GEZE na SicherheitsExpo 2018

Obsługuj budynki bezpieczniej, wygodniej, wydajniej i oszczędniej: GEZE zaprezentuje nowe i innowacyjne komponenty systemów do drzwi przeciwpożarowych.

Wygodna obsługa bezprzewodowa: ulepszony mechanizm podtrzymania położenia otwarcia

Zdalne rozszerzenie systemu FA GC 170 zapewnia prostą i prawie niewidoczną instalację. Zdjęcie: GEZE GmbH

Zdalne rozszerzenie systemu FA GC 170 zapewnia prostą i prawie niewidoczną instalację. Zdjęcie: GEZE GmbH

Na stoisku C06 w hali 3, na targach MOC Monachium, które odbędą się w dniach 27-28 czerwca 2018 r., GEZE zaprezentuje nowe inteligentne komponenty do drzwi przeciwpożarowych. Unikalne rozszerzenie oznacza, że nasze mechanizmy podtrzymania położenia otwarcia są teraz jeszcze wygodniejsze i bardziej „niewidoczne”, ponieważ połączenia przewodowe mogą zostać zastąpione rozwiązaniem bezprzewodowym. Elementy nowego zdalnego rozszerzenia systemu GEZE FA GC 170 można łatwo podłączyć do istniejących systemów za pomocą modułu radiowego.

Dostępny, cichy i wydajny w każdym środowisku: samozamykacz TS 5000 SoftClose

Jako dostawca systemu, GEZE oferuje kompletny mechanizm podtrzymania położenia otwarcia z nowym samozamykaczem, teraz ze zintegrowanym ościeżnicowym czujnikiem dymu. Nawet w złych warunkach otoczenia, takich jak wiatr czy nadmierny lub niski nacisk, TS 5000 SoftClose zamyka drzwi niezawodnie, bezpiecznie i prawie bezgłośnie. Kolejną mocną stroną jest wyjątkowo wysoka końcowa siła zamykania.

Elastyczne zabezpieczenie dla drzwi przeciwpożarowych: elektrozaczep FT300

Elektrozaczep FT300 do drzwi przeciwpożarowych. Zdjęcie: GEZE GmbH

Elektrozaczep FT300 do drzwi przeciwpożarowych. Zdjęcie: GEZE GmbH

Nowy elektrozaczep FT300, zatwierdzony do stosowania w drzwiach przeciwpożarowych, oferuje zwiększoną niezawodność. Otwiera on drzwi nawet pod obciążeniem wstępnym do 500 N przy pełnym wsunięciu zapadki. Odwiedzający stoisko będą mogli na własne oczy zobaczyć testy obciążenia wstępnego.

Jednocześnie, FT300 oferuje maksymalną siłę przytrzymującą o wartości 10 000 N chroniącą przed ingerencją osób niepowołanych, dzięki czemu może być stosowany również jako elektrozaczep zabezpieczający.

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki inteligentnemu usieciowaniu budynku

Nowy GEZE Cockpit oferujący prostą i wygodną obsługę. Zdjęcie: GEZE GmbH

Nowy GEZE Cockpit oferujący prostą i wygodną obsługę. Zdjęcie: GEZE GmbH © GEZE GmbH

Budynki stają się bezpieczniejsze, gdy produkty z poszczególnych mechanizmów optymalnie komunikują się wewnątrz budynku. GEZE zaprezentuje nowy inteligentny system automatyzacji budynków GEZE Cockpit. Rozwiązanie to może być wykorzystane do inteligentnego łączenia w sieć zautomatyzowanych produktów GEZE, jak również do centralnej wizualizacji, monitoringu i obsługi.

Więcej o GEZE Cockpit

© GEZE GmbH

Każdy system GEZE Cockpit można wykorzystać do połączenia w sieć do 62 produktów BACnet IP, począwszy od systemów drzwi automatycznych i systemów zabezpieczenia dróg ewakuacyjnych po mechanizmy podtrzymywania położenia otwarcia, elektrozaczepy, zamki z napędem oraz okna i grupy okien. Nowy system wykorzystuje globalny standard BACnet i może być używany jako samodzielny system lub zostać zintegrowany z nadrzędną technologią sterowania budynkiem.

Pełna inteligencja w automatyce budynków

GEZE Cockpit po raz pierwszy pozwala uzyskać pełną inteligencję produktów GEZE w zakresie automatyzacji budynków, co umożliwia ich sterowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym. Procesy łączone w scenariusze pozwalają na kontrolowane przez czas i zdarzenia automatyczne otwieranie i zamykanie zautomatyzowanych okien i drzwi. Wszystkie zdarzenia i stany są natychmiast zgłaszane. Wymiana danych pomiędzy GEZE Cockpit a zintegrowanymi drzwiami i oknami odbywa się poprzez indywidualnie konfigurowany moduł interfejsu BACnet IO 420.