GEZE - automatische Schiebetür Slimdrive SL bei John-Radcliffe Childrens Hospital, Oxford
Slimdrive SL
TS 4000
TS 4000

Przyjazny klimat dla małych pacjentów

Biuro architektoniczne: Parry Bowen

W architekturze szpitala dziecięcego połączenie funkcjonalności - niezwykle istotnej z powodów klinicznych - z poczuciem dobrego samopoczucia pacjentów jest zadaniem najważniejszym. Również w Wielkiej Brytanii GEZE należy do wiodących dostawców systemów drzwi, okien i technologii bezpieczeństwa. Szpital dziecięcy John Radcliffe w Oxford GEZE Ltd. UK jest wyposażony w idealne rozwiązanie – zapraszające do wnętrza  drzwi wejściowe stworzone dla małych pacjentów.

John Radcliffe Children's Hospital został zbudowany według najwyższych standardów architektury szpitalnej. Centralnym punktem wejścia są automatyczne dwuskrzydłowe drzwi przesuwne z napędem GEZE Slimdrive SL. Kompaktowa konstrukcja i mała wysokość belki napędowej wynosząca tylko  7 cm powoduje, że napęd Slimdrive SL jest ledwo zauważalny. Spełnia zarówno wymagania funkcjonalne, jak i estetyczne, ponieważ dyskretnie i elegancko mieści się w nowoczesnej elewacji szpitala. Solidny i mocny, przeznaczony do intensywnej pracy, wytrzymuje codziennie tysiące cykli ruchu.

Produkty GEZE są stosowane w całym budynku szpitala. Są tam automatyczne systemy drzwi rozwiernych TSA 160 i samoazmykacze TS 4000. Napędy drzwi rozwiernych grupy TSA szczególnie nadają się do miejsc, w których komfort i bezpieczeństwo przejścia mają duże znaczenie. Ponadto drzwi zostały wyposażone w elektromagnetyczne urządzenia blokujące, chroniące określone obszary szpitala, takie jak sale operacyjne i oddziały intensywnej terapii. Napędy serii TSA są rozwiązaniem odpowiednim również dla obszarów szpitala charakteryzujących sie intensywnym ruchem pieszym. Otwarcie drzwi wymaga niewielkiej siły. Dzięki temu osobom niepełnosprawnym i dzieciom zostaje zapewniony wysoki komfort użytkowania. Napędy TSA ułatwiają również personelowi transport pacjentów.

„Wyrafinowana architektura szpitala dziecięcego John Radcliffe Hospital  wymusza stosowanie  wytrzymałych i niezawodnych produktów, które nie tylko będą odporne na długotrwałą pracę, ale także wkomponują się doskonale w estetykę budynku. Slimdrive SL jest idealnym rozwiązaniem dla wejścia. Drzwi przymykowe z napędami serii TSA są w szpitalach niezbędne, ponieważ pozwalają łatwo i bez wysiłku otworzyć przejście, a tym samym stworzyć możliwość szybkiego poruszania się po całym budynku – jest to warunek konieczny, który w szpitalach może decydować o życiu" - powiedział Jules Quested-Williams, dyrektor sprzedaży i marketingu GEZE ltd. Wielkiej Brytanii. Opinię tę potwierdza kierownik projektu szpitala, Vickie Holcroft - "Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu naszego wejścia. Zapewnia ono atmosferę, która powinna charakteryzować nowoczesny szpital dziecięcy. Nie bez znaczenia jest jego rola w tworzeniu przyjemnej i przyjaznej atmosfery dla pacjentów i personelu kliniki".