8. nagroda TOP Innovator dla GEZE
Firma GEZE została ponownie wyróżniona prestiżowym znakiem jakości TOP 100, co zapewniło jej pozycję jednego z najlepszych niemieckich innowatorów wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Dyrektor zarządzający ds. rozwoju GEZE Gerald Haas odebrał nagrodę od mentora TOP 100 i dziennikarki naukowej Rangi Yogeshwar podczas uroczystej gali z okazji 5. Niemieckiego Szczytu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, która odbyła się w Forum am Schlosspark w Ludwigsburgu. W swoim przemówieniu powitalnym Winfried Kretschmann, prezydent kraju związkowego Badenii-Wirtembergii, podkreślił znaczenie konkursu na innowacyjność.
Znak jakości TOP 100
Podczas tego wydarzenia nagradza się najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa w Niemczech: TOP 100 mentor Ranga Yogeshwar przyznaje certyfikat TOP 100 Innovator dyrektorowi zarządzającemu ds. rozwoju GEZE Geraldowi Haas.
Kluczowymi czynnikami konkurencyjności przy porównywaniu różnych firm były „Klimat innowacji”, „Innowacyjne procesy i organizacja”, „Przyjazna innowacjom kadra kierownicza wyższego szczebla” oraz „Marketing innowacji”. GEZE od dawna należy do światowej elity projektantów i producentów innowacyjnych systemów drzwiowych, okiennych i technologii bezpieczeństwa i już po raz ósmy firma otrzymała znak jakości TOP 100 – tylko pięć z nich w ciągu ostatnich dziesięciu lat.
Częścią misji GEZE jest ciągły rozwój tradycyjnych segmentów produktów, rozszerzanie ich zalet oraz poszukiwanie nowych dróg dla wyjątkowych rozwiązań.
Nagroda, którą dziś otrzymaliśmy, jest kolejnym dowodem na to, że innowacje, zarówno w zakresie cyfryzacji, jak i w tradycyjnym segmencie produktów, są zarówno możliwe, jak i pożądane.
Gerald Haas, dyrektor zarządzający ds. rozwojuGEZE Cockpit: innowacje w usieciowieniu budynków
© GEZE GmbH
Nowo opracowany system automatyzacji budynku GEZE Cockpit jest dowodem udanego wejścia firmy GEZE na rynek „Usieciowienia Budynków – Inteligentnych Budynków”, który będzie kształtował jej przyszłość. „Dzięki ogromnym inwestycjom w nowe obiekty oraz wysoko wyspecjalizowanej kadrze projektantów udało nam się stworzyć unikalne na światowym rynku rozwiązania sieciowe dla okien i drzwi, dzięki którym budynki stają się inteligentniejsze, wydajniejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Otwiera to przed naszymi klientami niespotykane dotąd możliwości automatyzacji ich budynków”, mówi dyrektor zarządzający ds. rozwoju Gerald Haas. GEZE Cockpit jest pierwszym inteligentnym systemem drzwiowym, okiennym i bezpieczeństwa, który wypełnia lukę w automatyce budynku. Drzwi i okna automatyczne można po raz pierwszy zintegrować z systemem zarządzania budynkiem, co pozwala uzyskać zupełnie nowe możliwości usieciowienia dla różnych scenariuszy zastosowań w automatyzacji budynków.
Siła innowacji: nowe centrum rozwoju
Centrum rozwoju dla sektora badań i rozwoju. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH
Dzięki cyfryzacji firma GEZE wykonała odważny krok, który obejmuje cały proces od opracowania produktu do wprowadzenia go na rynek. Kluczowym punktem wyjścia było stworzenie odpowiedniej infrastruktury cyfrowej dla rozwoju i obsługi produktów inteligentnego oprogramowania. Ta niezależna, rodzinna firma zainwestowała 13 milionów euro w nowe, ultranowoczesne centrum rozwoju i w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie zwiększyła swoje możliwości w zakresie badań i rozwoju. Próby i walidacja produktów zostały przeprowadzone przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń. Modułowe stanowiska testowe wyposażone są w najnowszą technologię robotyczną. Wysokiej jakości koncepty techniczne i produkty można teraz realizować jeszcze szybciej i efektywniej.
