Główne nagrody za nowoczesną technologię drzwiową

Rozwiązania techniki drzwiowej GEZE zostały wyróżnione przez German Design Council dwiema nowymi nagrodami. Samozamykacz TS 5000 SoftClose został uznany za zwycięzcę w kategorii „Wyposażenie budynków” na targach ICONIC Awards 2019: Innovative Interior. Poza tym, zestaw zdalnego rozszerzenia FA GC 170 do systemów podtrzymania pozycji otwarcia otrzymał specjalne wyróżnienie w kategorii „Budynki i elementy” na gali German Design Awards.

ICONIC Awards: samozamykacz GEZE został „zwycięzcą”

Nowy samozamykacz TS 5000 SoftClose został „Zwycięzcą” ICONIC AWARDS: Innovative Interior 2019.

Nowy samozamykacz TS 5000 SoftClose został uznany za zwycięzcę w kategorii „Wyposażenie budynków” na targach ICONIC Awards 2019: Innovative Interior. Ostateczną siłę zamykania można łatwo i elastycznie regulować za pomocą zaworu, dzięki czemu drzwi zamykają się wyjątkowo bezpiecznie i cicho, nawet przy wietrze lub ssaniu – na przykład w przypadku bram wjazdowych do garaży podziemnych lub klatek schodowych. TS 5000 SoftClose to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą, aby ich drzwi zamykały się cicho i bezpiecznie, np. w szpitalach, hotelach i apartamentowcach.

Celem ICONIC AWARDS: Innovative Interior jest odkrywanie tego, co najlepsze we wszystkich dziedzinach projektowania wnętrz. Zwycięskie produkty przekonują jurorów swoją niezwykłą wartością praktyczną, funkcjonalnością i użytecznością, a także stopniem innowacyjności. Ceremonia ICONIC AWARDS odbędzie się 13 stycznia 2019 roku w ramach projektu IMM Kolonia organizowanego przez Stowarzyszenie Artystyczne w Kolonii.

German Design Award: specjalne wyróżnienie dla zdalnego rozszerzenia systemu GEZE

Jury ekspertów uhonorowało „Wyróżnieniem specjalnym” nowe zdalne rozszerzenie systemu FA GC 170 od GEZE w kategorii „Budynki i elementy”.

German Design Award dotyczy przede wszystkim jakości wzornictwa. Jury ekspertów uhonorowało „Wyróżnieniem specjalnym” nowe zdalne rozszerzenie systemu FA GC 170 od GEZE w kategorii „Budynki i elementy”. Wyróżnienie to ma na celu uhonorowanie produktu, którego konstrukcja zawiera wyjątkowo skuteczne aspekty lub rozwiązania.

Drzwi przeciwpożarowe muszą zamykać się pewnie i automatycznie po aktywacji wyłącznika dymowego w sytuacji awaryjnej; systemy podtrzymania położenia otwarcia sprawiają, że są one bardziej dostępne. FA GC 170 jest bardzo popularnym rozwiązaniem modernizacyjnym, które umożliwia bezprzewodowe połączenie sufitowych czujników dymu i przycisków zwalniających w mechanizmach podtrzymania położenia otwarcia GEZE z modułem radiowym w czujniku ościeżnicowym. Dzięki temu system drzwiowy jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku, gdy zmiany konstrukcyjne są niepożądane lub niemożliwe, np. w budynkach zabytkowych, ponieważ pozwalają one na zachowanie niezmienionej konstrukcji. 

German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych na świecie i jest uznawany za najważniejszą międzynarodową nagrodę przyznawaną przez German Design Council. Jego celem jest odkrywanie, prezentowanie i honorowanie unikalnych trendów w projektowaniu.