Revo.PRIME od GEZE: Zorientowane na wzornictwo rozwiązanie klasy premium do drzwi karuzelowych

GEZE, specjalista w dziedzinie drzwi, okien i bezpieczeństwa, wprowadza na rynek nowe rozwiązanie klasy premium do drzwi karuzelowych – Revo.PRIME. Produkt ten charakteryzuje się wyjątkowo niewielką wysokością pierścienia sufitowego i wąskimi systemami profili. W ten sposób architekci i inwestorzy zorientowani na wzornictwo uzyskują maksymalną przejrzystość i wprowadzają nowoczesne akcenty w strefach wejściowych hoteli, biur i budynków administracyjnych. Drzwi karuzelowe Revo.PRIME zapewniają lepsze właściwości jezdne, co zwiększa komfort przechodzenia, a jednocześnie zmniejsza zużycie energii. 

Revo.PRIME: Maksymalne wymagania w zakresie wzornictwa – minimalna wysokość pierścienia sufitowego

Opracowując Revo.PRIME, GEZE wprowadza na rynek nowe, zorientowane na wzornictwo rozwiązanie drzwi karuzelowych.

Opracowując Revo.PRIME, GEZE wprowadza na rynek nowe, zorientowane na wzornictwo rozwiązanie drzwi karuzelowych. © GEZE GmbH

Drzwi karuzelowe mają kilka zalet w porównaniu z drzwiami przesuwnymi: ograniczają nie tylko ilość zanieczyszczeń i hałasu, ale także w znacznym stopniu przyczyniają się do oszczędności energii. Zastosowanie systemów drzwiowych praktycznie eliminuje przeciągi. Dzięki Revo.PRIME firma GEZE oferuje nowe, zorientowane na wzornictwo rozwiązanie drzwi karuzelowych o wysokości pierścienia sufitowego zaledwie 75 mm. Nowa konstrukcja dachu na drzwiach umożliwia stosowanie systemu nawet w wyjątkowo wąskich przestrzeniach. Wąskie widoki profilu o wysokości zaledwie 60 mm na skrzydle drzwi i częściach bocznych stwarzają atrakcyjne wrażenie wizualne i zwiększają przejrzystość.

Wzornictwo Revo.PRIME przekonało również jurorów konkursu Red Dot Award i German Design Award. W obu prestiżowych konkursach drzwi karuzelowe firmy GEZE otrzymały wyróżnienie „Product Design 2022” oraz nagrodę w kategorii „Excellent Product Design – Building and Elements”.

Revo.PRIME zapewnia mniejsze narażenie na zabrudzenia i hałas oraz prawie całkowicie eliminuje przeciągi.

Revo.PRIME zapewnia mniejsze narażenie na zabrudzenia i hałas oraz prawie całkowicie eliminuje przeciągi. © GEZE GmbH

Zwiększony komfort przechodzenia dzięki poprawie właściwości jezdnych 

Przechodzenie jest szczególnie ważne przede wszystkim w przypadku drzwi karuzelowych: w drzwiach karuzelowych Revo.PRIME firmy GEZE bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC) o momencie obrotowym 1000 Nm zapewnia przyjemny komfort przechodzenia. Napęd zapewnia lepsze właściwości jezdne drzwi, co ma pozytywny wpływ na komfort przechodzenia. Ponadto zwiększono średnicę systemu drzwiowego do 3800 mm, co spełnia współczesne wymagania architektoniczne.

Oszczędność energii i bezpieczeństwo elektryczne

Dzięki drzwiom karuzelowym Revo.PRIME użytkownicy oszczędzają do 30% energii w porównaniu z poprzednimi modelami – jest to możliwe dzięki zmniejszonemu zużyciu energii przez napęd. Z kolei producenci korzystają z większego bezpieczeństwa elektrycznego podczas montażu drzwi i łatwego okablowania. Revo.PRIME firmy GEZE jest bardzo łatwy do uruchomienia dzięki połączeniu wtykowemu lub funkcji plug-and-play. Ponadto drzwi można podłączyć do powszechnie stosowanych otwartych systemów sterowania budynkiem.