GEZE - Schiebetürantriebe Econodrive EL-BO bei Flughafen, Barcelona
Econodrive EL-BO
GEZE - TSA 160 bei Flughafen, Barcelona
TSA 160
GEZE - Schiebetürantriebe Econodrive EL-FR bei Flughafen, Madrid
Econodrive EL-FR
GEZE - Schiebetürantrieb Econodrive EL-FR bei Flughafen, Madrid
Econodrive EL-FR

Oskar w architekturze!

Biuro architektoniczne: Richard Rogers Partnership

Zakończono rozbudowę największego i najważniejszego z portów lotniczych w Hiszpanii - Madryt-Barajas. Wraz z otwarciem nowego terminalu o zwiększonej przepustowości stworzono możliwość obsługi do 70 milionów pasażerów rocznie. Zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Antonio Lamela i jego brytyjskiego kolegę Richarda Rogersa budowa o powierzchni 120.000 metrów kwadratowych jest jednym z ultra-nowoczesnych i najbardziej spektakularnych obiektów tego typu. To cudo architektury zostało w 2006 roku uhonorowane "Oscarem architektury“ - nagrodą Stirling Prize. Najważniejszą brytyjską nagrodę architektury otrzymało sześć projektów budowlanych.

Główny terminal jest podzielony na trzy poziomy - nad wszystkimi rozciąga się, podpierany przez stalowe "drzewo", ogromny dach, przypominający kształt ust lub skrzydła. Proste materiały, dużo przestrzeni i światła, przejrzystość architektury tworzą wrażenie wielkości i funkcjonalności.

Zastosowane w obiekcie produkty GEZE spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa lotniska, podkreślając futurystyczny design i nowoczesność budynku. Automatyczne drzwi przesuwne GEZE z napędami Econodrive EL-FR są dostosowane do kolorystyki i ogólnego wrażenia poczekalni, oferując przy tym najwyższy standard bezpieczeństwa, a także pełnią rolę wiatrołapów.