Studia przypadków

Samozamykacze GEZE: wygoda na najwyższym poziomie

Pierwszy górski ośrodek w Niemczech znajduje się w samym sercu Alp Bawarskich. Koncepcja hotelu Kempinski w Berchtesgaden łączy w sobie luksusową nowoczesność z naturalnymi elementami. Firma GEZE wyposażyła ten pięciogwiazdkowy hotel w innowacyjne produkty, takie jak samozamykacze zintegrowane GEZE Boxer.

Systemy drzwiowe GEZE dla najwyższych wymagań projektowych

Hotel Kempinski w Berchtesgaden, położony na wysokości ponad 1000 m, został zaprojektowany przez renomowanych architektów z biura Kochta z Monachium. Naturalne kolory i kształty są tak samo kluczowe dla designu obiektu, jak dobór materiałów i projekt oświetlenia. Nowoczesna technika drzwiowa GEZE doskonale wpisuje się w koncepcję tego ekstrawaganckiego obiektu.

Automatyczne całoszklane drzwi przesuwne w obszarze wejścia

Szklane drzwi automatyczne w wejściu do hotelu.

Elegancki design: szklane drzwi przesuwne GEZE z napędem Slimdrive SL w wejściu.

Dwie pary całoszklanych automatycznych drzwi przesuwnych w głównym wejściu do hotelu witają gości hotelowych. Do drzwi automatycznych firma GEZE wybrała zintegrowany system całoszklany GEZE IGG, który niewidocznie integruje profile i okucia drzwiowe pomiędzy ruchomymi skrzydłami. W połączeniu z napędem Slimdrive SL, którego wysokość wynosi tylko 70 mm, rozwiązanie to jest zarówno eleganckie, jak i funkcjonalne. Oprócz niewielkiej wysokości, Slimdrive SL charakteryzuje się również wszechstronnością – napęd ten posiada również certyfikat DIN 18650. Minimalistyczne, całoszklane drzwi przesuwne kontrastują z fasadą z naturalnego kamienia i doskonale wpisują się w całą koncepcję designu ośrodka górskiego.

GEZE Boxer – elegancki samozamykacz zintegrowany

Hotel Kempinski w Berchtesgaden oferuje gościom 126 pokoi hotelowych i 12 apartamentów. Wszystkie drzwi do pokoi zostały wyposażone w samozamykacze GEZE Boxer, aby zapewnić gościom i personelowi optymalny dostęp. Zintegrowane samozamykacze z serii Boxer niemal niewidocznie wpasowują się w skrzydło drzwiowe, dzięki czemu doskonale komponują się z koncepcją ekskluzywnych pokoi luksusowego hotelu. GEZE oferuje samozamykacze Boxer w dwóch różnych rozmiarach.

  • Rozmiary 2-4 dla skrzydeł drzwiowych o szerokości do 1100 mm i wadze do 130 kg.
  • Rozmiary 3-6 dla skrzydeł drzwiowych o szerokości do 1400 mm i wadze do 180 kg.

Zintegrowany samozamykacz Boxer ISM z mechaniczną regulacją kolejności zamykania jest odpowiedni do stosowania w drzwiach dwuskrzydłowych. Wersja Boxer E-ISM oferuje dodatkową wygodę i zwiększone bezpieczeństwo, a także jest wyposażona w elektromechaniczny mechanizm podtrzymania położenia otwarcia oraz mechaniczną regulację kolejności zamykania.

Funkcjonalne samozamykacze podłogowe do dużych drzwi w korytarzach

Obszar korytarza ze szklaną ścianą rozdzielającą pomieszczenie i otwartymi szklanymi drzwiami.

Ciężkie drzwi do korytarzy mogą być zablokowane w indywidualnej pozycji otwartej za pomocą samozamykaczy podłogowych GEZE.

Część powierzchni korytarza hotelu Kempinski w Berchtesgaden podzielona jest całkowicie szklanymi ściankami działowymi. Dostęp do pokoi jest możliwy przez duże szklane drzwi. Firma GEZE wyposażyła ciężkie drzwi montowane na pasach konstrukcyjnych w samozamykacz podłogowy TS 550 E-G, a wersję TS 550 E-IS-G w zintegrowany mechanizm regulacji kolejności zamykania dla drzwi dwuskrzydłowych. Duża wytrzymałość samozamykaczy podłogowych na obciążenia, kąt blokady otwarcia z bezstopniową regulacją oraz możliwość regulacji dalszych parametrów, takich jak siła zamykania i prędkość, odegrały kluczową rolę w podjęciu decyzji o wyborze tych rozwiązań.

Produkty GEZE w hotelu Kempinski w Berchtesgaden

  • Zintegrowane systemy całoszklane GEZE IGG
  • Napęd Slimdrive SL
  • Samozamykacz GEZE Boxer
  • Samozamykacz podłogowy GEZE TS 550 E-G
  • Samozamykacz podłogowy GEZE TS 550 E-IS