Studia przypadków

Mnogość funkcji i luksusowe wzornictwo

Schloss Elmau Retreat – luksusowe apartamenty & spa słyną nie tylko z historycznej atmosfery. Szczyt G7, który odbył się w pięciogwiazdkowym Hotelu Superior w Krün, Garmisch-Partenkirchen w 2015 roku, również przyczynił się do międzynarodowej reputacji całkowicie odnowionego hotelu zamkowego. Firma GEZE wyposażyła rezydencję w najnowocześniejsze systemy drzwiowe spełniające najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności, wzornictwa i komfortu.

Schloss Elmau Retreat rozbudowuje historyczny Schloss Elmau

Po pożarze, który w 2005 roku zniszczył dużą część zabytkowego zamku Elmau, właściciel zamku Dietmar Müller-Elmau postanowił odbudować swój hotel zamkowy, dodając do niego kilka luksusowych elementów. Aby mimo nowych funkcji, takich jak sala koncertowa, zaoferować gościom wystarczającą ilość miejsc noclegowych, równolegle z przebudową zamku zaplanowano kolejny hotel na dużym terenie.

Schloss Elmau Retreat, z 47 apartamentami, jest obecnie częścią głównego zamku, ale także odrębnym światem. Projekt monachijskich architektów Hilmer & Sattler prezentuje luksus jako najbardziej wyrafinowaną prostotę. Wielka, nowoczesna architektura art deco została stworzona z subtelnymi wpływami z Azji i Toskanii, przy użyciu wyselekcjonowanych materiałów z całego świata.

Hotel jako dzieło sztuki – pierwszorzędne systemy drzwiowe

Dwuskrzydłowe, szklane, łukowe drzwi przesuwne są stylowo wkomponowane w prestiżowe wejście do luksusowego hotelu. Napędy GEZE Slimdrive SCR poruszają skrzydła drzwi prawie bezgłośnie, komfortowo i bardzo efektywnie witając gości hotelowych.

System drzwi, który jest elegancko zintegrowany z fasadą.

Christoph Sattler, architekt, Hilmer & Sattler und Albrecht, Monachium

„Zdecydowaliśmy się na duży system automatycznych, łukowych drzwi przesuwnych GEZE, zbudowany od zewnątrz, jako połączenie wyrafinowanej architektury fasady z atmosferą obszaru wejścia do Schloss Elmau Retreat. System drzwi z czterema zaokrąglonymi skrzydłami szklanymi, oprawionymi w precyzyjne ramy z metalu lekkiego i rozetą sufitową w jedwabiście matowym, dyskretnym szarym kolorze podkreśla elegancję fasady”. Christoph Sattler, architekt, Hilmer & Sattler und Albrecht, Monachium

Przestronne korytarze z optymalnym wykorzystaniem światła dziennego

Claudia Dressel, architekt, DBLB Architekten + Ingenieure, Monachium

„Ta indywidualnie dostosowana konstrukcja z techniką napędu 360 stopni serii Slimdrive SCR zintegrowaną z rozetą sufitową łączy w sobie estetykę szkła ze wszystkimi wymogami stawianymi nowoczesnym drzwiom automatycznym. Pomimo ograniczonej szczeliny w fasadzie stworzono dostępne przejście o szerokości 2,3 m. Wysokość przejścia w świetle wynosząca 2,65 m i sześć zaokrąglonych elementów szklanych z boku optymalnie wykorzystują dostępne światło dzienne, tworząc jasną i zachęcającą atmosferę” – Claudia Dressel, architekt z DBLB Architekten + Ingenieure, Monachium

Szklane drzwi przesuwne: perfekcyjna harmonia z architekturą hotelu

Kolejny system drzwi automatycznych GEZE podkreśla elegancki wygląd wiatrołapu w hotelowym lobby; dwa liniowe, systemy szklanych drzwi przesuwnych z precyzyjną ramą Slimdrive SL NT zapewniają dostęp na taras z widokiem na wspaniałe góry Wetterstein.

Jak pokazuje montaż napędów o wysokości zaledwie 70 mm na stałych przeszklonych elementach drewnianych, klasyczne wzornictwo GEZE może być wkomponowane w każdą architekturę i każde otoczenie. Jak w przypadku wszystkich obszarów hotelu, świadomie połączono różne materiały i kolory: malowane proszkowo profile z metalu lekkiego w kolorze brązu i obudowy napędów do drzwi automatycznych doskonale harmonizują z elementami drewnianymi.

Wygoda i bezpieczeństwo – dzięki innowacyjnym drzwiom automatycznym

Systemy drzwi automatycznych z napędem Slimdrive spełniają wszystkie wyzwania związane z eksploatacją hotelu:

  • Otwieranie i zamykanie z elegancką precyzją
  • Automatyczna regulacja czasu podtrzymania otwarcia w celu dopasowania do natężenia ruchu
  • Indywidualne ustawienia dla wszystkich parametrów ruchu dla obu skrzydeł drzwiowych
  • Zatwierdzony i certyfikowany zgodnie z DIN 18650 i EN 16005
  • Najnowocześniejsza technika sterowania

drogi ewakuacyjne i ratunkowe z systemami drzwiowymi GEZE

Dzięki napędowi Slimdrive, szklane drzwi przesuwne zapewniają optymalny komfort przechodzenia w codziennej pracy hotelu. W przypadku zagrożenia pełnią one rolę drzwi ewakuacyjnych i ratowniczych, a w przypadku pożaru – otworów do doprowadzenia powietrza. Dzięki specjalnemu wariantowi napędu FR, przycisk otwierania awaryjnego zapewnia bezpieczne otwarcie nawet w przypadku awarii zasilania. System drzwi półprzesuwnych wejścia do hotelu jest również wyposażony w zamek wyjścia awaryjnego, który umożliwia zamykanie od zewnątrz do wewnątrz.

Produkty GEZE w hotelu Schloss Elmau Retreat

  • Napęd GEZE Slimdrive SCR
  • Szklane drzwi przesuwne z napędem serii Slimdrive SL NT