GEZE Insights

#GEZEhack – oryginalne dzieło sztuki z napędem GEZE Slimchain

Automatyczne napędy okienne i drzwiowe GEZE imponują nie tylko przy dużych obiektach w hotelach i szpitalach, ale także jako rozwiązania indywidualne. To „arcydzieło” Jonasa Wesslera pokazuje, jak wszechstronne mogą być nasze produkty w projektach DIY (zrób to sam).

Mistrzostwo: komoda z głośnikiem soundbar i najważniejsze kwestie techniczne

Jonas Wessler szkoli się jako mistrz stolarski. To arcydzieło jest ważną częścią jego szkolenia. Jonas Wessler, miłośnik muzyki i technologii, zrozumiał to bardzo szybko: jego dzieło musiało uwzględniać muzykę – i to z innowacyjną techniczną niespodzianką.

  • Cel: samodzielnie zaprojektowana komoda ze zintegrowanym systemem muzycznym.
  • Spryt polega na tym, że głośnik można w razie potrzeby wysunąć – za pomocą inteligentnej obsługi bezprzewodowej z telefonu komórkowego.
  • Wyzwanie: głośnik soundbar i napęd podnośnika muszą oferować imponująco smukły design i inteligentną wygodę dla użytkownika.
  • Rozwiązanie: Bose Soundbar 300 w połączeniu z napędem łańcuchowym Slimchain i aplikacją Somfy dla inteligentnego domu.

W dążeniu do celu – od pierwszego projektu do pełnego rozwiązania technicznego

Komoda – głośnik zamontowany w środku komody jest prawie niezauważalny.

© Jonas Weßler / Weßler GmbH

Dzięki napędowi łańcuchowemu Slimchain głośnik wysuwa się z komody.

© Jonas Weßler / Weßler GmbH

Jonas Wessler wyjaśnia, jak powstał jego ruchomy elektryczny system muzyczny, który zintegrował z zaprojektowaną przez siebie komodą.

„Kiedy pierwsze projekty mojej komody były gotowe, kupiłem Bose Soundbar 300, ponieważ jego smukła konstrukcja dobrze pasowała do mojej ogólnej koncepcji. Ze względu na minimalną ilość miejsca musiałem znaleźć mały i dyskretny silnik”.

Trudność polegała na znalezieniu silnika napędowego o smukłej konstrukcji i cichej obsłudze. To właśnie tutaj istotną rolę odegrała specjalistyczna wiedza Jonasa Wesslera:

„Jako trzecie pokolenie w mojej firmie rodzinnej, która produkuje drzwi wejściowe zewnętrzne sprzedawane na terenie całych Niemiec, a także prowadzi lokalny sklep z drewnem, znam bardzo dobrze kilka profesjonalnych produktów. To było dla mnie korzystne: kupiłem napęd łańcuchowy GEZE Slimchain, który normalnie wykorzystuje się do otwierania okien, a dzięki swojej smukłej konstrukcji łatwo mieści się w mojej muzycznej komodzie. Po kilku próbach i rozważaniach udało mi się za pomocą tego napędu poruszyć soundbar, dokładnie tak, jak sobie to wyobrażałem”.

Pomysł zastosowania inteligentnego napędu okiennego GEZE Slimchain stworzył kolejną zaletę dla projektu DIY (zrób to sam):

Następnie stanąłem przed problemem, jak sterować silnikiem w taki sposób, aby głośnik można było chować i wysuwać przy użyciu telefonu komórkowego. Do tego wybrałem układ sterowania inteligentnego domu. Dzięki temu do sterowania napędem GEZE Slimchain mogę wykorzystać aplikację Somfy, która normalnie obsługuje rolety.

Jonas Weßler

Efekt jest imponujący: po zamknięciu soundbar jest niewidoczny, a wysunięcie głośnika a pomocą napędu GEZE i aplikacji Somfy naprawdę robi wrażenie.

„Do dziś imponuje mi to rozwiązanie, ponieważ mogę teraz korzystać z telefonu komórkowego, aby wysunąć soundbar z komody, a następnie połączyć się z nim przez Bluetooth, zanim odtworzę swoją ulubioną muzykę”.

Imponujące rozwiązanie z inteligentną wygodą dla użytkownika

To inteligentne rozwiązanie zrobiło wrażenie nie tylko na Jonasie Wesslerze i jego instruktorach: 10 listopada 2018 roku miał on okazję zaprezentować swoją muzyczną komodę w Koblencji, dla szerokiej publiczności na pokazie technologii „Nacht der Technik”. Rozwiązanie to spodobało się również odwiedzającym targi i minister Julii Klöckner.

Powstaje więc pytanie: czy jest więcej klientów GEZE, którzy w innowacyjny sposób wykorzystują systemy GEZE w swoich projektach DIY (zrób to sam)? Jeśli dotyczy to Ciebie lub kogoś znajomego, prosimy napisz do nas! Nie możemy się doczekać, aż podzielicie się z nami swoimi #GEZEhacks!

Indywidualne rozwiązania GEZE

Szukasz innowacyjnego rozwiązania dla konkretnego obiektu? Skorzystaj z porad naszych ekspertów: możemy znaleźć indywidualne rozwiązanie dla każdego obiektu. Na przykład automatyczny napęd drzwi rozwieranych GEZE oferuje wygodę nie tylko w hotelach: zastosowany na drzwiach kominka sprawia, że dorzucanie drewna staje się znacznie wygodniejsze. Brzmi dobrze? Dowiedz się więcej o indywidualnych rozwiązaniach drzwi rozwieranych GEZE.

Dowiedz się więcej o indywidualnych rozwiązaniach drzwi rozwieranych GEZE