Firma

GEZE to Twój partner w zakresie stolarki drzwiowej, okiennej i technologii bezpieczeństwa

Najbardziej cenimy sobie zaufanie, którym klient darzy nasze produkty, rozwiązania systemowe i usługi w branży stolarki drzwiowej i okiennej. Jesteśmy główną siłą napędową cyfrowych rozwiązań sieciowych dla techniki budynku – przyświeca nam jeden cel: tworzenie komfortowych budynków. Nasze inteligentne produkty imponują klientom na całym świecie pod względem jakości wykonania, komfortu i designu.

O nas

Firma rodzinna odnosząca globalne sukcesy

Jesteśmy rodzinną firmą, która odnosi sukcesy i cieszy się dobrą kondycją finansową od 1863 roku i która przez lata dowiodła swojej wartości na całym świecie. Łączymy wszystkie zaangażowane osoby na każdym etapie cyklu użytkowania budynku i uzyskujemy znakomite wyniki dzięki naszej branżowej i specjalistycznej wiedzy. Co nas wyróżnia: angażujemy się w projekty klientów już na wczesnym etapie i pozostajemy w nie zaangażowani na dłużej. Oferujemy innowacyjną stolarkę drzwiową, okienną i technologię bezpieczeństwa dla inteligentnych budynków. Konsekwentnie działamy i pozostajemy ciekawi, dynamiczni i otwarci na nowości, zmieniające się trendy i rynki.

Zapoznaj się z naszą broszurą wizerunkową (PDF | 28 MB)

160

lat na rynku

>480

milionów euro obrotu w 2021/22 roku

1226

patentów na całym świecie w roku podatkowym 2018/2019

Nasze lokalizacje

Zatrudniamy ponad 3000 osób na całym świecie. Posiadamy zakłady produkcyjne w naszej siedzibie w Leonbergu, jak również w Tiencin (Chiny), w Zrenjaninie (Serbia) i w Turcji. Nasze 37 filie rozmieszczone są w różnych miejscach na świecie: w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Chinach, Korei, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Republice Południowej Afryki, na Węgrzech, w Indiach, Rumunii, na Ukrainie, w Singapurze, Rosji, Brazylii i Turcji. Dzięki naszym lokalnym biurom zawsze pozostajemy blisko klienta i oferujemy doskonałe usługi serwisowe na miejscu.

Przejdź do lokalizacji GEZE na całym świecie

Nasza historia

Bogata historia od 1863 roku

Bogata historia od 1863 roku © GEZE GmbH

Od dwóch firm zajmujących się działalnością rzemieślniczą do globalnej firmy technologicznej

Nasza historia od samego początku zapowiadała się ekscytująco. Mistrz tokarski Georg Friedrich Vöster, mechanik Max Wessinger i przedsiębiorca Friedrich Carl Bauer początkowo założyli własne firmy, w różnych miejscach – jednak po pewnym czasie połączyli siły, kładąc kamień węgielny pod GEZE. Była to przełomowa decyzja i początki długiej historii przepełnionej sukcesami: ponieważ dzisiaj – ponad 150 lat później – jesteśmy firmą rodzinną o zasięgu globalnym, której innowacyjne rozwiązania sprawiają, że budynki są bardziej komfortowe.

Dowiedz się więcej o naszej bogatej historii

W naszej ponad 150-letniej historii nieustannie rozwijaliśmy się, aby przeobrazić się w dostawcę rozwiązań. Naszym celem jest sprawianie, by budynki były bardziej inteligentne i komfortowe. Realizujemy go poprzez łączenie naszej wiedzy, kompetencji i wielu lat doświadczenia w przeróżnych obszarach budownictwa. Stała obietnica: od profesjonalistów dla profesjonalistów.

Brigitte Vöster-Alber, Prezes Zarządu GEZE
Nasze ideały

Zasady GEZE

Jesteśmy dumni z historii i osiągnięć naszej firmy oraz jej pracowników. Nasz sukces i rozwój opierają się na zasadach, w które wierzymy, ale którym też nieustannie się przyglądamy, by dalej je rozwijać.

Wspieramy i łączymy wszystkie osoby zaangażowane w cykl życia budynku, mając na uwadze tylko jeden cel: opracowywanie komfortowych przestrzeni mieszkalnych i biurowych.

Zawsze omawiamy nasze produkty z klientami, aby sięgać po innowacyjne i wydajne rozwiązania.

W oparciu o zapotrzebowanie na nasze produkty stajemy się firmą o coraz bardziej globalnym i międzynarodowym charakterze, do której klienci mogą dotrzeć lokalnie.

GEZE – tytuł Top Employer 2020

GEZE – tytuł Top Employer 2020

Jako firma rodzinna, która cieszy się niemalże 160-letnią historią, szczególną wagę przykładamy do trwałych relacji. W związku z tym kwestie takie jak szkolenia wewnętrzne i ciągłe kształcenie są bardzo bliskie naszemu sercu.

Jesteśmy organizmem, który się uczy i w pierwszej kolejności wykorzystuje własny potencjał rozwoju. Dążymy do wypełniania stanowisk specjalistycznych i kierowniczych, korzystając z własnych kadr, zawsze gdy tylko jest to możliwe.

Jako firma rodzinna pozostajemy na tyle niezależni i elastyczni, że jesteśmy w stanie identyfikować zmieniające się wymagania naszych klientów i je spełniać.

Aby zapewnić możliwość dostarczania najnowocześniejszych produktów i usług naszym międzynarodowym klientom w możliwie najkrótszym czasie, prowadzimy produkcję w różnych lokalizacjach, w tym w Chinach, Serbii, Hiszpanii oraz Niemczech.

