Studia przypadków

Minimalistyczna elegancja: automatyczne drzwi przesuwne w DC Tower 1

DC Tower 1 jest najwyższym budynkiem w Austrii, a obecnie stanowi symbol dzielnicy Donau City. Do techniki drzwiowej wybrano systemy automatycznych drzwi przesuwnych GEZE Slimdrive. Ich powściągliwa konstrukcja i niska wysokość napędu doskonale harmonizują z architekturą budynku.

Systemy drzwiowe w idealnej harmonii z architekturą

Nowy symbol Donau City w Wiedniu: DC Tower 1. Zdjęcie: Michael Nagl dla GEZE GmbH

DC Tower 1 w Wiedniu © Michael Nagl / GEZE GmbH

Elegancki, pojedynczy budynek z błyszczącą czarną fasadą i falistymi wieżami o powierzchni 150 m nad wiedeńską panoramą; wieżowiec DC Tower 1, zaprojektowany przez francuskiego architekta Dominique’a Perraulta, zachwyca eleganckim wyglądem, wyrafinowanym wzornictwem i najwyższą jakością wykonania.

Standard estetyczny znajduje odzwierciedlenie również w doborze systemów drzwiowych: Dominique Perrault, jego partner projektowy Gaëlle Lauriot-Prévost i wiedeńska firma partnerska Hoffmann-Janz Architekten zdecydowali się na automatyczne systemy drzwi przesuwnych z serii GEZE Slimdrive.

Drzwi przesuwne Slimdrive: estetyczna funkcjonalność

Podwieszana klaka schodowa na trzech kondygnacjach, o powierzchni przypominającej fale w wodzie, łączy recepcję 5-gwiazdkowego designerskiego hotelu Meliá Vienna w piwnicy z restauracjami Flow i Ra'mien go na parterze oraz salami konferencyjnymi i eventowymi na pierwszym piętrze. Automatyczne drzwi przesuwne oprawione w precyzyjną ramę z dyskretnym napędem Slimdrive SL NT podkreślają wyjątkową atmosferę.

Ponad 30 automatycznych drzwi przesuwnych z napędem Slimdrive SL NT zostało zastosowanych w różnych obszarach DC Tower 1 i przyczynia się do ogólnego wyglądu.

Hoffmann-Janz Architekten, partnerzy projektowi DC Tower 1

Konsekwentny design automatycznych drzwi przesuwnych

Ciągłość wzornictwa drzwi można znaleźć również w obszarze wejścia do John Harris Fitness Club, w ekskluzywnej strefie gościnnej na szczycie wieży z 57 Restaurant & Lounge oraz na tarasie na dachu; napędy Slimdrive SL NT przesuwają szklane drzwi z precyzją i elegancką łatwością. Mocne i ciche, doskonale sprawdzają się w miejscach o dużym natężeniu ruchu i oferują elastyczny dostęp poprzez regulację czasu podtrzymania otwarcia w zależności od częstotliwości przechodzenia. Parametry ruchu skrzydeł drzwiowych mogą być regulowane indywidualnie.

Zwiększone bezpieczeństwo budynku dzięki usieciowionej technice drzwiowej

Najnowocześniejsza technika sterowania gwarantuje, że systemy napędowe Slimdrive SL NT są przyszłościowe. Technika umożliwia połączenie z systemem budynku, dzięki czemu funkcje drzwi mogą być monitorowane lub modyfikowane, nawet zdalnie. Automatyczne drzwi przesuwne na dolnych piętrach zostały wyposażone w specjalne wersje napędu Slimdrive FR jako drogi ewakuacyjne i ratunkowe, a także w otwory nawiewu powietrza w przypadku pożaru.


Drogi ewakuacyjne i ratunkowe – bezpieczeństwo i design

Architekci postawili na technikę drzwiową GEZE także w zakresie zapobiegawczej ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczenia dróg ewakuacyjnych. 50 eleganckich centrali drzwiowych z serii TZ 300 służy do zabezpieczenia dróg ewakuacyjnych i ratunkowych na całej długości klatki schodowej. Indywidualnie dopasowana technika wentylacji zapewnia niezawodne odprowadzanie dymu i ciepła w przypadku pożaru. Drzwi klatki schodowej wyposażone są w napędy ramieniowe K 600. W przypadku pożaru, drzwi są rozsuwane i szeroko otwierane, aby umożliwić szybkie i skuteczne wydostanie się dymu i ciepła.

Produkty GEZE w DC Tower 1

  • Napędy Slimdrive SL NT
  • Napędy Slimdrive FR
  • Centrala drzwiowa TZ 300
  • Napęd ramieniowy K 600