Koniec z trzaskającymi drzwiami: ciche samozamykacze w hotelu Marriott w Amsterdamie

W wysokiej klasy hotelu, takim jak hotel Marriott w Amsterdamie, na pierwszym miejscu jest komfort gości. Z tego względu pięciogwiazdkowy hotel zdecydował się na samozamykacz TS 5000 SoftClose, dzięki czemu głośne zamykanie drzwi należy do przeszłości.

Pięć gwiazdek dla komfortu: hotel Marriott w Amsterdamie

Usytuowany w centrum Amsterdamu: hotel Marriott.

Widok zewnętrzny hotelu Marriott w Amsterdamie © GEZE GmbH

Hotel Amsterdam Marriott położony jest w samym sercu Amsterdamu, na skraju parku Vondelpark i zaledwie rzut beretem od Leidseplein. 11-piętrowy luksusowy hotel ma łącznie około 400 pokoi, które są zajęte prawie przez cały rok.

Korytarz w hotelu Marriott w Amsterdamie.

Głośno zamykające się drzwi pokoi są problemem w wielu hotelach.

Problem: trzaskające drzwi pokoi hotelowych

Pomimo etykiety obowiązującej w prawie wszystkich hotelach, zgodnie z którą goście powinni zachowywać się możliwie cicho między 22:00 a 8:00 rano, powtarzającym się problemem był hałas powodowany przez trzaskające drzwi pokoi. Dla słynnego na całym świecie hotelu Marriott w Amsterdamie był to znany, ale nieakceptowalny problem.

Rozwiązanie problemu: cicho zamykające się drzwi pokoi

Po obszernych testach i kilku instalacjach próbnych różnych samozamykaczy hotel Marriott w Amsterdamie zdecydował się na TS 5000 SoftClose firmy GEZE.

„U nas na pierwszym miejscu jest jakość pobytu naszych gości. Niezależnie od tego, czy goście wychodzą z pokoju wcześnie rano, czy wracają z miasta późnym wieczorem lub w nocy – chcemy zminimalizować wszelkie niedogodności spowodowane hałasem na korytarzu i zamykaniem drzwi", mówi Richard Geukens, główny inżynier hotelu Marriott w Amsterdamie.

Pokój hotelowy z otwartymi drzwiami.

Niezakłócony komfort: cicho zamykające się drzwi wewnętrzne. © GEZE GmbH

„Po testach z różnymi samozamykaczami zdecydowaliśmy się na TS 5000 SoftClose firmy GEZE. Przekonało nas przede wszystkim to, że samozamykacze niezawodnie pracują nawet w trudnych warunkach. Na przykład, jeśli nasi goście ustawią okna w swoich pokojach w pozycji uchylnej. Dzięki samozamykaczom drzwi pokoi wskakują w zamek zawsze w sposób kontrolowany, bez głośnego trzaskania. W ten sposób ograniczamy hałas i możemy zagwarantować wszystkim gościom pobyt na najwyższym poziomie”.

Ciche zamykanie drzwi – także podczas wiatru i przeciągu

Geukens wskazuje najważniejszą zaletę TS 5000 SoftClose na przykładzie otwartego okna: w pomieszczeniach o zmiennych warunkach ciśnieniowych, np. z powodu wiatru, prądu powietrza lub przeciągu, zalety tego samozamykacza stają się oczywiste. Dzięki mechanizmowi SoftClose drzwi zamykają się od dołu, tak jak w przypadku każdego innego samozamykacza, ale proces ten jest wyhamowywany w kontrolowany sposób na końcu, dzięki czemu drzwi zamykają się cicho i nie trzaskają. Jednocześnie elektrozaczep zachowuje wystarczającą prędkość i końcową fazę zamykania, aby bezpiecznie wskoczyć w zamek. Zwiększa to komfort i bezpieczeństwo.

W kwestii bezpieczeństwa: TS 5000 SoftClose zapewnia również bezpieczne zamykanie drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi – nawet w przypadku drzwi zabezpieczonych uprawnieniem dostępu.

Elastyczny i przyjazny dla użytkownika: samozamykacz TS 5000 SoftClose

  • TS 5000 nadaje się do drzwi o szerokości do 1400 mm i ma bezstopniową regulację siły zamykania EN 2-6.
  • Zarówno prędkość zamykania drzwi, jak i końcową fazę zamykania, czyli prędkość, z jaką drzwi wchodzą w zamek, można w TS 5000 SoftClose indywidualnie ustawić.
  • Zintegrowany tłumik otwierania umożliwia wyhamowanie zbyt energicznie otwartych drzwi.
Samozamykacz TS 5000 SoftClose na drzwiach pokoju

Dyskretne wzornictwo – wysoka funkcjonalność TS 5000 SoftClose. © GEZE GmbH

Warto wiedzieć: Samozamykacz TS 5000 SoftClose można w prosty sposób dopasować do każdego otoczenia

W zależności od warunków otoczenia wszystkie funkcje można łatwo i szybko ustawić z przodu samozamykacza. „Jest to niezwykle praktyczne”, potwierdza Geukens. „W związku z tym, że warunki na każdym piętrze, a nawet w każdym pomieszczeniu są inne, możemy bez problemu wprowadzać niewielkie niuanse w ustawieniach, tak aby wszystkie drzwi zamykały się dokładnie tak, jak sobie tego życzymy”.

Samozamykacz jest elastyczny także pod względem wzornictwa: TS 5000 SoftClose jest dostępny standardowo w kolorze srebrnym i białym (RAL 9016), ale na życzenie może zostać wykonany w dowolnym kolorze RAL, tak aby harmonijnie komponował się z każdym wnętrzem.

TS 5000 SoftClose został już wielokrotnie wyróżniony, między innymi nagrodą German Innovation Award i Iconic Award. Dodatkowo ten samozamykacz jest certyfikowany według normy ISO 14025 i EN 15804 przez Institut Bauen und Umwelt e.V. IBU.