Nagroda German Innovation 2019: GEZE ponownie wygrywa dzięki TS 5000 SoftClose

A zwycięzcą jest... GEZE TS 5000 SoftClose! Po raz drugi z rzędu firma GEZE została wyróżniona prestiżową nagrodą German Innovation Award, przyznawaną corocznie przez German Design Council. Nasz niezwykle mocny i jednocześnie delikatny samozamykacz TS 5000 SoftClose ponownie udowadnia, co oznacza GEZE: innowacyjne produkty produkowane w Niemczech.

Konkretna innowacyjność: TS 5000 SoftClose

Samozamykacz GEZE TS 5000 SoftClose

Samozamykacz GEZE TS 5000 SoftClose wywarł duże wrażenie na członkach jury ze względu na jego bardzo dużą elastyczność. © GEZE GmbH

Innowacyjność to bardzo abstrakcyjny termin. Dlatego też nagroda German Innovation Award ma na celu uczynienie innowacji widocznymi i konkretnymi. W tym roku organizacja German Design Council ponownie przyznała nagrody produktom i rozwiązaniom, które wyróżniają się w szczególności jednym: są zorientowane na użytkownika i wnoszą rzeczywistą wartość dodaną w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami. „Samozamykacz GEZE TS 5000 SoftClose wywarł duże wrażenie na członkach jury ze względu na jego bardzo dużą elastyczność. W zależności od potrzeb użytkownika, końcową fazę zamykania drzwi można indywidualnie regulować lub zatrzymać skrzydło drzwi na ostatnim poziomie otwarcia. Umożliwia to zamykanie drzwi nawet w trudnych warunkach otoczenia”, twierdzi przedstawiciel German Design Council.

Niezawodne, bezpieczne i ciche zamykanie – dla szerokiego zakresu zastosowań

Dzięki zoptymalizowanemu procesowi zamykania drzwi są bezpiecznie i niezawodnie przyciągane do zamka ze stałą siłą, nawet w warunkach silnego wiatru i przeciągu, np. w systemach śluz przy wjazdach do garaży podziemnych lub na klatkach schodowych. Samozamykacz TS 5000 SoftClose to właściwy wybór również tam, gdzie drzwi muszą być zamykane cicho i bezpiecznie – w klinikach, hotelach czy budynkach mieszkalnych. Tłumienie drzwi na krótko przed osiągnięciem pozycji zamknięcia zapobiega ich uderzaniu. Końcową prędkość zamykania można łatwo i elastycznie regulować za pomocą zaworu.

Nagroda zostaje wręczona dyrektorowi firmy GEZE – Geraldowi Haasowi podczas uroczystej ceremonii

Nagroda zostaje wręczona dyrektorowi firmy GEZE – Geraldowi Haasowi podczas uroczystej ceremonii

Wszyscy laureaci zostali uhonorowani podczas uroczystej gali w Niemieckim Muzeum Techniki w Berlinie. Ekskluzywne zaproszenie na 28 maja 2019 r. przyjęło 350 gości ze świata biznesu, polityki i mediów. Gerald Haas, dyrektor działu rozwoju w firmie GEZE odebrał nagrodę z wielką przyjemnością i dumą. „Ta nagroda po raz kolejny pokazuje, że jako firma rodzinna umocniliśmy swoją pozycję w niemieckiej czołówce innowacyjności. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni mieszkalnych i użytkowych wartych przebywania, dlatego stale dążymy do tego, aby nasze produkty były jeszcze inteligentniejsze”.