stworzony w stoczni Meyer w Papenburgu, dzialającej od 1795 roku i zarządzanej przez szóstą już generację rodziny Meyer. Nazwa stoczni jest gwarantem produktów wysokiej jakości, zwłaszcza dla luksusowych statków rejsowych. Jakość ta dobrze współgra z wysoką jakością produktów GEZE.