GEZE - Türsysteme bei Carl Benz Center, Stuttgart
Carl Benz Center, Stuttgart
GEZE - Rundschiebetür Slimdrive SCR bei Carl Benz Center, Stuttgart
Drzwi łukowe Slimdrive SCR
GEZE - Türschließer TS 5000 R bei Carl Benz Center, Stuttgart
Samozamykacz TS 5000 R

Wejście hotelowe, które wzbudza podziw

Biuro architektoniczne: KBK Architekten, Stuttgart

Centrum Carl Benz Center w Neckar Park w Stuttgarcie, zlokalizowane między Porsche-Arena i Gottlieb-Daimler-Stadion, składa się z Carl Benz Arena, 4-gwiazdkowego hotelu „Hilton Garden Inn“ i służy VfB Stuttgart jako centrum obsługi i rozrywki. Mieszcząca do 2.000 osób Carl Benz Arena o powierzchni 1.500 m² jest miejscem organizowania wolnego czasu, imprez sportowych, kulturalnych i biznesowych.  

Niewielki i wąski budynek zwraca uwagę swoją zaokrągloną ścianą frontową. W fasadzie, stanowiącej teraz punkt charakterystyczny, łuskowate szklane czerwone elementy są rozmieszczone na przemian ze srebrnymi metalowymi panelami. Pomysł architekta dał w efekcie ciekawą grę kolorów - w zależności od pozycji widza, srebro budynku zmienia się w czerwień.

W różnych częściach obiektu zainstalowano napędy drzwi automatycznych GEZE oraz inne rozwiąznia z zakresu techniki drzwiowej. W kuchni znajdują się dymoszczelne drzwi przesuwne z Slimdrive SL-RD zapewniające bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Różne systemy samozamykaczy, przykładowo TS 5000 R ze zintegrowanym wyłącznikiem dymowym i TS 5000 L-ISM (standardowa instalacjia po stronie przeciwnej do drzwi), zostały zamontowane m.in. w fasadzie budynku. Nowoczesne i atrakcyjne wizualnie drzwi przesuwne łukowe Slimdrive SCR-FR, które mogą być stosowane na drogach ewakuacyjnych są zaprojektowane i zamontowane w wejściu do luksusowego hotelu.