GEZE na targach BAU 2019. Rozwiązanie z wartością dodaną – dla budynków wartych zamieszkania

Naszym celem jest wspieranie klientów i partnerów we wszystkich fazach cyklu użytkowania budynku. Przyjdź i odwiedź nas na targach BAU w Monachium w hali B1, stoisko 538-539 od 14 do 19 stycznia 2019 roku. Chcielibyśmy wspólnie z Tobą przekonać się, jakie będzie najlepsze rozwiązanie dla Twojego budynku. Ponieważ udany projekt zawsze zaczyna się od dobrej dyskusji. Poznaj inteligentny system automatyzacji budynku GEZE Cockpit dla budynków wartych zamieszkania.

Automatyczne rozwiązania, które komunikują się w sposób otwarty i inteligentny

Rozwiązania GEZE pojawią się również na BAU 2019 – zgodnie z głównymi tematami targów – na tle inteligentnych systemów sieciowych. Komunikują się one w oparciu o otwarte protokoły komunikacji BACnet i KNX. System automatyzacji budynku GEZE Cockpit, w połączeniu z modułami interfejsów i produktami automatycznymi, będzie po raz kolejny jedną z najważniejszych atrakcji na stoisku. Jest on stale rozwijany, a najnowsza wersja oprogramowania posiada nowy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika oraz dodatkowe funkcje – na przykład ustawienia alarmów.

Kolejną atrakcją jest nowe opracowanie niezawodnego rozwiązania dla drzwi przesuwnych ECdrive. Kombinacja napędu i nowo opracowanego, oddzielonego termicznie profilu oferuje lepszą charakterystykę pracy i łatwiejszy montaż. Ponadto zredukowana wysokość pokrywy napędu oraz profil oprawiony w precyzyjną ramę zapewniają dyskretny i atrakcyjny design. GEZE zaprezentuje również nową generację automatycznych zamków z napędem ze zintegrowanym sterowaniem zamka elektromechanicznego.

Bezpieczne, wygodne, inspirujące: nowe rozwiązania w technologii drzwi i okien

W technologii okien, nowy moduł interfejsu umożliwia inteligentną ochronę automatycznych okien za pomocą czujników. Można go łączyć ze wszystkimi napędami z serii GEZE IQ windowdrive. Na stoisku GEZE pojawi się również nowa, kompaktowa centrala do bardzo szybkiego i łatwego montażu. 

Na targach BAU pojawią się również nowe rozwiązania z sektora techniki drzwiowej: nowa centrala z wyłącznikiem dymowym z funkcją teleskopowej regulacji wysokości zapewnia możliwość łatwego ustawienia wlotów dymu w przypadku wymagającego umiejscowienia nadproża. Na wystawie pojawi się również nowy samozamykacz górny TS 5000 SoftClose: w zależności od potrzeb można ustawić siłę zamykania lub spowolnić działanie skrzydła drzwiowego do ostatniego stopnia otwarcia. Jednak drzwi zostaną bezpiecznie zamknięte z taką samą mocą – nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Dzięki tym kilku komponentom możliwe jest wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania. Zdjęcia: Jürgen Pollak dla GEZE GmbH

Program systemu podtrzymania położenia otwarcia z nowym zdalnym rozszerzeniem systemu FA GC 170 jest jeszcze dyskretniejszy i bezpieczniejszy: dzięki temu połączenia kablowe można teraz zastąpić bezprzewodowymi – jest to przyjazne rozwiązanie, nawet w przypadku modernizacji. Podwójny zwycięzca: zdalne rozszerzenie systemu GEZE zostało wyróżnione na ICONIC AWARDS 2018: Innovative Architecture oraz na gali nagród German Design Award 2019. Ponadto nowa koncepcja automatycznego zamykania dla systemów ścian przesuwanych ręcznie (MSW) sprawia, że obsługa jest jeszcze bezpieczniejsza i prostsza – na przykład w wysokiej klasy obiektach handlowych.

Nowy amortyzator drzwiowy

Nowy wariant GEZE ActiveStop pasuje do każdych drzwi i wygląda idealnie. Zdjęcie: GEZE GmbH

Kolejną atrakcją jest prezentacja nowej wersji amortyzatora GEZE ActiveStop montowanego na ościeżnicy – łącznie z instalacją na żywo na stoisku GEZE. System zapewnia kontrolowane, tłumione otwieranie i zamykanie drzwi pomieszczeń, a co za tym idzie, stwarza zupełnie nowy komfort. Ta montowana na ościeżnicy wersja może być po prostu przyklejona do ościeżnicy, a później ponownie zdjęta.

Rozwiązania międzynarodowe i serwisowe: rozwiązania zgodne z życzeniami klientów

Jako przedsiębiorstwo działające na arenie międzynarodowej, posiadające zakłady produkcyjne w Niemczech, Serbii, Chinach i na Półwyspie Iberyjskim, GEZE oferuje rozwiązania dostosowane do danego kraju. System drzwi rozwieranych GEZE Powerturn jest dostępny również w wersji podpodłogowej, opracowanej specjalnie na rynek brytyjski. Cała automatyka drzwiowa jest umieszczona praktycznie w niewidoczny sposób w podłodze i w ścianie. Przesuwać można drzwi o wadze do 125 kg i szerokości do 1250 mm. Wersja podpodłogowa jest szczególnie odpowiednia dla środowisk o wyjątkowo wysokich aspiracjach estetycznych lub do stosowania z drzwiami szklanymi. 

Częścią ekspozycji jest również elektrozaczep, opracowany specjalnie na potrzeby rynku skandynawskiego, podobnie jak produkty wytwarzane w zakładzie produkcyjnym GEZE w Chinach na rynek azjatycki: prezentowane są rozwiązania z zakresu odprowadzania dymu i ciepła (RWA), samozamykacze podłogowe i napędy do drzwi przesuwnych. 

Uzupełnieniem targów BAU 2019 będzie prezentacja szerokich usług świadczonych przez GEZE, od planowania po usługi posprzedażne. Od wczesnych etapów planowania z obiektami GEZE BIM, poprzez indywidualne pakiety serwisowe i szkolenia, aż po serwisy konserwacyjne, GEZE, dzięki swojemu know-how, łączy w sieć wszystkich klientów i partnerów zaangażowanych w projekt przez cały cykl użytkowania budynku.