Studia przypadków

Wyżej są tylko Alpy: komfort drzwi karuzelowych w Roche Tower

Roche Tower, wieżowiec wysoki na 178 m, jest najwyższym budynkiem w Szwajcarii. Jako siedziba firmy farmaceutycznej Hoffmann-La Roche, jest również szczytowym osiągnięciem designu i funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii firma GEZE przyczyniła się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa w tym imponującym budynku.

Drzwi karuzelowe zapewniające wygodny dostęp do kafeterii

Łukowe drzwi przesuwne na wejściu do restauracji. Zdjęcie: GEZE GmbH

W Roche Tower dominują otwarte i jasne pomieszczenia.

Roche Tower: kolejne osiągnięcie znanej bazylejskiej pracowni architektonicznej Herzog & de Meuron. Odzwierciedlając sześciokątne logo grupy farmaceutycznej, oszklona wieża zwęża się dzięki schodkowej konstrukcji 41 pięter. Kawiarnia znajduje się na trzecim i czwartym piętrze Roche Tower. Przykuwający uwagę i dosłowny „punkt obrotu” obszaru wejścia to trzy w pełni automatyczne systemy drzwi karuzelowych GEZE serii TSA 325 NT.

Trzyskrzydłowe drzwi karuzelowe o wymiarze szczeliny 2,82 m i wysokości przejścia od 3,28 do 3,48 m zapewniają duży komfort przechodzenia i są idealnym rozwiązaniem dla stale wysokiego natężenia ruchu publicznego. Oprawione w precyzyjną ramę skrzydła drzwiowe z bocznymi elementami szklanymi doskonale wpisują się w purystyczny wystrój wnętrza i podkreślają przyjazną atmosferę. Ponadto drzwi karuzelowe zapewniają regularną cyrkulację powietrza, zapobiegają przeciągom i izolują przed hałasem.

Najwyższe standardy komfortu i bezpieczeństwa budynku

Imponujący wygląd : Roche Tower w Bazylei. Dane właściciela zdjęcia: F. Hoffmann-La Roche AG

Widok z zewnątrz na Roche Tower w Bazylei. © F. Hoffmann-La Roche AG / GEZE GmbH

Drzwi karuzelowe GEZE przekonują nie tylko nowoczesnym wyglądem i wysoką funkcjonalnością, ale także spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa: szklane, łukowe drzwi przesuwne spełniają wymagania norm DIN 18650 i EN 16005. Specjalny przycisk zwalnia prędkość obrotową skrzydła drzwiowego, co pozwala na łatwe przejście osobom z ograniczeniami ruchowymi.

System do otwierania drzwi przesuwnych Break-Out zabezpiecza otwarte drogi ewakuacyjne

Aby spełnić rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa Roche Tower wszystkie troje drzwi karuzelowych w strefie restauracyjnej zostało skonstruowanych jako drzwi ewakuacyjne i ratownicze z okuciami drzwi „Break-Out”. Umożliwiają one ręczne otwieranie drzwi wyjściowych jako dodatkowe okucia rozwierno-uchylne w sytuacjach awaryjnych. Zapewnia to maksymalne możliwe przejścia w najkrótszym możliwym czasie, aby umożliwić osobom uciekającym przed niebezpieczeństwem szybkie i bezpieczne opuszczenie restauracji i kafeterii.

Maksymalna swoboda projektowania: rozwiązania GEZE dostosowane do indywidualnych potrzeb

Szklane drzwi karuzelowe: przejrzystość i wspaniała atmosfera w kafeterii. Zdjęcie: GEZE GmbH

Szklane drzwi karuzelowe: przejrzystość i wspaniała atmosfera w kafeterii.

Unikalna architektura wymaga indywidualnie dopasowanych elementów konstrukcyjnych. Drzwi karuzelowe zaprojektowane dla Roche Tower – opracowane i wyprodukowane we własnych zakładach GEZE dla specjalnych rozwiązań projektowych – pokazują jak wszechstronnie GEZE jest w stanie sprostać szczególnym wymaganiom. Firma GEZE spełniła również wszystkie wymagania dotyczące indywidualnych rozwiązań z zakresu oświetlenia zintegrowanego z drzwiami. To właśnie takie indywidualne rozwiązania, minimalistyczny wygląd i różnorodność funkcjonalna systemów drzwiowych GEZE pomagają spełniać nowoczesne wymagania w zakresie komfortu, funkcjonalności i bezpieczeństwa budynku na najwyższym poziomie.

Produkty GEZE w Roche Tower w Bazylei

  • Dopasowane do potrzeb, w pełni automatyczne systemy drzwi karuzelowych serii TSA 325 NT
  • Drzwi karuzelowe jako drzwi ewakuacyjne i ratunkowe z okuciami drzwiowymi typu „Break-Out”