GEZE - Perlan KS bei EnBW Biberach
Perlan KS
GEZE - Perlan KS bei EnBW Biberach

Nowy EnBW-Areal w Biberach nad rzeką Riss

Inteligentne rozwiązania z systemem okuć przesuwnych GEZE Perlan 140.

Biuro architektoniczne wma Wöhr Mieslinger Architekten ze Stuttgartu zaprojektowało nowoczesny i ekologiczny budynek administracyjny dla  firmy EnBW Energie Baden Württemberg o powierzchni 15.600 m².

Na uwagę tego nowego budynku, mieszczącego 550 pracowników zasługuje duża fasada szklana, obsadzony roślinnością dach oraz dziedziniec, który tworzy taras restauracji zakładowej, a także wzorcowy system energetyczny zastosowany w budynku odpowiadający zaleceniom ws. stosowania rozwiązań energooszczędnych. Jest to zasługa ponad 500 umieszczonych nad fasadą i od wewnątrz ręcznie rozsuwanych okiennic przesuwnch, poruszanych okuciami przesuwnymi GEZE Perlan 140 KS. Aluminiowe okiennice przesuwne przyczyniają się do redukcji tzw. „mostku cieplnego“, ponieważ nie zakłócają izolacji cieplnej.

Perlan 140 ze swoim szlachetnym wyglądem pasuje do filigranowego wyglądu fasady budynku składającej się z elementów konstrukcji słupkowo ryglowej, ponieważ szyny i wózki rolkowe są całkowicie schowane za fasadą. I tu pojawia się kolejna istotna zaleta systemu  Perlan 140: Ręczne rolkowe okucia przesuwne nadają się do skrzydeł o różnych wymiarach zabudowy – w tym przypadku wąskie i o dużym formacie – które wymagają mało miejsca i o dużej wadze skrzydeł do 140 kg. Wysokojakościowe okiennice i samoczyszczące się bieżnie gwarantują długi okres użytkowania także przy zautomatyzowanych rozwiązaniach.

Teleskopowy Perlan 140 – ochrona słoneczna na dużej powierzchni

Nowy system GEZE teleskopowy Perlan 140 gwarantuje ochronę dużej powierzchni przed promieniami słonecznymi.  Dwu- lub trzyskrzydłowe systemy do zacieniania, o różnych materiałach wykonania skrzydeł – tworzywo sztuczne, drewno lub metal -  mogą mieć długość zabudowy do 6 000 mm. Nadaje się również do drzwi wewnętrznych, co powiększa możliwości zastosowania tego nie wymagającego wiele miejsca rozwiązania teleskopowego.