Studia przypadków

GEZE ActiveStop: nowy amortyzator do drzwi sprawdza się w praktyce

Ciche zamykanie drzwi, komfortowy dostęp: klinika fizjoterapii „BEHANDELBAR 3.0” w Sindelfingen koło Stuttgartu korzysta z nowego amortyzatora do drzwi GEZE ActiveStop. Inteligentny system Soft Close zapewnia kontrolowane otwieranie i zamykanie wewnętrznych drzwi rozwieranych.

Niewidocznie zintegrowane hamulce drzwiowe do pomieszczeń zabiegowych

Zbliżenie skrzydła drzwiowego z samozamykaczem Soft-Close. Zdjęcie: Jürgen Pollak dla GEZE GmbH

GEZE ActiveStop: praktycznie niewidocznie zintegrowany ze skrzydłem drzwiowym © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Mechanizmy tłumiące dociągające w szufladach i drzwiach przesuwnych pod wieloma względami ułatwiają codzienne życie. Dzięki nowemu systemowi samozamykaczy ActiveStop drzwi zamykają się prawie bezgłośnie i pozostają zamknięte bez użycia zamka zapadkowego.

„Pacjenci są zawsze zaskoczeni, gdy po raz pierwszy widzą GEZE ActiveStop w akcji”, mówi Jule Kain, dyrektor kliniki fizjoterapii. Na początku kwietnia 2016 roku klinika otworzyła swój oddział w Sindelfingen w Stuttgarcie, specjalizujący się m.in. leczeniu przepony miednicy i fizjoterapii sportowej.

Jule Kain zdecydowała się na montaż nowych amortyzatorów drzwiowych GEZE ActiveStop na drzwiach czterech pomieszczeń zabiegowych. Amortyzator drzwi o szerokości zaledwie 28 mm może być zintegrowany prawie niewidocznie z każdym standardowym skrzydłem drzwiowym, z kilkoma przekładniami. Funkcjonalność i nowy komfort przechodzenia w klinice fizjoterapii szybko zyskały duże uznanie.

Cieszę się, że mogę uniknąć niestetycznych odbojników montowanych na podłodze – a głośne trzaskanie drzwiami, gdy ktoś przez nie przechodzi, nie stanowi już problemu, dzięki amortyzatorowi drzwiowemu ActiveStop.

Jule Kain, dyrektor firmy BEHANDELBAR 3.0

Dostępność dla często używanych drzwi wewnętrznych

Drzwi do gabinetu w klinice fizjoterapii BEHANDELBAR 3.0. Zdjęcie: Jürgen Pollak dla GEZE GmbH

Samozamykacz Soft-close – więcej komfortu w codziennym funkcjonowaniu kliniki © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Jak w każdej klinice, w BEHANDELBAR 3.0. higiena ma kluczowe znaczenie. „Czasem używamy olejków do masażu. Dawniej zdarzały nam się sytuacje, gdy musieliśmy naciskać klamkę drzwi łokciem”, mówi Jule Kain.

Dzięki GEZE ActiveStop, to już przeszłość: nie ma znaczenia, czy popchniesz drzwi lekko czy mocno – system otwiera je bezpiecznie i niezależnie, aż do pozycji zatrzymania, którą można indywidualnie regulować w zakresie od 60 do 140 stopni. „Gdy Twoje ręce są zajęte, to naprawdę duża zaleta”, mówi Jule Kain.

Cały zespół kliniki bardzo szybko przyzwyczaił się do zalet systemu GEZE ActiveStop. Chciałabym mieć teraz amortyzatory we wszystkich drzwiach!

Jule Kain, dyrektor firmy BEHANDELBAR 3.0

Inteligentne amortyzatory do drzwi chronią ściany, meble – i nerwy!

Dostęp do gabinetu zabiegowego z otwartymi drzwiami: hamulce drzwiowe bezpiecznie utrzymują otwarte drzwi w ustawionej pozycji. Zdjęcie: Jürgen Pollak dla GEZE GmbH

Hamulce drzwiowe bezpiecznie utrzymują otwarte drzwi w ustawionej pozycji.

Z GEZE ActiveStop korzystają nie tylko pacjenci i personel kliniki, ale także ściany i wyposażenie. GEZE ActiveStop hamuje drzwi we właściwym czasie i utrzymuje je bezpiecznie otwarte w wymaganej pozycji. Zapobiega również uszkodzeniom ścian i mebli w pobliżu drzwi, przez co odbojnik drzwiowy staje się zbędny. Dzięki aktywnemu tłumieniu, drzwi zamykają się powoli i cicho od około 25 stopni i zapobiegają hałaśliwemu zatrzaskiwaniu oraz uszkodzeniom drzwi i urazom. Dzięki nowemu rozwiązaniu GEZE drzwi wewnętrzne łatwo się otwierają i zamykają bezpiecznie – a wszystko to bez zapadki zamka. Drzwi mają „swobodny ruch” pod kątem od 25 do 60 stopni – jest to aspekt, który według Jule Kain zawsze powoduje, że pacjenci są przez chwilę zdumieni.

GEZE ActiveStop – krótki zarys zalet

  • Hamowanie drzwi: drzwi zostają bezpiecznie zablokowane w ustawionej wcześniej pozycji
  • Technologia Soft Close: drzwi zamykają się powoli i cicho od ok. 25 stopni
  • Brak zapadki zamka: drzwi można otworzyć i pociągnąć lekkim dotknięciem
  • Większa wygoda użytkownika: koniec z głośnym trzaskaniem drzwi
  • Innowacyjny design: szybko i łatwo integruje się ze skrzydłem drzwiowym

Więcej o GEZE ActiveStop