GEZE - Türschließer TS 5000 bei Paul-Löbe-Haus, Berlin
Samozamykacz TS 5000
GEZE - Slimdrive SD Servo bei Paul-Löbe-Haus, Berlin
Slimdrive SD Servo
GEZE - Bodentürschließer bei Paul-Löbe-Haus, Berlin
TS 550
GEZE - Rettungsweg-System bei Paul-Löbe-Haus, Berlin
SecuLogic RWS

Dzielnica rządowa w pełnym blasku

Biuro architektoniczne: Braunfels-Architekten, Berlin

W pobliżu budynku Reichstagu znajduje się obiekt Paul-Loebe-Haus - nazwany od nazwiska ostatniego demokratycznego prezydenta  Republiki Weimarskiej. Zgodnie z planami sporządzonymi przez berlińskiego architekta Stefana Braunfels, w nowoczesnym budynku wypełnionym światłem znajduje się około 1000 biur, m.in. dla członków parlamentu, 20 sal konferencyjnych, w tym również dla komisji parlamentarnych i biblioteka parlamentarna. Budynek o długości 200m i szerokości 102m charakteryzuje przejrzystość i otwartość.

Boczne szklane ściany tworzą kontrast dla szarych betonowych ścian zewnętrznych. Biura i sale konferencyjne są połączone z holem umożliwiającym parlamentarzystom widok na zewnątrz, obywatelom zaś wgląd w pracę ich przedstawicieli. Obszerny hol z oszklonym dachem daje widok na cały kompleks, aż do ośmiu otwartych kondygnacji i jedenastu przeszklonych wind.

Wygodne i bezpieczne poruszanie się po budynku jest możliwe dzięki automatyczne rozsuwanym całoszklanym drzwiom z napędami grupy Slimdrive SL, samoazmykaczom TS 5000 i samozamykaczom podłogowym TS 550. Wysokie wymagania bezpieczeństwa pożarowego spełnia system dróg ewakuacyjnych GEZE SecuLogic.