Studia przypadków

GEZE na pokładzie AIDAdiva: najnowocześniejsze systemy drzwiowe na luksusowym statku

Jako pierwszy statek AIDA Cruises, AIDAdiva łączy w sobie najnowocześniejszą technologię i wygodne wyposażenie na pełnym morzu. Firma GEZE dostarczyła indywidualnie dopasowane rozwiązania w zakresie drzwi i bezpieczeństwa, które stanowią podstawę wysokich standardów AIDAdiva w zakresie komfortu, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Wygoda użytkowania drzwi na pełnym morzu

Linia rejsowa AIDA Cruises zwodowała  AIDAdiva w dniu 20 kwietnia 2007 r. podczas uroczystego otwarcia.  Pierwszy z czterech statków klubowych znanej na całym świecie firmy rejsowej charakteryzuje się m.in. dużą ilością kabin zewnętrznych z własnym balkonem oraz najnowocześniejszą technologią sceniczną i rozrywkową na pokładzie. GEZE wspiera komfort na pełnym morzu poprzez indywidualnie dopasowane systemy drzwi i ścian przesuwnych.

Funkcjonalne samozamykacze – idealne dla każdego otoczenia

Wygoda, dostępność i bezpieczeństwo: drzwi przesuwne we wnętrzu statku (zdjęcie: Ingrid Fiebak dla GEZE GmbH)

System drzwi przesuwnych na pokładzie AIDAdiva © Ingrid Fiebak / GEZE GmbH

Eleganckie automatyczne drzwi przesuwne zamontowano na kilku obszarach statku. Systemy drzwi przesuwnych, takie jak GEZE VTM 300 lub GEZE Slimdrive VTM są doskonale przystosowane do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu i zapewniają bezpieczną wygodę bez barier, nawet w przypadku ekstremalnego ruchu statku. Systemy drzwi przesuwnych łukowych i teleskopowych uzupełniają niezwykłą architekturę pokładu AIDAdiva.

Inne produkty GEZE zastosowane w AIDAdiva prawie niewidocznie komponują się z otoczeniem – np. samozamykacz GEZE Boxer zintegrowany całkowicie ze skrzydłem drzwiowym, z szyną ślizgową, która jest widoczna tylko przy otwartych drzwiach.

Inne samozamykacze GEZE, takie jak TS 2000, TS 4000, TS 5000 i TS 4000 Tandem gwarantują wysoki i trwały komfort użytkowania na pokładzie. Pasażerowie stykają się z innowacyjną technologią podczas otwierania drzwi i okien kabin, w restauracjach, barach i podczas codziennych spacerów po pokładach.

AIDAdiva oferuje swoim pasażerom szeroki wybór specjałów kulinarnych i rozrywkę najwyższej klasy na 13 pokładach. Wszechstronne systemy drzwi i ścian przesuwnych GEZE były potrzebne również w siedmiu restauracjach i 11 barach, w strefie fitness i wellness oraz w kasynie.

Możliwość elastycznego kształtowania powierzchni dzięki systemowi ścian przesuwanych manualnie

Elastyczne możliwości wykorzystania na pokładzie: system ścian przesuwnych (MSW) GEZE (zdjęcie: Ingrid Fiebak dla GEZE GmbH)

Pokład AIDAdiva z systemem ścian przesuwnych

Eliptyczny, ręczny, system ścian przesuwanych ręcznie (MSW) zapewnia elastyczną wygodę użytkowania w obszarze basenu/baru. System ścian przesuwnych otacza pulpit stanowiska Dj-a na górnym pokładzie. Dzięki temu cały obszar można zamknąć lub szeroko otworzyć ręcznie przy niewielkim wysiłku, w zależności od potrzeb.

Połyskująca zasłona z elementów przesuwnych wizualnie przypomina deski surfingowe wijące się wokół basenowego baru. Zamontowane na profilu jezdnym MSW elementy mogą być przesuwane lekko i elastycznie, a ich zabezpieczenie przed korozją jest szczególnie istotne w przypadku użytkowania na pełnym morzu.

Produkty GEZE w AIDAdiva

  • System drzwi przesuwnych GEZE VTM 300
  • System drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive VTM
  • Samozamykacze zintegrowane GEZE Boxer
  • Samozamykacz GEZE TS 2000
  • Samozamykacz GEZE TS 4000
  • Samozamykacze GEZE serii TS 4000 Tandem
  • Samozamykacze GEZE TS 5000
  • System ścian przesuwanych ręcznie (MSW)