GEZE - 25 Meter lange Rollbänder von Eingang bei Mövenpick Hotel, Hamburg
Ruchoma pochylnia o długości 25 m
GEZE - GEZE Slimdrive SCR Halbrundschiebetüren bei Mövenpick Hotel, Hamburg
Drzwi łukowe GEZE Slimdrive SCR
GEZE - Drehtürantrieb bei Mövenpick Hotel, Hamburg
TSA 160 NT F - IS
GEZE - Drehtür bei Mövenpick Hotel, Hamburg
TSA 160 NT F - IS

Technika drzwiowa GEZE w przebudowanej zabytkowej wieży ciśnień

Biuro architektoniczne: Falk von Tettenborn, München

W środku parku Sternschanze, na wzgórzu ze wspaniałymi widokami na Hamburg, stoi zbudowana w XIX wieku wieża ciśnień. Przebudowa trwała dwa i pół roku. Budynek przemysłowy przerobiono na nowy Mövenpick Hotel Hamburg. Przekształcenie historycznej wieży ciśnień wykonano według projektu Patrizia Projektentwicklung GmbH, realizowanego w ścisłej współpracy z Denkmalschutzamt (Urząd Ochrony Zabytków) i pracownią architektoniczną z Falk von Tettenborn.

Ten wyjątkowy hotel przypomina o przeszłości budynku dzięki wymieszaniu elementów historycznych i współczesnych. W holu znajduje się zabytkowy zbiornik wodny z okresu przed budową wieży ciśnień. Na sklepieniu rzuca się w oczy kontrast między ścianami wykonanymi z czerwonej cegły, typowymi dla północnych Niemiec i nowoczesną konstrukcją szklaną.

Goście są prowadzeni do foyer wieży przez podziemną ruchomą pochylnię o długości 25 metrów, rozpoczynającą się przy wejściu umieszczonym naprzeciwko stacji Sternschanze. Wejście jest wyposażone w drzwi łukowe przesuwne GEZE Slimdrive SCR. Dzięki małej wysokości belki i przeszkleniom uzyskuje się efekt światła i przestrzeni w obszarze wejścia. Wiatrołap jest wyposażony w drzwi z napędem GEZE Slimdrive o wysokości belki 7 cm, integrującym się doskonale z tradycyjnym wnętrzem budynku i stanowiącym połączenie z nowoczesną funkcjonalnością.

Wygodne przejście przez drzwi przymykowe uzyskuje się dzięki GEZE TSA 160. Sterowany elektronicznie hydrauliczny system spisuje się bez zarzutu w przejściu o dużym obciążeniu.

W szerokich drzwiach dwuskrzydłowych bezpieczeństwo zapewnia GEZE TS 5000 ISM. Dodatkowo, aby zachować jednolite wzornictwo, cały budynek - 226 pokoi, 17 pięter- został również wyposażony w GEZE TS 5000.