Rozwojowe mechanizmy podtrzymania położenia otwarcia – wygodna zdalna obsługa

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, firma GEZE wprowadziła specjalne rozwiązanie, które uatrakcyjniło ofertę mechanizmów podtrzymania położenia otwarcia. Elementy nowego zdalnego rozszerzenia systemu GEZE FA GC 170 można łatwo podłączyć do istniejących systemów za pomocą modułu radiowego. Nowe rozwiązanie zostało już uznane przez German Design Award i ICONIC AWARDS.

Brak zmian strukturalnych – optymalne rozwiązanie dla modernizacji

Instalacja zestawu do zdalnego rozszerzenia systemu FA GC 170 nie wymaga podłączania dodatkowych przewodów do czujników sufitowych oraz przycisków zwalniających: jest to prawdziwa zaleta w przypadku, gdy modyfikacje konstrukcyjne są niepożądane lub niemożliwe, np. w budynkach zabytkowych. System ułatwia również montaż czujników sufitowych w istniejących mechanizmach podtrzymania położenia otwarcia. Nowe rozwiązanie zapewnia bezpieczną zapobiegawczą ochronę przeciwpożarową i jest zgodne z wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Szybkie i proste podłączenie – niewielka ilość konserwacji

Poszczególne elementy nowego zdalnego rozszerzenia systemu GEZE FA GC 170 można w łatwy sposób połączyć z istniejącymi systemami za pomocą modułu radiowego, bardzo prosto i nie wymagając dużych nakładów na konserwację!

Wszystkie elementy zdalnego rozszerzenia systemu są podłączone za pomocą przełącznika DIP. Znajdujący się w sercu zdalnego systemu moduł radiowy umożliwia bezprzewodową komunikację między praktycznie niewidoczną ościeżnicową czujką dymu, zintegrowaną z szyną prowadzącą a różnymi urządzeniami bezprzewodowymi, np. sufitowym radiowym czujnikiem dymu i sufitowym radiowym czujnikiem temperatury oraz modułem radiowym do przycisku zwalniającego.

Elastyczna konstrukcja systemu pozwala na podłączenie do sześciu urządzeń bezprzewodowych, dzięki czemu można doposażyć nawet sufity o unikalnych cechach konstrukcyjnych. Zdalne rozszerzenie systemu FA GC 170 można stosować ze wszystkimi systemami podtrzymania położenia otwarcia GEZE i jest ono testowane zgodnie z normą DIN EN 54-25. Długa żywotność baterii, wynosząca pięć lat, zmniejsza koszty konserwacji.