GEZE - manuelles Schiebewandsystem bei Airport Center MAC, München
GEZE MSW
GEZE - Eingangssschaltung bei Airport Center MAC, München
GEZE MSW

Centralny punkt lotniska w Monachium

Biuro architektoniczne: Helmut Jahn Architecten, Berlin

München Airport Center  jest wizytówką lotniska. Z dachem o imponującej konstrukcji, sześcioma kondygnacjami centrum obsługowego stanowi główny punkt architektoniczny. Oba skrzydła MAC w kształcie litery L, każde o powierzchni 120 x 76 metrów – obejmują forum o powierzchni ok. 10.000 metrów kwadratowych. Na wysokości 41 metrów nad tym „rynkiem“ znajduje się dach budynku wykonany z giętego szkła. Centrum usług i komunikacji jest sercem rozrastającego się lotniska w Monachium. Na czterech poziomach znajduje się 21.000 m2 powierzchni biurowej oraz sale konferencyjne, a oprócz tego wiele sklepów i restauracji.

Powierzchnie sklepów są oddzielone ściankami przesuwnymi GEZE MSW, doskonale nadającymi się do swobodnego kształtowania przestrzeni.

Architekt
Architektem tworzącym MAC, a tym samym ojcem futurystycznych konstrukcji dachu jest Helmut Jahn. Gwiazda architektury z Chicago – zaprojektował  już  Kempinski Hotel Airport w Monachium. Lotnisko Kolonia-Bonn, United Airlines Terminal na lotnisku O'Hara w Chicago i lotnisko w Bangkoku.