Studia przypadków

Drzwi automatyczne GEZE w super nowoczesnym centrum handlowym, Mall of Scandinavia

Mall of Scandinavia w Solna, w Szwecji, oferuje odwiedzającym unikalne połączenie ekskluzywnych zakupów, kulinarnych atrakcji i rozrywki na trzech piętrach. Firma GEZE Sweden dostarczyła około 150 drzwi automatycznych do centrum handlowego Mall of Scandinavia realizując swój największy dotychczas projekt.

150 systemów drzwiowych GEZE oferuje elegancki komfort przechodzenia

Drzwi automatyczne na parking, od wewnątrz.

Drzwi automatyczne na parking, od wewnątrz. © GEZE GmbH

Szwecja posiada super nowoczesne centrum handlowe: w Mall of Scandinavia znajdują się 224 sklepy i 20 restauracji, a także największe kino w Skandynawii na powierzchni 100 000 m2. Oprócz typowych dla Skandynawii  wysokich oczekiwań projektowych, kluczową rolę w planowaniu i realizacji tego ambitnego projektu odegrały również kryteria zrównoważonego rozwoju. Zaowocowało to pierwszym w Szwecji certyfikatem środowiskowym dla centrum handlowego zgodnym ze standardem BREEAM. Centrum handlowe Mall of Scandinavia było największym jak dotąd projektem dla GEZE w Szwecji; firma GEZE dostarczyła około 150 najnowocześniejszych rozwiązań drzwiowych, od automatycznych drzwi przesuwnych po ręczne drzwi rozwierane, dla hipernowoczesnego centrum handlowego.

Dyskretny wygląd z pełnym spektrum funkcjonalności drzwi na wszystkich poziomach parkingu

System szklanych drzwi przesuwnych przy wejściu na poziom parkingu Mall of Scandinavia.

System szklanych drzwi przesuwnych przy wejściu na poziom parkingu Mall of Scandinavia. © GEZE GmbH

Mall of Scandinavia obejmuje siedem pięter, z których cztery – dwa dolne i dwa górne oraz części dwóch poziomów handlowych – są przeznaczone na parkingi. Większość produktów GEZE zastosowanych w centrum handlowym jest szczególnie widoczna w 18 przeszklonych korytarzach, które łączą 3700 miejsc parkingowych z centrum handlowym. W tych korytarzach znajduje się ponad 150 drzwi automatycznych GEZE.

W harmonii z elegancką architekturą budynku, skrzydła drzwiowe zostały wyposażone w ościeżnice lakierowane na czarno oraz subtelnie ukryte napędy drzwiowe, rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, które wywierają ogromne wrażenie. „GEZE i Westins Fönsterteknik AB wspólnie opracowały estetyczne, kompletne rozwiązanie z gwarancją jakości. Systemy drzwiowe spełniają zarówno wymagania projektowe architekta, jak i wymagania funkcjonalne specjalisty ds. bezpieczeństwa przeciwpożarowego, co sprawia, że 18 korytarzy prowadzących z poziomu parkingu ma atrakcyjny wygląd; to w pełni  udana współpraca na wszystkich etapach projektu”, mówi Sebastian Westin z Westins Fönsterteknik AB, kierownik projektu w centrum handlowym Mall of Scandinavia.

Stylowe systemy drzwi przesuwnych prowadzą do sal kinowych

Wszędzie w centrum handlowym: przestronny komfort przechodzenia dzięki systemom szklanych drzwi przesuwnych.

Wszędzie w centrum handlowym: przestronny komfort przechodzenia dzięki systemom szklanych drzwi przesuwnych.

Ukoronowaniem pracy GEZE w Mall of Scandinavia są zapewne dwa automatyczne systemy drzwi przesuwnych, które prowadzą do kina Filmstaden Scandinavia. Z 11 ekranami – w tym ekran IMAX zapewniający miejsce dla 550 osób oraz restaurację VIP na drugim piętrze – to kino jest najbardziej prestiżową częścią centrum handlowego. Szklane skrzydła drzwi automatycznych, które firma GEZE dostarczyła we współpracy z AB Fasadglas, posiadają na całej przedniej stronie okrągłe logo SF z sitodrukiem. „Bardzo złożona fasada wejściowa; drzwi automatyczne są połączone ze sobą i z projektorami filmowymi, które otrzymują sygnał do rozpoczęcia pracy po otwarciu drzwi. Zamki i drzwi automatyczne muszą działać idealnie, w przeciwnym razie projektory filmowe się zatrzymają”, mówi Diana Jurukov, kierownik projektu Fasadglas.

Ponieważ funkcjonalność i design były dla naszego klienta priorytetem, GEZE było naturalnym wyborem zarówno dla mnie, jak i dla architekta. Pod względem doświadczenia firma GEZE jest bardzo profesjonalna , konstruktywna i zorientowana na rozwiązania we wszystkich swoich projektach. Specjaliści GEZE byli do dyspozycji również w fazie budowy i nadzorowali prawidłowy projekt. Firma dysponuje szerokim wachlarzem technicznego know-how.

Diana Jurukov, kierownik projektu Fasadglas

Kompleksowa logistyka – profesjonalnie zarządzana przez GEZE

Wyjątkowy: bogaty nadruk logo zdobi system automatycznych drzwi przesuwnych do restauracji VIP.

Wyjątkowe: bogatoy nadrukowane logo zdobi system automatycznych drzwi przesuwnych w restauracji VIP. © GEZE GmbH

Problemy z dostawami dla tak ogromnego projektu mogłyby być byłyby tragiczne w skutkach dla każdego dostawcy.  Jednak dla GEZE Sweden nie było takich problemów: dzięki międzynarodowemu doświadczeniu i wielu szeroko zakrojonym projektom, które firma GEZE zrealizowała na całym świecie, wewnętrzne procesy przebiegały znakomicie.

Firma GEZE Sweden bez problemu spełniła wysokie wymagania firmy budowlanej PEAB i doradcy logistycznego projektu Mall of Scandinavia i zainstalowała wszystkie systemy drzwiowe gotowe do użytku przed otwarciem 12 listopada 2015 roku. „Według mnie, GEZE zapewniło doskonałą obsługę Mall of Scandinavia”, potwierdza Marie Hallberg, kierownik projektu w PEAB.

Produkty GEZE w centrum handlowym Mall of Scandinavia

  • System drzwi przesuwnych GEZE ECdrive
  • System drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive SL-NT
  • GEZE Slimdrive SL-NT w wersji EMD-F do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych
  • System drzwi rozwieranych GEZE TSA 160 NT
  • Samozamykacze GEZE TS 5000 w różnych wariantach wykonania