GEZE - GEZE-Drehtüre bei Schlossarkaden, Braunschweig
Schlossarkaden
GEZE - Bodentürschließer TS 550 bei Schlossarkaden, Braunschweig
Samozamykacz TS 550
GEZE - T-Stop Drehlager bei ECE Projektmanagement
T-Stop
GEZE - TSA 160 NT bei Schlossarkaden, Braunschweig
TSA 160 NT
GEZE - EMD F-IS Drehtürantriebe bei Schlossarkaden, Braunschweig
EMD F-IS
GEZE - Türschließer TS 5000 bei Schlossarkaden, Braunschweig
Samozamykacz TS 5000

Jeden z najbardziej efektownych projektów odbudowy w Europie

Biuro architektoniczne: ECE Projektmanagement

W rekordowo krótkim czasie dwudziestu miesięcy  powstał jeden z największych i najbardziej spektakularnych w Europie projektów odbudowy zniszczonego podczas wojny obiektu.

W dniu 29 marca 2007 zostały otwarte Schlossarkaden w Braunschweig.
Budowa centrum handlowego jest jednym z najbardziej ambitnych projektów w zakresie planowania miejskiego w Niemczech. Fasada uszkodzonej podczas wojny i zburzonej w 1960 późnoklasycystycznej rezydencji  Braunschweiger Residenzschloss zostala zrekonstruowana przez ECE. W uzupełnieniu do prawie 600 wydobytych i przesianych starannie oryginalnych części fasady zabytkowego zamku pozostałe brakujące elementy zostały wykonane przez  murarzy, którzy wcześniej byli zaangażowani w odbudowę Frauenkirche w Dreźnie. Dzieło dawnego architekta Carl Theodor Ottmer obudziło się do nowego życia.

Efektownie zaprojektowane centrum handlowe oferuje atrakcyjną ofertę ponad 150 sklepów rozmieszczonych na trzech poziomach. Unikalne jest połączenie fasady pałacu i nowoczesnej architektury. Do atrakcji centrum zaliczają się  wewnętrzna hala i dwie prześwietlone rotundy, 1600 m powierzchni okien wystawowych,  restauracje i kawiarnia Boulevard.

W zamkowych arkadach zostały zainstalowane jedne z pierwszych napędów GEZE Slimdrive EMD F-IS do drzwi przymykowych. Samoazmykacze serii TS 5000 ułatwiają dostęp do różnych obszarów centrum, podobnie jak samozamykacze podłogowe TS 550. Napędy TSA 160 NT są zainstalowane przy wejściach głównych w centrum handlowym.