GEZE uczestniczyło w MBA Kraków 2017, 12-13 października


Międzynarodowe Biennale Architektury jest imprezą cykliczną odbywającą się w Krakowie od 1985 roku.

Każda edycja stanowi niepowtarzalne forum wymiany pomysłów i doświadczeń dla architektów z całego świata. Towarzyszące temu wydarzeniu konkursy, wystawy, prezentacje i wykłady są unikalną w tej części Europy atrakcją dla wszystkich osób związanych z architekturą.

Photo: GEZE GmbH

Photo: Patryk Czornij for GEZE Poland


Firma GEZE we współpracy z SARP Kraków uczestniczy od lat w tym wydarzeniu i jest jednym z prelegentów i sponsorów. Tematem tegorocznych MBA  jest „Podwórze – pole wyobraźni”. Zgodnie z koncepcją Placemaking, czyli „tworzeniem miejsc”, Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2017 chce zainspirować społeczność tą ideą, pobudzić wyobraźnię i nieuświadomione potrzeby i możliwości.

Photo: Patryk Czornij for GEZE Poland

Oczekiwany od Biennale rezultat, to większa aktywność społeczności na rzecz tworzenia lepszej, jakości przestrzeni publicznych. Biennale ma inspirować do refleksji i poruszenia wyobraźni w procesie rozumienia, partycypacji i kreacji najbliższego otoczenia w mieście.  GEZE dzięki swojej gamie produktów i systemów może aktywnie w tym procesie uczestniczyć i wpływać na kształtowanie przestrzeni i architektury w aglomeracjach miejskich.

Photo: Patryk Czornij for GEZE Poland

GEZE podczas wykładów zaprezentowała, jako dobry przykład uniwersalnego stylu: Powerturn –  napęd made in Germany do drzwi rozwieranych, który otworzy skutecznie i bezpiecznie również bardzo ciężkie  skrzydła. Automatyczny napęd drzwi rozwieranych Powerturn  dzięki  niewielkiej wysokości mechanizmu może zostać idealnie wkomponowany w każde wnętrze.

Photo: Patryk Czornij for GEZE Poland

Jedyna w swoim rodzaju funkcja Smart swing umożliwia łatwe otwieranie ręczne drzwi przez każdego i o każdej porze. Niezawodne rozwiązanie RWA, śluza albo drzwi asymetryczne: Jako prawdziwy rozgrywający Powerturn daje się elastycznie zintegrować z różnymi systemami budynku.

Photo: Patryk Czornij for GEZE Poland