Zwinne i interaktywne podejście
Procesy, które prowadzą do innowacji, zdeterminowały architekturę i projekt nowego budynku. Inżynierowie i testerzy spotykają się z optymalnymi warunkami pracy na każdym etapie rozwoju. Elastyczne obszary pracy i stanowiska pracy wyposażone w zaawansowane koncepcje pochłaniania dźwięku, oświetlenia i klimatu w pomieszczeniu sprzyjają wymianie między poszczególnymi dziedzinami i umożliwiają współpracę między nimi, a także zwinną pracę w obszarach projektowych. Własny obszar kreatywny zapewnia przestrzeń do eksperymentowania i testowania nowych pomysłów oraz do niekonwencjonalnego podejścia do rozwiązywania problemów.
Laboratorium inteligentnych możliwości – udział użytkowników w rozwoju
Nowy budynek rozwoju jest sam w sobie inteligentny. Wszystkie grupy produktów są inteligentnie połączone w sieć i zaprojektowane w taki sposób, aby można było stale stosować i testować nowe rozwiązania sieciowe. Uzyskane w ten sposób wnioski są wykorzystywane do dalszego rozwoju inteligencji wszystkich produktów GEZE oraz do rozszerzania i rozwijania ich zalet dla użytkowników za pomocą nowego systemu automatyzacji budynku GEZE Cockpit. W ramach interaktywnego podejścia do rozwoju, w projekcie GEZE Cockpit uczestniczyli również klienci pilotażowi. Dzięki temu uzyskano korzyści w postaci optymalnych, zorientowanych na użytkownika cech produktu, a czas wprowadzenia na rynek – okres od opracowania do rozpoczęcia sprzedaży – został znacznie skrócony.
„Digital First” w komunikacji
Zgodnie z nowym, cyfrowym kierunkiem, firma GEZE odkryła również nowe możliwości wprowadzenia systemu GEZE Cockpit do sprzedaży. Kampania Digital First, która została niedawno wyróżniona nagrodą German Brand Award, wykorzystała całe pasmo możliwości przekazu cyfrowego.
„Smart Talent” – globalny wzrost liczby pracowników
Spośród 300 pracowników zatrudnionych na całym świecie w wyniku organicznego wzrostu grupy GEZE w ciągu ostatnich dwóch lat, znaczna część pracuje w dziedzinie technologii i rozwoju. Innowacje powstają nie tylko w Niemczech jako głównym miejscu rozwoju i produkcji, ale również w oddziałach GEZE w Chinach, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Międzynarodowa sieć produkcyjna konsekwentnie stosuje najbardziej rygorystyczne i zrównoważone standardy produkcji, aby osiągnąć jakość produktów „Wyprodukowanych w Niemczech” – na całym świecie.
TOP 100: konkurs
Od 1993 roku compamedia przyznaje znak TOP 100 małym i średnim przedsiębiorstwom za wyjątkową innowacyjność i ponadprzeciętny sukces w dziedzinie innowacji. Prof. Nikolaus Franke został powołany na stanowisko dyrektora naukowego w 2002 roku. Franke jest założycielem i przewodniczącym Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu Ekonomicznego i Biznesu w Wiedniu. Mentorem TOP 100 jest dziennikarka naukowa Ranga Yogeshwar. Partnerami projektu są Towarzystwo Fraunhofera na rzecz Rozwoju Badań Stosowanych oraz BVMW, Niemieckie Stowarzyszenie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jako partnerzy medialni, magazyn menedżerski, impuls i W&V wspomagają porównanie spółek. www.top100.com
Komunikat prasowy
Pobierz komunikat prasowy (PDF | 295 KB)
Do pytań redakcyjnych
Julia Graf
Telefon: +49 - 7152-203-505
E-mail: j.graf@geze.com
Skontaktuj się z nami