Geze Insights

GEZE prezentuje dwie nowości na skalę światową na cyfrowym stoisku targowym

Nawet w obecnych nietypowych czasach Gerald Haas, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w GEZE, pewnie patrzy w przyszłość. Opowiada o nowościach produktowych GEZE, swoich oczekiwaniach, perspektywach rynkowych i tym, co napawa go dumą.

Panie Geraldzie, kontakt z rynkiem i interesariuszami jest trudny w dobie dystansu społecznego – w jaki sposób radzi Pan sobie z tą sytuacją jako dyrektor ds. rozwoju?

Przede wszystkim to wielka szkoda, że nie możemy teraz nawiązywać bezpośredniego kontaktu z obecnymi i potencjalnymi klientami. Natomiast będąc przedsiębiorstwem globalnym, jesteśmy przyzwyczajeni do utrzymywania bliskiego kontaktu z pracownikami, klientami i partnerami za pośrednictwem wszystkich innych dostępnych kanałów. Jak na przykład poprzez internetowe sesje szkoleniowe, spotkania wirtualne i oczywiście przez tradycyjny telefon. Metody te umożliwiają nam omawianie kierunków rozwoju i trendów rynkowych, poznanie wymagań klientów, a także otrzymywanie bardzo otwartych opinii o naszych produktach. Ponadto wiele z naszych produktów spełnia wymagania aktualnej sytuacji – za przykład mogą posłużyć dziedziny dostępności i higieny. Prosto rzecz ujmując: nie muszę dotykać drzwi, które otwierają się automatycznie. Jest to obecnie bardzo pożądana perspektywa. Wreszcie – znaczenie naszych kanałów internetowych, takich jak strona WWW, rośnie, a my wykorzystujemy również nowe formy komunikacji, na przykład stoisko cyfrowe do prezentacji nowych produktów i rozwiązań.

Przejdź do targów cyfrowych

Będąc w temacie nowych produktów i rozwiązań – czego powinny spodziewać się osoby odwiedzające stoisko cyfrowe?

Za pośrednictwem GEZE F 1200+ i GEZE NatVent wykorzystujemy możliwość jeszcze mocniejszego ugruntowania pozycji GEZE w zakresie technologii okien i automatyzacji. Nasze rozwiązanie F 1200+ automatyzuje bardzo duże i ciężkie okna uchylno-rozwierne, jednocześnie umożliwiając obsługę ręczną. Aktualnie jeśli okno o takich rozmiarach jest zautomatyzowane, nie można go obsługiwać ręcznie. F 1200+ ma dwa tryby pracy: okno można ustawić automatycznie w pozycji uchylonej, ale dostępne jest również ustawienie ręczne, którego mogę użyć do obsługi okna, jak normalnego okna rozwiernego. Użytkownik może dzięki temu przełączać między dwoma trybami praktycznie natychmiastowo – na rynku nie ma konkurencyjnego rozwiązania!

Nasze rozwiązanie F 1200+ automatyzuje bardzo duże i ciężkie okna, jednocześnie umożliwiając obsługę ręczną.

Gerald Haas, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w GEZE
Wiele lat pracy w różnorodnych dziedzinach elektroniki, mechaniki i oprogramowania – tutaj Gerald Haas na zdjęciu z pracownikiem zespołu ds. rozwoju

Wiele lat pracy w różnorodnych dziedzinach elektroniki, mechaniki i oprogramowania – tutaj Gerald Haas na zdjęciu z pracownikiem zespołu ds. rozwoju.

Jaka jest szczególna funkcja GEZE NatVent?

Za pośrednictwem GEZE NatVent wpisujemy się w globalny trend oszczędzania energii. Faktem jest, że za największe zużycie energii w budynkach zawsze odpowiedzialna jest technika grzewcza, wentylacyjna i klimatyzacyjna. W klimatach umiarkowanych można zaoszczędzić niewiarygodną ilość energii dzięki wentylacji naturalnej i automatycznemu wychładzaniu nocą. W naszym zestawie rozwiązań mieliśmy kilka decydujących propozycji: w pierwszej kolejności automatykę do okien, a w drugiej kolejności GEZE Cockpit. Oczywiste było, że należy je połączyć – i teraz możemy przykładowo zaoferować nowe rozwiązanie F 1200+ ze sterowaniem wentylacją połączonym w sieć. Ale GEZE NatVent oczywiście działa także z GEZE SlimchainPowerchain. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, że nasze dwa nowe produkty weszły na rynek.

Więcej o wentylacji naturalnej

Więcej o naturalnym wychładzaniu nocą

Słowo kluczowe internacjonalizacji: czy którekolwiek rynki docelowe są dla Pana priorytetem?

Nasze produkty zazwyczaj docierają na rynek międzynarodowy. Chiny są dla nas wyjątkowo ważnym rynkiem, który chcemy rozwijać. Mamy duże doświadczenie w dziedzinie certyfikacji krajowej i międzynarodowej, której wymagają nasze produkty.

Co oznaczają dla Pana kwestie „doświadczenia w konsultacjach” i „dostarczania usług”?

Temat konsultacji jest bardzo ważny. Doświadczenie w konsultacjach cyfrowych coraz bardziej staje się kryterium, które decyduje o zakupie. Weźmy na przykład BIM: w tym przypadku objaśniamy architektom i zarządcom, w jaki sposób nasze produkty można wprowadzić do procesu planowania drzwi za pomocą modeli BIM oraz w jaki sposób zapewniamy odpowiednie funkcje w rzeczywistym zastosowaniu, aby spełnić liczne wymagania, gdy niektóre potrafią być sprzeczne. W szczególności w Niemczech istnieje wysokie zapotrzebowanie na konsultacje, a negatywny przykład lotniska w Berlinie pokazał wielu z nas, jak ważna jest odpowiednia ochrona przeciwpożarowa. Nastąpił także wzrost w zakresie konsultacji udzielanych firmom montażowym: doradzamy im w sprawie wyboru, instalowania i konserwacji produktów poprzez sesje szkoleniowe, warsztaty, filmy montażowe i na wiele innych sposobów.

Więcej o planowaniu budynku z BIM

W szczególności w Niemczech istnieje wysokie zapotrzebowanie na konsultacje, a negatywny przykład lotniska w Berlinie pokazał wielu z nas, jak ważna jest odpowiednia ochrona przeciwpożarowa.

Gerald Haas, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w GEZE

Ostatnie pytanie, Panie Geraldzie. Jaką rolę temat designu pełni dla klientów GEZE i jakie jest Pana stanowisko w tej kwestii?

Do każdego tematu podchodzimy bardzo poważnie, co potwierdza fakt, że regularnie zdobywamy międzynarodowe nagrody za design. Obecnie dobry design to w zasadzie czynnik higieniczny, ponieważ w szczególności architekci oczekują wysokiej jakości wrażenia wizualnego jako standard. Przykładem jest na nasz najnowszy produkt F 1200+: ma najwyższej jakości elegancką aluminiową obudowę z elementami obsługowymi o wysokim połysku, które zapewniają intuicyjną obsługę w technologii pojemnościowej – a to wszystko na poziomie najwyższej jakości technologii smartfonów. Tego się oczekuje w dzisiejszych czasach!

Przejdź do naszych najważniejszych produktów i rozwiązań