Studia przypadków

GEZE na pokładzie AIDAdiva: najnowocześniejsze systemy drzwiowe na luksusowym statku

Jako pierwszy statek AIDA Cruises, AIDAdiva łączy w sobie najnowocześniejszą technologię i wygodne wyposażenie na pełnym morzu. Firma GEZE dostarczyła indywidualnie dopasowane rozwiązania w zakresie drzwi i bezpieczeństwa, które stanowią podstawę wysokich standardów AIDAdiva w zakresie komfortu, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Wygoda użytkowania drzwi na pełnym morzu

Linia rejsowa AIDA Cruises zwodowała  AIDAdiva w dniu 20 kwietnia 2007 r. podczas uroczystego otwarcia.  Pierwszy z czterech statków klubowych znanej na całym świecie firmy rejsowej charakteryzuje się m.in. dużą ilością kabin zewnętrznych z własnym balkonem oraz najnowocześniejszą technologią sceniczną i rozrywkową na pokładzie. GEZE wspiera komfort na pełnym morzu poprzez indywidualnie dopasowane systemy drzwi i ścian przesuwnych.

Funkcjonalne samozamykacze – idealne dla każdego otoczenia

Wygoda, dostępność i bezpieczeństwo: drzwi przesuwne we wnętrzu statku (zdjęcie: Ingrid Fiebak dla GEZE GmbH)

System drzwi przesuwnych na pokładzie AIDAdiva

Eleganckie automatyczne drzwi przesuwne zamontowano na kilku obszarach statku. Systemy drzwi przesuwnych, takie jak GEZE VTM 300 lub GEZE Slimdrive VTM są doskonale przystosowane do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu i zapewniają bezpieczną wygodę bez barier, nawet w przypadku ekstremalnego ruchu statku. Systemy drzwi przesuwnych łukowych i teleskopowych uzupełniają niezwykłą architekturę pokładu AIDAdiva.

Inne produkty GEZE zastosowane w AIDAdiva prawie niewidocznie komponują się z otoczeniem – np. samozamykacz GEZE Boxer zintegrowany całkowicie ze skrzydłem drzwiowym, z szyną ślizgową, która jest widoczna tylko przy otwartych drzwiach.

Inne samozamykacze GEZE, takie jak TS 2000, TS 4000, TS 5000 i TS 4000 Tandem gwarantują wysoki i trwały komfort użytkowania na pokładzie. Pasażerowie stykają się z innowacyjną technologią podczas otwierania drzwi i okien kabin, w restauracjach, barach i podczas codziennych spacerów po pokładach.

AIDAdiva oferuje swoim pasażerom szeroki wybór specjałów kulinarnych i rozrywkę najwyższej klasy na 13 pokładach. Wszechstronne systemy drzwi i ścian przesuwnych GEZE były potrzebne również w siedmiu restauracjach i 11 barach, w strefie fitness i wellness oraz w kasynie.

Możliwość elastycznego kształtowania powierzchni dzięki systemowi ścian przesuwanych manualnie

Elastyczne możliwości wykorzystania na pokładzie: system ścian przesuwnych (MSW) GEZE (zdjęcie: Ingrid Fiebak dla GEZE GmbH)

Pokład AIDAdiva z systemem ścian przesuwnych

Eliptyczny, ręczny, system ścian przesuwanych ręcznie (MSW) zapewnia elastyczną wygodę użytkowania w obszarze basenu/baru. System ścian przesuwnych otacza pulpit stanowiska Dj-a na górnym pokładzie. Dzięki temu cały obszar można zamknąć lub szeroko otworzyć ręcznie przy niewielkim wysiłku, w zależności od potrzeb.

Połyskująca zasłona z elementów przesuwnych wizualnie przypomina deski surfingowe wijące się wokół basenowego baru. Zamontowane na profilu jezdnym MSW elementy mogą być przesuwane lekko i elastycznie, a ich zabezpieczenie przed korozją jest szczególnie istotne w przypadku użytkowania na pełnym morzu.

Produkty GEZE w AIDAdiva

  • System drzwi przesuwnych GEZE VTM 300
  • System drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive VTM
  • Samozamykacze zintegrowane GEZE Boxer
  • Samozamykacz GEZE TS 2000
  • Samozamykacz GEZE TS 4000
  • Samozamykacze GEZE serii TS 4000 Tandem
  • Samozamykacze GEZE TS 5000
  • System ścian przesuwanych ręcznie (MSW)