Studia przypadków

Perfekcyjnie dopasowane drzwi automatyczne: technika budynku GEZE w budynku kampusu Jansen

Kampus Jansen oznacza dalszą rozbudowę siedziby głównej Jansen AG w Oberriet w szwajcarskim kantonie St. Gallen, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów projektowych. Indywidualnie dopasowane drzwi automatyczne i innowacyjna technologia bezpieczeństwa GEZE doskonale wpisują się we współczesne linie kampusu.

Drzwi automatyczne doskonale komponują się z wyglądem kampusu Jansen

Nowy budynek, zaprojektowany przez Davide Macullo Architects, którego koszt wyniósł 14 milionów franków szwajcarskich, składa się z czterech trójkątnych połączonych konstrukcji, z których każda ma wysokość jednego piętra. Zarówno przy wejściu na teren kampusu, jak i w obszarze wewnętrznym oraz na klatkach schodowych firma GEZE zastosowała najnowocześniejsze drzwi automatyczne, które spełniają wysokie wymagania budynku w zakresie bezpieczeństwa, komfort przechodzenia bez barier i wzornictwa.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo dzięki napędowi GEZE Slimdrive

Liniowy system drzwi przesuwnych ze smukłymi napędami GEZE Slimdrive o wysokości zaledwie 7 cm jest gwiazdą świata drzwi automatycznych. Wersja Slimdrive SL-FR RC2 łączy w sobie architektoniczną perfekcję drzwi z maksymalną funkcjonalnością:

  • mocny i niezwykle cichy napęd drzwiowy
  • testowane zabezpieczenie przed włamaniem zgodnie z 2 klasą odporności
  • Zwiększone bezpieczeństwo dróg ewakuacyjnych i ratunkowych – bezpieczne otwieranie nawet w przypadku pożaru

Drzwi automatyczne – ogólna dostępność drzwi niezależnie od rozmiaru

Szklane drzwi przeciwpożarowe na klatce schodowej.

W przypadku zagrożenia, drzwi przeciwpożarowe do klatki schodowej zamykają się bezpiecznie i automatycznie.

Przestronne drzwi przesuwne wyposażone w napędy GEZE Powerdrive charakteryzują obszar wejścia do nowego budynku. Wydajne systemy napędowe radzą sobie z dużym ciężarem i dużymi szerokościami otwierania skrzydeł drzwi przesuwnych elegancko i bez wysiłku – w sposób ciągły, niezawodny i bezpieczny. Ekonomiczne i eleganckie napędy ECdrive zapewniają niezmiennie wysoki komfort przechodzenia dla mniejszych liniowych systemów drzwi przesuwnych w budynku ze skrzydłami o wadze do 120 kg.

Zapobiegawcza ochrona przeciwpożarowa: wielofunkcyjne systemy drzwi

Oprócz liniowych drzwi przesuwnych, na kampus Jensen firma GEZE dostarczyła także różne systemy automatycznych drzwi rozwieranych. Duże drzwi rozwierane z ciężkimi skrzydłami o wysokiej częstotliwości ruchu zostały wyposażone w mocne napędy drzwi rozwieranych TSA 160 NT. Otwierają i zamykają skrzydła drzwiowe w sposób w pełni automatyczny i dostępny – i prawie bezgłośnie.

Drzwi przeciwpożarowe GEZE – bezpieczeństwo ponad wszystko

Wewnątrz kampusu Jansen, ręczne dwuskrzydłowe drzwi przeciwpożarowe zostały wyposażone w samozamykacze TS 5000 E-ISM z dwustronnym urządzeniem podtrzymującym otwarcie z możliwością regulacji w szynie ślizgowej. Służy to eleganckiemu połączeniu dostępności i zapobiegawczej ochrony przeciwpożarowej. W pozycji otwartej skrzydła drzwiowe zapewniają komfort przechodzenia bez barier. W przypadku pożaru, zintegrowana w szynie ślizgowej centrala z wyłącznikiem dymu automatycznie identyfikuje dym, zastępuje funkcję podtrzymania otwarcia i powoduje automatyczne zamknięcie drzwi. Zintegrowany mechanizm kontroli kolejności zamykania zapewnia całkowite zamknięcie skrzydeł drzwi po każdym otwarciu, spełniając tym samym funkcję drzwi przeciwpożarowych. Konsekwentna zaokrąglona konstrukcja samozamykaczy GEZE jest kontynuowana w samozamykaczach serii TS 4000, które są stosowane również w wielu drzwiach na terenie kampusu.

Produkty GEZE w budynku kampusu Jansen

  • Napęd Slimdrive SL-FR RC2
  • Napęd drzwi rozwieranych TSA 160 NT
  • Samozamykacz GEZE TS 5000 E-ISM
  • GEZE TS 4000