GEZE - automatische Türantriebe bei Radiance of the Seas
Slimdrive SL
GEZE - Türschließer bei Radiance of the Seas
Slimdrive SL

GEZE na szerokich wodach

Liniowiec „Radiance of the Seas” o wyporności  90 090 ton opuścił 14 października 2000 r. dok budowlany i w dniu 20 stycznia 2001 r. został przetransportowany do Eemshaven (Holandia). Na dziesięciu pokładach oferuje swoim pasażerom luksusowe warunki podróży. Jedną z największych atrakcji jest 10-kondygnacyjne centrum ze szkła i szklane windy, które zapewniają dobrą widoczność w wodzie. Jednostka o długości 293 metrów może pomieścić do 2100 pasażerów obsługiwanych przez ponad 800 członków załogi.
Firma GEZE dostarczyła napędy do drzwi automatycznych przymykowych w wykonaniu specjalnym TSA 160 i samozamykacze TS 3000 V oraz TS 5000.

Stocznia Meyer
Stocznia Meyer Werft w Papenburgu jest od wielu lat w rękach tej samej rodziny. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych stoczni na świecie, z ponad 200-letnią historią. W 1987 został otwarty jeden z największych na świecie doków, umożliwiający budowanie wielkich statków pasażerskich. Budowanie statków pasażerskich i promów, stało się już tradycją w Papenburg. Od połowy lat osiemdziesiątych w Meyer Werft powstają luksusowe statki wycieczkowe, takie jak HOMERIC, CROWN ODYSSEY, HORIZON, ZENITH, ORANIA, CENTURY, MERCURY, SUPERSTAR LEO/VIRGO oraz AURORA i właśnie nowe liniowce RADIANCE i BRILLIANCE OF THE SEAS.