Studia przypadków

Systemy drzwi przesuwnych w centrum kształcenia: innowacja w edukacji i projekcie

Nowoczesna, czteropiętrowa rozbudowa centrum kształcenia zawodowego Kottenmatte Sursee została zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania szkół zawodowych w Lucernie na przestrzeń. Obszar wejścia do centrum kształcenia zawodowego definiują nowoczesne systemy drzwi przesuwnych GEZE, które łączą w sobie komfort i zabezpieczenie drogi ewakuacyjnej.

Systemy drzwi przesuwnych GEZE: bezpieczeństwo, komfort i design

Centrum kształcenia zawodowego Kottenmatte Sursee łączy centra kształcenia zawodowego Emmen, Sursee i Willisau w Szwajcarii. Od ponad 30 lat w Sursee prowadzone są szkolenia zawodowe z zakresu ekonomii, informatyki i techniki oraz, od niedawna, służby zdrowia i opieki społecznej. Centrum kształcenia zawodowego Kottenmatte zareagowało na brak miejsca w Lucernie i ich ponad 4400 uczniów, realizując nowoczesną, czterokondygnacyjną rozbudowę, umożliwiającą efektywne planowanie szkół zawodowych. Projekt obejmował renowację istniejącego budynku głównego oraz czterokondygnacyjną rozbudowę.

Główne wejście do budynku jest wyposażone w duże szklane drzwi przesuwne GEZE, które zapewniają komfortowe, pozbawione barier przejście i doskonale integrują się z przejrzystą i nowoczesną architekturą nowego budynku. System drzwi przesuwnych nie tylko oszczędza miejsce, ale także pozwala na optymalne wykorzystanie światła dziennego, sprawiając, że obszar wejścia wydaje się jeszcze jaśniejszy i bardziej przejrzysty.

Ciche i mocne: automatyczne drzwi przesuwne Slimdrive

Szklane drzwi przesuwne ze wzorami słonecznymi w głównym wejściu.

Automatyczne drzwi przesuwne z nadrukowanymi wzorami słonecznymi kreują nieustannie zmieniające się wrażenia. © GEZE GmbH

System drzwi przesuwnych został wyposażony w napęd drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive SL w projekcie drogi ewakuacyjnej, podobnie jak wszystkie inne automatyczne drzwi przesuwne na drogach ewakuacyjnych w całym centrum kształcenia. Modułowy i bardzo kompaktowy napęd drzwiowy o wysokości napędu zaledwie 7 cm został opracowany specjalnie dla bezramowych systemów całoszklanych i doskonale integruje się z nowoczesnym wyglądem budynku. Minimalistyczny design elementów szklanych pozostaje całkowicie nienaruszony przez zintegrowaną technikę całoszklaną. Napęd do drzwi przesuwnych pracuje cicho i bardzo precyzyjnie oraz jest idealnie przystosowany do obsługi dużej liczby osób przechodzących przez wejścia i przejścia placówki edukacyjnej w okresach dużego natężenia ruchu.

Pierwszorzędna funkcjonalność i doskonały design

System drzwi przesuwnych w głównym wejściu do centrum kształcenia zawodowego wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale również wyjątkowym wyglądem: unikatowy projekt artystki Danielli Tuzzi nosi nazwę „The sun, she ...” i nadaje wejściu niepowtarzalny charakter oraz podkreśla elegancję. Odcinek rysunku słońca, który został umieszczony na automatycznych drzwiach przesuwnych, tworzy kalejdoskop z obrazami zmieniającymi się za każdym razem, gdy drzwi są przesuwane. Inspiracją dla artystki był wiersz „Wanderlied” Justinusa Kernera, który podejmuje takie tematy jak marzenia i przyjaźnie z dzieciństwa.

Produkty GEZE w centrum kształcenia zawodowego w Kottenmatte Sursee

  • Automatyczne drzwi przesuwne Slimdrive
  • Zintegrowana technika całoszklana
  • Napęd do drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive SL z IGG