GEZE - Schiebetürantrieb bei Hesperia Tower Hotel, Barcelona
Slimdrive SL
GEZE - Spindelantrieb bei Hesperia Tower Hotel, Barcelona
Napędy wrzecionowe
GEZE - Teleskopschiebetürantrieb bei Hesperia Tower Hotel, Barcelona
TSA 160 Invers

Produkty GEZE w hiszpańskiej metropolii

Biuro architektoniczne: Richard Rogers, UK i  Balaguer y Arquitectos Asociados, Hiszpania

Nowy obiekt Hesperia Tower Hotel z 107 metrową wieżą jest jednym z najwyższych budynków w Barcelonie. Projekt wykonano przy międzynarodowej współpracy dwóch znanych biur architektonicznych: Balaguer y Arquitectos Asociados z Hiszpanii i Richard Rogers z Wielkiej Brytanii.

Rezultatem jest funkcjonalny i estetyczny budynek, który doskonale pasuje do otoczenia. Wieżę wieńczy efektowna szklana kopuła o średnicy 24 metrów. Kopuła oferuje gościom niezwykły widok we wszystkich kierunkach. Pod kopułą jest zlokalizowana restauracja "Evo" prowadzona przez szefa kuchni Santi Santamaría.

Ambitny projekt jest wyposażony w wiele innowacyjnych produktów GEZE.  Drzwi przesuwne Slimdrive SL i teleskopowe drzwi przesuwne SLT obsługują wejście bez zakłócania estetyki budynku. System drzwi TSA 160 Inverse zapewnienia bezpieczeństwo dróg ewakuacyjnych  i gwarantuje bezpieczne otwarcie drzwi podczas braku zasilania. Samozamykacze TS 2000 V zamykają skutecznie drzwi pokojów na różnych piętrach hotelu. Efektowna szklana kopuła jest przewietrzana za pomocą napędów wrzecionowych GEZE.