Studia przypadków

Zapraszamy do centrum handlowego CityLife w Mediolanie – z drzwiami automatycznymi GEZE.

Centrum handlowe CityLife w Mediolanie jest jednym z najciekawszych projektów urbanistycznych i architektonicznych dzisiejszych czasów. Nowa dzielnica mieszkaniowa i handlowa będzie trwale tworzyć oblicze nowoczesnego Mediolanu. Wszyscy odwiedzający to spektakularne centrum handlowe wchodzą przez drzwi automatyczne GEZE – zapraszamy!

Najnowocześniejsza architektura: dzielnica handlowa CityLife w Mediolanie

Dzielnica handlowa CityLife przebiega przez strefę dla pieszych na podobnie nazwanym terenie dawnego centrum wystawowego Fiera Milano. Spektakularny projekt dzielnicy handlowej CityLife został stworzony przez renomowaną pracownię architektoniczną Zaha Hadid Architects. Dzielnica, która rozciąga się na trzy poziomy, łączy w sobie modę, rozrywkę, bary i restauracje. Atrakcyjne obiekty handlowe liczące ponad 100 sklepów, w połączeniu z kinem i restauracjami, stworzą żywą atmosferę dla tego ambitnego projektu urbanistycznego.

W GEZE Italia jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tak prestiżowego projektu. Nasze rozwiązania są jednymi z najbardziej innowacyjnych opcji na dzisiejszym rynku i cieszymy się, że firma architektoniczna włączyła nas do współpracy.

Marco Montiglio, dyrektor firmy GEZE Italia

Automatyczne drzwi GEZE w obszarze wejścia

Drzwi automatyczne, gdziekolwiek spojrzysz – kluczowa cecha w centrum handlowym. Zdjęcie: GEZE GmbH

Drzwi automatyczne, gdziekolwiek spojrzysz – kluczowa cecha w centrum handlowym. © GEZE GmbH

Podczas budowy zamontowano ponad 30 drzwi automatycznych GEZE, które są obecnie używane w szerokiej i jasnej strefie wejścia do dzielnicy handlowej. System automatycznych drzwi przesuwnych wybranych do prestiżowego projektu to subtelne i eleganckie systemy Slimdrive BO i ECdrive FR, które gwarantują stałą niezawodność i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie dla wejść i dróg ratunkowych. Dzięki atrakcyjnemu wzornictwu i niewielkiemu zapotrzebowaniu na miejsce, systemy drzwiowe integrują się prawie niewidocznie z drzwiami szklanymi, wspomagając optymalne wykorzystanie naturalnego światła w zachęcającej strefie wejścia do dzielnicy handlowej CityLife.

Drzwi przesuwne GEZE witają gości w CityLife

Oba rodzaje drzwi przesuwnych są certyfikowane zgodnie z DIN 18650 i mogą być łączone z systemem dróg ratunkowych GEZE SecuLogic (EC-FR-RWS), systemami kontroli dostępu i systemem sterowania budynkiem. Szczególnie ważna kwestia dla dróg ewakuacyjnych: zintegrowane akumulatory zapewniają awaryjne otwieranie i zamykanie w przypadku awarii zasilania. Drzwi automatyczne i systemy drzwi przesuwnych GEZE w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu w dzielnicy handlowej CityLife w Mediolanie.