Firma

GEZE to Twój partner w zakresie stolarki drzwiowej, okiennej i technologii bezpieczeństwa

Najbardziej cenimy sobie zaufanie, którym klient darzy nasze produkty, rozwiązania systemowe i usługi w branży stolarki drzwiowej i okiennej. Jesteśmy główną siłą napędową cyfrowych rozwiązań sieciowych dla techniki budynku – przyświeca nam jeden cel: tworzenie komfortowych budynków. Nasze inteligentne produkty imponują klientom na całym świecie pod względem jakości wykonania, komfortu i designu.

O nas

Firma rodzinna odnosząca globalne sukcesy

Jesteśmy rodzinną firmą, która odnosi sukcesy i cieszy się dobrą kondycją finansową od 1863 roku i która przez lata dowiodła swojej wartości na całym świecie. Łączymy wszystkie zaangażowane osoby na każdym etapie cyklu użytkowania budynku i uzyskujemy znakomite wyniki dzięki naszej branżowej i specjalistycznej wiedzy. Co nas wyróżnia: angażujemy się w projekty klientów już na wczesnym etapie i pozostajemy w nie zaangażowani na dłużej. Oferujemy innowacyjną stolarkę drzwiową, okienną i technologię bezpieczeństwa dla inteligentnych budynków. Konsekwentnie działamy i pozostajemy ciekawi, dynamiczni i otwarci na nowości, zmieniające się trendy i rynki.

Zapoznaj się z naszą broszurą wizerunkową (PDF | 2.74 MB)

160

lat na rynku

>507

milionów euro obrotu w 2022/2023 roku

1226

patentów na całym świecie w roku podatkowym 2018/2019

Nasze lokalizacje

Zatrudniamy ponad 3000 osób na całym świecie. Posiadamy zakłady produkcyjne w naszej siedzibie w Leonbergu, jak również w Tiencin (Chiny), w Zrenjaninie (Serbia) i w Ankara (Turcji). Nasze 37 filie rozmieszczone są w różnych miejscach na świecie: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Skandynawia, Beneluks, Hiszpania, Portugalia, Polska, Chiny, Korea, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Węgry, Indie, Rumunia, Ukraina, Singapur, Rosja, Turcja, Czechy, Bułgaria, Słowenia, Słowacja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa. Dzięki naszym lokalnym biurom zawsze pozostajemy blisko klienta i oferujemy doskonałe usługi serwisowe na miejscu.

Przejdź do lokalizacji GEZE na całym świecie

Produkty, rozwiązania systemowe i usługi dla drzwi i okien

Dzięki naszym produktom, rozwiązaniom systemowym i usługom w zakresie okien i drzwi oferujemy wszystko z jednego źródła, aby wspólnie z naszymi klientami tworzyć budynki nadające się do zamieszkania. Skupiamy się na cyfrowym łączeniu technologii budowlanych.

Nasza historia

Logo jubileuszu 160-lecia GEZE

Od dwóch firm zajmujących się działalnością rzemieślniczą do globalnej firmy technologicznej

Nasza historia od samego początku zapowiadała się ekscytująco. Mistrz tokarski Georg Friedrich Vöster, mechanik Max Wessinger i przedsiębiorca Friedrich Carl Bauer początkowo założyli własne firmy, w różnych miejscach – jednak po pewnym czasie połączyli siły, kładąc kamień węgielny pod GEZE. Była to przełomowa decyzja i początki długiej historii przepełnionej sukcesami: ponieważ dzisiaj – 160 lat później – jesteśmy firmą rodzinną o zasięgu globalnym, której innowacyjne rozwiązania sprawiają, że budynki są bardziej komfortowe.

