System automatycznych drzwi przesuwnych ECdrive T2 dla najbardziej nowatorskiego oddziału ALDI w Niemczech

Nowy oddział ALDI w Mühldorf am Inn w Bawarii naprawdę przyciąga wzrok. Dzięki konstrukcji z drewnianą ramą oraz prostemu, lecz atrakcyjnemu wyglądowi supermarket ten zdecydowanie wyróżnia się pośród budowlanej monotonii otaczającego go parku handlowego. Z radością wsparliśmy nową koncepcję architektoniczną ALDI SÜD, dostarczając system drzwi przesuwnych GEZE ECdrive T2.

Nowoczesna technika drzwiowa dla ambitnej architektury

Duży szklany front części wejściowej nowego oddziału już na wstępie robi wielkie wrażenie na klientach. Przezroczysta fasada wpuszcza mnóstwo naturalnego światła do wnętrza sklepu o powierzchni 1200 m2 i nadaje mu zachęcający wygląd. Dla naszych klientów z ALDI SÜD ważne było wyposażenie tego klejnotu nowoczesnej architektury w niezawodne panele o atrakcyjnym wyglądzie. Dwuskrzydłowa wersja naszego systemu drzwi przesuwnych ECdrive T2 została jednogłośnie przyjęta pozytywnie.

Nowy system GEZE ECdrive T2 całkowicie spełnia oczekiwania naszych klientów – nie tylko pod względem zrównoważenia ze względu na termicznie rozdzielony profil, lecz także pod względem designu, uniwersalności oraz naszej wiedzy specjalistycznej z zakresu montażu drzwi.

Josef Viehbeck, Kierownik Regionalny w GEZE

Termiczne rozdzielenie profili i pozostałe funkcje ECdrive T2 to przekonujące argumenty

Podwójny układ ECdrive T2 zapewnia komfortowe, pozbawione barier i bezdotykowe wejście do sklepu.

Dostęp bez barier dzięki GEZE ECdrive T2 © Robert Sprang / GEZE GmbH

Po konsultacji z architektem projektu szybko okazało się, że nasz mocny i wytrzymały system drzwi przesuwnych był idealnie przystosowany do wymagań ALDI SÜD – nie tylko ze względu na bardzo dużą liczbę odwiedzających. Dobrze przemyślana konstrukcja z licznymi inteligentnymi rozwiązaniami wywarła wrażenie na kliencie. Na przykład drzwi można sprawnie zamontować dzięki fabrycznie nawierconym szynom jezdnym i otworom podłużnym. Ciągła prowadnica podłogowa do kontrolowanego odprowadzania wody deszczowej była kolejną zaletą, podobnie jak samoczyszczący się wózek rolkowy, który zmniejsza koszty utrzymania. Na koniec GCprofile Therm wspiera starania klienta w zakresie zrównoważenia, ponieważ ten system profili izolowanych termicznie zapewnia znakomitą efektywność energetyczną.

Drzwi przesuwne w smukłym, eleganckim wzornictwie

ECdrive T2 jest idealnie dopasowany do dużego przeszklonego frontu strefy wejściowej.

System drzwi przesuwnych ECdrive T2 przyciąga uwagę również ze względu na efekt wizualny. © Robert Sprang / GEZE GmbH

ECdrive T2 wyróżnia się jednak nie tylko jakością obróbki i różnorodnością funkcjonalną. Szczególnie dla architektów wygląd zainstalowanych produktów odgrywa ważną rolę. Dlatego też wzornictwo systemu drzwi przesuwnych o wysokości pokrywy 100 mm jest wyjątkowo smukłe i eleganckie. Ponadto oprawione w precyzyjną ramę profile drzwi sprawiają, że mimo stabilności przyjmą one każde obciążenie. Zadbano również o swobodę projektowania: I tak na przykład długość napędu można było dostosować do określonych wymagań przestrzennych i skrócić do 2100 mm.

Obejrzyj film o ECdrive T2

Przed montażem przeprowadziliśmy warsztaty dotyczące produkcji skrzydła przesuwnego, co znacząco ułatwiło montaż indywidualnych drzwi oddziału ALDI. Dzięki temu proces planowania oraz skrócenie długości napędu nie były już dla nas problemem.

Fritz Grassl, właściciel Fritz Grassl Metallbau

Holistyczne usługi przez cały okres trwania projektu

Pierwszym etapem była współpraca z ALDI SÜD w celu wyboru idealnego rozwiązania i zaplanowania optymalnej konfiguracji. Jednym z naszych najważniejszych zadań było doradzenie klientowi w zakresie wyboru wymaganych systemów profili. Kolejnym etapem było wsparcie dla firmy montażowej. Podczas wspólnego spotkania z Fritz Grassl Metallbau opracowaliśmy indywidualną koncepcję montażu systemu drzwi przesuwnych. Zaangażowani w proces certyfikowani monterzy zestawów GEZE stawili czoła zadaniom obejmującym szczegółowe planowanie, niezależny montaż napędu i dostosowanie długości napędu. Oczywiście nasi konsultanci byli zawsze dostępni i gotowi do pomocy wszystkim osobom zaangażowanym w te zadania.

GEZE to wiarygodny partner na cały cykl życia produktu

Jakość produktu i doskonała charakterystyka ECdrive T2 były oczywiście dla ALDI SÜD istotnymi aspektami. Co jednak najważniejsze, projekt ten potwierdził nasze zaangażowanie w dostarczanie ponadprzeciętnego pakietu usług. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że kompleksowo mogliśmy spełnić wymagania naszego klienta i firmy odpowiedzialnej za montaż. To właśnie nasz cel. Oferujemy wsparcie na etapie planowania, jak również podczas montażu i konserwacji. Krótko mówiąc: jesteśmy wiarygodnym partnerem dla naszych klientów na przestrzeni całego cyklu życia produktu. Oprócz systemu automatycznych drzwi przesuwnych GEZE ECdrive T2 wyposażyliśmy nowy sklep ALDI SÜD w Mühldorf am Inn w różne wersje samozamykacza GEZE TS 5000. To piękne potwierdzenie zaufania, jakie ma do nas klient.