Niemniej jednak zawsze, na całym świecie, przestrzegamy tych samych wysokich standardów jakości. Jednocześnie w wyraźny sposób angażujemy się w działalność w Niemczech, gdyż kraj ten w przyszłości nadal pozostanie naszym najważniejszym miejscem produkcji.

Oferujemy naszym klientom eksperckie porady w zakresie wszystkich branż i wierzymy, że niezwykle ważne jest zapewnianie obiektywnych porad klientom z ich punktu widzenia.

Bez względu na to, czy omawiamy sektor opieki zdrowotnej, czy branżę edukacyjną, nasi eksperci rozumieją szczególne wymagania i potrafią odpowiednio klientowi doradzić, ale także zapewnić praktyczne wsparcie.

Dzięki temu możemy oferować klientom optymalne porady i wydajnie obsługiwać projekty z zachowaniem ukierunkowania na cel. Doskonałe kontakty wewnętrzne oraz lokalizacje na całym świecie gwarantują, że potrafimy zapewnić ten sam poziom usług w każdym miejscu na świecie.

Towarzyszymy klientom w całym cyklu życia produktu. Już od pierwszej rozmowy na etapie planowania zapewniamy klientom wyczerpujące porady – a także uważnie słuchamy tego, co chcą przekazać. Zapewniamy obiektywne doradztwo oraz dostarczamy technologię drzwi, okien i bezpieczeństwa z jednego źródła. Nasze rozwiązania są perfekcyjnie dopasowane do określonych wymagań i potrzeb.

Zapewniamy montaż produktów, a w razie potrzeby możemy również wykonać usługi specjalistycznego planowania. Na przykład w zakresie rozwiązań bez barier. Ponadto możemy zapewnić wszechstronny serwis posprzedażowy, szkolenie i szybką pomoc.

Możemy również prowadzić regularne prace konserwacyjne lub wymagane prawnie coroczne kontrole. W tym zakresie z przyjemnością obsługujemy również wyroby innych producentów.

Co nas wyróżnia

Jakość GEZE

Za cel postawiliśmy sobie nieustanną optymalizację jakości produktów, co w naturalny sposób pozwala nam spełniać wymagania dotyczące zarządzania jakością określone normą DIN ISO 9001.

Co jest dla nas ważne

Skupiamy się na zrównoważonym rozwoju

Zrównoważony rozwój jest tematem znajdującym się w centrum zainteresowania, kiedy myślimy o przyszłości, a także jedną z naszych korporacyjnych zasad przewodnich. Zrównoważony rozwój charakteryzuje nasze codzienne działania we wszystkich obszarach – zarówno w odniesieniu do naszych procesów produkcyjnych, jak i produktów. Tę świadomość odzwierciedla nasze wieloletnie członkostwo w Niemieckim Stowarzyszeniu Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

Zrównoważenie naszych produktów już znajduje odzwierciedlenie w ich trwałości. W związku z dużą ilością surowców metalowych produkty idealnie nadają się do recyklingu, w związku z czym są wyjątkowo przyjazne środowisku. Przyczyniają się również w znaczący sposób do energooszczędnego budownictwa. Na przykład systemy drzwi automatycznych zmniejszają utratę ciepłego lub zimnego powietrza spowodowaną otwieraniem drzwi i eliminują potrzebę energochłonnych instalacji klimatyzacji.

Wiele naszych produktów spełnia kryteria zrównoważenia najważniejszych międzynarodowych systemów oceny Green Building (kryteria Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego [DGNB] oraz kryteria LEED). GEZE dobrowolnie publikuje przejrzyste informacje w deklaracjach środowiskowych produktów (EPD) dla swoich wyrobów. Na przykład nasze systemy samozamykaczy TS 4000 i 5000 oraz napędy ECdrive i Powerturn, a także produkty, takie jak otwieracz naświetli OL 90 N i nasz system drzwi karuzelowych TSA 325 NT, spełniają restrykcyjne wymagania.

Nasze produkty można znaleźć w internetowych bazach danych DGNB Navigator i greenbuildingproducts.eu wraz z odpowiednimi certyfikatami. Certyfikaty potwierdzają liczbę punktów, które produkt GEZE może wnieść do udanej certyfikacji DGNB lub LEED budynku, w ten sposób wspierając klientów w pomyślnym przejściu procesu certyfikacji Green Building.

Dowiedz się więcej o Green Building

GEZE jest aktywnym członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

GEZE jest aktywnym członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

Jako aktywny członek Instytutu Budownictwa i Ochrony Środowiska (IBU) oraz Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB) od zawsze wspieramy zrównoważone budownictwo. Ponieważ jesteśmy firmą, która zrównoważony rozwój uczyniła jedną z wytycznych korporacyjnych i której produkty aktywnie przyczyniają się do rozwoju budownictwa efektywnego energetycznie, członkostwo w DGNB jest oczywistym wyborem.

Niemieckie Stowarzyszenie Budownictwa Zrównoważonego postrzega zrównoważenie jako zobowiązanie całego społeczeństwa do przyjęcia odpowiedzialności za aktualne problemy, takie jak zmiany klimatyczne i ograniczone zasoby. Zrównoważone budownictwo może się do tego istotnie przyczynić. Według Federalnego Ministerstwa Ochrony Środowiska za zużycie jednej trzeciej zasobów w Niemczech odpowiedzialne są budynki.

Przejdź do DGNB

Dowiedz się więcej o efektywności energetycznej budynków