Dowiedz się więcej o naszej ekscytującej historii

25 lat GEZE Polska

W naszej ponad 150-letniej historii nieustannie rozwijaliśmy się, aby przeobrazić się w dostawcę rozwiązań. Naszym celem jest sprawianie, by budynki były bardziej inteligentne i komfortowe. Realizujemy go poprzez łączenie naszej wiedzy, kompetencji i wielu lat doświadczenia w przeróżnych obszarach budownictwa. Stała obietnica: od profesjonalistów dla profesjonalistów.

Brigitte Vöster-Alber, Prezes Zarządu GEZE
Nasze ideały

Zasady GEZE

Jesteśmy dumni z historii i osiągnięć naszej firmy oraz jej pracowników. Nasz sukces i rozwój opierają się na zasadach, w które wierzymy, ale którym też nieustannie się przyglądamy, by dalej je rozwijać.

Wspieramy i łączymy wszystkie osoby zaangażowane w cykl życia budynku, mając na uwadze tylko jeden cel: opracowywanie komfortowych przestrzeni mieszkalnych i biurowych.

Zawsze omawiamy nasze produkty z klientami, aby sięgać po innowacyjne i wydajne rozwiązania.

W oparciu o zapotrzebowanie na nasze produkty stajemy się firmą o coraz bardziej globalnym i międzynarodowym charakterze, do której klienci mogą dotrzeć lokalnie.

GEZE – tytuł Top Employer 2020

GEZE – tytuł Top Employer 2020

Jako firma rodzinna, która cieszy się niemalże 160-letnią historią, szczególną wagę przykładamy do trwałych relacji. W związku z tym kwestie takie jak szkolenia wewnętrzne i ciągłe kształcenie są bardzo bliskie naszemu sercu.

Jesteśmy organizmem, który się uczy i w pierwszej kolejności wykorzystuje własny potencjał rozwoju. Dążymy do wypełniania stanowisk specjalistycznych i kierowniczych, korzystając z własnych kadr, zawsze gdy tylko jest to możliwe.

Jako firma rodzinna pozostajemy na tyle niezależni i elastyczni, że jesteśmy w stanie identyfikować zmieniające się wymagania naszych klientów i je spełniać.

Aby zapewnić możliwość dostarczania najnowocześniejszych produktów i usług naszym międzynarodowym klientom w możliwie najkrótszym czasie, prowadzimy produkcję w różnych lokalizacjach, w tym w Chinach, Serbii, Turcji i Niemczech.

Niemniej jednak zawsze, na całym świecie, przestrzegamy tych samych wysokich standardów jakości. Jednocześnie w wyraźny sposób angażujemy się w działalność w Niemczech, gdyż kraj ten w przyszłości nadal pozostanie naszym najważniejszym miejscem produkcji.

Oferujemy naszym klientom eksperckie porady w zakresie wszystkich branż i wierzymy, że niezwykle ważne jest zapewnianie obiektywnych porad klientom z ich punktu widzenia.

Bez względu na to, czy omawiamy sektor opieki zdrowotnej, czy branżę edukacyjną, nasi eksperci rozumieją szczególne wymagania i potrafią odpowiednio klientowi doradzić, ale także zapewnić praktyczne wsparcie.

Dzięki temu możemy oferować klientom optymalne porady i wydajnie obsługiwać projekty z zachowaniem ukierunkowania na cel. Doskonałe kontakty wewnętrzne oraz lokalizacje na całym świecie gwarantują, że potrafimy zapewnić ten sam poziom usług w każdym miejscu na świecie.

Towarzyszymy klientom w całym cyklu życia produktu. Już od pierwszej rozmowy na etapie planowania zapewniamy klientom wyczerpujące porady – a także uważnie słuchamy tego, co chcą przekazać. Zapewniamy obiektywne doradztwo oraz dostarczamy technologię drzwi, okien i bezpieczeństwa z jednego źródła. Nasze rozwiązania są perfekcyjnie dopasowane do określonych wymagań i potrzeb.

Zapewniamy montaż produktów, a w razie potrzeby możemy również wykonać usługi specjalistycznego planowania. Na przykład w zakresie rozwiązań bez barier. Ponadto możemy zapewnić wszechstronny serwis posprzedażowy, szkolenie i szybką pomoc.

