Studia przypadków

Drzwi karuzelowe GEZE: technika drzwiowa dla Uniwersytetu Przyszłości

Dzięki surowym wymaganiom w zakresie designu, komfortu i funkcjonalności, nowy City of Glasgow College jest uważany za „Uniwersytet Przyszłości”. Firma GEZE UK w istotny sposób przyczyniła się do nadania uczelni technicznej nowoczesnego wyglądu, oferując indywidualne rozwiązania w zakresie drzwi karuzelowych i rozwieranych.

Najnowocześniejsze systemy drzwiowe w City of Glasgow College

Zdjęcie z zewnątrz City of Glasgow College.

Nowoczesna architektura o wysokich wymaganiach funkcjonalnych: City of Glasgow College.

Projekt o wartości 228 milionów funtów dla 40 000 studentów i 1300 pracowników został ukończony przez firmę budowlaną Sir Robert McAlpine. Obszary wejścia od strony zachodniej i południowej zostały zaprojektowane przy użyciu techniki drzwiowej GEZE w celu odzwierciedlenia estetyki konstrukcyjnej kampusu City.

Nowoczesny budynek, z ponad tysiącem sal lekcyjnych, charakteryzuje się efektownym designem, spełniając jednocześnie wysokie wymagania w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Drzwi karuzelowe ręczne zapewniają przepływ ruchu

Skrzydła zachodnie i południowe zachwycają nowoczesną stalowo-szklaną fasadą z dwiema parami ręcznych drzwi karuzelowych. Dodatkowe automatyczne drzwi rozwierane zostały zamontowane bezpośrednio przy każdych drzwiach karuzelowych.

Ręczne drzwi karuzelowe z napędami TSA 325 NT są idealnym rozwiązaniem dla specyficznych wymagań budynku w zakresie funkcjonalności i komfortu przechodzenia. Obszerne skrzydła drzwiowe są łatwe do przesuwania, a zintegrowany mechanizm sterujący przestaje pchać po przejściu przed drzwi. Ponadto drzwi karuzelowe skutecznie chronią lobby przed przeciągami, kurzem i hałasem.

Automatyczne drzwi rozwierane, zaprojektowane jako wyjścia ewakuacyjne i ratunkowe

Automatyczne drzwi rozwierane bezpośrednio obok drzwi karuzelowych zostały wyposażone w elektromechaniczny napęd drzwi rozwieranych GEZE Slimdrive EMD-F, aby zapewnić maksymalną elastyczność. Mogą być sterowane przyciskiem, co zapewnia dostęp bez barier dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Napęd drzwiowy ma wysokość zaledwie 7 cm i dyskretnie integruje się z ościeżnicą, dzięki czemu skrzydło drzwiowe przesuwa się precyzyjnie, niezawodnie i niezwykle cicho. W przypadku pożaru, drzwi rozwierane służą również jako bezbarierowe drzwi wyjścia awaryjnego.

Stosowanie produktów GEZE w tak dynamicznym i pionierskim pod względem architektonicznym instytucie jest prawdziwym wyrazem zaufania architektów dla naszych rozwiązań. City of Glasgow College oferuje wyjątkowe możliwości zarówno dla studentów, jak i kadry nauczycielskiej, a my jesteśmy zachwyceni, że nasze rozwiązania są tego częścią.

Kaz Spiewakowski, dyrektor firmy GEZE UK

Automatyczne drzwi przesuwne: komfort drzwi bez wysiłku

Automatyczne drzwi rozwierane z napędem Slimdrive EMD-F.

Komfort przechodzenia bez barier: automatyczne drzwi rozwierane mogą być sterowane za pomocą przycisku.

Jednoskrzydłowe automatyczne drzwi przesuwne z napędem GEZE Slimdrive SL NT prowadzą uczniów i gości do wnętrza kampusu Riverside. W niezwykle nowoczesnym budynku, który został nominowany do prestiżowej Nagrody Stirlinga, znajduje się dom studencki, w którym mieszka ponad 3000 studentów kierunków budowy okrętów i technologii morskiej.

Niewielkich wymiarów napędy Slimdrive SL NT (o wysokości zaledwie 7 cm) integrują się prawie niewidocznie z nowoczesnym, obudowanym kolumnami obszarem wejścia, cicho i bez wysiłku przesuwając skrzydła drzwiowe o masie do 125 kg. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie napędowe dla budynku użyteczności publicznej o stałym wysokim natężeniu ruchu w obu kierunkach – zwłaszcza takiego jak Riverside, który jest również wykorzystywany jako budynek mieszkalny. Nowoczesne rozwiązania drzwiowe GEZE odegrały kluczową rolę w zapewnieniu uczniom komfortowego i bezpiecznego poruszania się w ich środowisku. 

Produkty GEZE w City of Glasgow College

  • Drzwi karuzelowe ręczne TSA 325 NT
  • System napędowy Slimdrive EMD-F do drzwi rozwieranych
  • System automatycznych drzwi przesuwnych Slimdrive SL NT