Możemy również prowadzić regularne prace konserwacyjne lub wymagane prawnie coroczne kontrole. W tym zakresie z przyjemnością obsługujemy również wyroby innych producentów.

Co nas wyróżnia

Jakość GEZE

Za cel postawiliśmy sobie nieustanną optymalizację jakości produktów, co w naturalny sposób pozwala nam spełniać wymagania dotyczące zarządzania jakością określone normą DIN ISO 9001.

Co jest dla nas ważne

Skupiamy się na zrównoważonym rozwoju

Zrównoważony rozwój jest tematem znajdującym się w centrum zainteresowania, kiedy myślimy o przyszłości, a także jedną z naszych korporacyjnych zasad przewodnich. Zrównoważony rozwój charakteryzuje nasze codzienne działania we wszystkich obszarach – zarówno w odniesieniu do naszych procesów produkcyjnych, jak i produktów. Tę świadomość odzwierciedla nasze wieloletnie członkostwo w Niemieckim Stowarzyszeniu Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

Więcej o zrównoważonym rozwoju w GEZE

.

Do raportu zrównoważonego rozwoju (PDF | 3.23 MB)

Zrównoważenie naszych produktów już znajduje odzwierciedlenie w ich trwałości. W związku z dużą ilością surowców metalowych produkty idealnie nadają się do recyklingu, w związku z czym są wyjątkowo przyjazne środowisku. Przyczyniają się również w znaczący sposób do energooszczędnego budownictwa. Na przykład systemy drzwi automatycznych zmniejszają utratę ciepłego lub zimnego powietrza spowodowaną otwieraniem drzwi i eliminują potrzebę energochłonnych instalacji klimatyzacji.

Wiele naszych produktów spełnia kryteria zrównoważenia najważniejszych międzynarodowych systemów oceny Green Building (kryteria Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego [DGNB] oraz kryteria LEED). GEZE dobrowolnie publikuje przejrzyste informacje w deklaracjach środowiskowych produktów (EPD) dla swoich wyrobów. Na przykład nasze systemy samozamykaczy TS 4000 i 5000 oraz napędy ECdrive i Powerturn, a także produkty, takie jak otwieracz naświetli OL 90 N i nasz system drzwi karuzelowych TSA 325 NT, spełniają restrykcyjne wymagania.

Nasze produkty można znaleźć w internetowych bazach danych DGNB Navigator i greenbuildingproducts.eu wraz z odpowiednimi certyfikatami. Certyfikaty potwierdzają liczbę punktów, które produkt GEZE może wnieść do udanej certyfikacji DGNB lub LEED budynku, w ten sposób wspierając klientów w pomyślnym przejściu procesu certyfikacji Green Building.

Dowiedz się więcej o Green Building

GEZE jest aktywnym członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

GEZE jest aktywnym członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

Jako aktywny członek Instytutu Budownictwa i Ochrony Środowiska (IBU) oraz Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB) od zawsze wspieramy zrównoważone budownictwo. Ponieważ jesteśmy firmą, która zrównoważony rozwój uczyniła jedną z wytycznych korporacyjnych i której produkty aktywnie przyczyniają się do rozwoju budownictwa efektywnego energetycznie, członkostwo w DGNB jest oczywistym wyborem.

Niemieckie Stowarzyszenie Budownictwa Zrównoważonego postrzega zrównoważenie jako zobowiązanie całego społeczeństwa do przyjęcia odpowiedzialności za aktualne problemy, takie jak zmiany klimatyczne i ograniczone zasoby. Zrównoważone budownictwo może się do tego istotnie przyczynić. Według Federalnego Ministerstwa Ochrony Środowiska za zużycie jednej trzeciej zasobów w Niemczech odpowiedzialne są budynki.

Przejdź do DGNB

Dowiedz się więcej o efektywności energetycznej budynków