Studia przypadków

GEZE dostarcza zapobiegawczą ochronę przeciwpożarową dla ratusza w Wakefield

Brytyjskie tradycje budowlane w połączeniu z najnowocześniejszą technologią budowlaną: modernizacja nadaje wiktoriańskiej estetyce ratusza w Wakefield nową jakość funkcjonalną. GEZE UK Ltd wspiera wygodę i zapobiegawczą ochronę przeciwpożarową w ratuszu za pomocą indywidualnie dopasowanych drzwi przeciwpożarowych i technologii bezpieczeństwa.

Wygoda korzystania z drzwi i bezpieczeństwo w zabytkowym pałacu miejskim

Zabytkowy ratusz w Wakefield nabrał nowego blasku. Po modernizacji ratusz w zamieszkiwanej przez 60 000 osób miejscowości w hrabstwie Yorkshire otworzył drzwi dla mieszkańców – na śluby, przyjęcia i spotkania rady miejskiej. Lokalni urzędnicy również pracują teraz w odświeżonym i bardziej komfortowym środowisku. Prace renowacyjne opierały się na oryginalnej estetyce wiktoriańskiego budynku ukończonego w 1880 roku. Nowoczesne normy budowlane były wprowadzane z wyczuciem w celu zachowania autentyczności wnętrza.

Szklane drzwi przesuwne zapewniają komfort przechodzenia

Podwójne dwuskrzydłowe automatyczne szklane drzwi przesuwne zamontowano w dużych, wcześniej otwartych wejściach zwieńczonych łukiem, aby stworzyć dostęp do poczekalni i poszczególnych biur. Część wejściowa przedzielona jest nowym wiatrołapem, lecz pozostaje jasna i przejrzysta. System drzwi przesuwnych wyposażonych w napęd Slimdrive SL NT, nowe rozwiązania drzwiowe, przetestowane zgodnie z brytyjską Ustawą o równouprawnieniu i normą BS 8300, zapewnia łatwy dostęp bez barier, zabezpieczenie drogi ewakuacyjnej i efektywność energetyczną poprzez zatrzymanie zimna i przeciągów.

Nowoczesne drzwi przeciwpożarowe z autentycznym designem

Automatyczne szklane drzwi przesuwne, wbudowane w okrągły kamienny łuk

Automatyczne szklane drzwi przesuwne dzielą obszar wejścia do ratusza.

Automatyczne drzwi rozwierane idealnie wpasowują się w zabytkowy wystrój drzwi na wejściach na każde kolejne piętro. Jest to przykład na to, jak połączenie napędu automatycznych drzwi rozwieranych GEZE z kunsztem i tradycją Longden Doors Ltd. może tworzyć autentyczne, nowoczesne projekty o estetyce drzwi wiktoriańskich. Zgodnie z oryginałami odtworzono również naświetla z ołowianymi ramkami i wprawiono w drzwi jako kontynuację okien ze szprosami. Pokryte mosiądzem obudowy napędów drzwi rozwieranych zostały dopasowane do wyglądu okuć otaczających drzwi, dzięki czemu nowy design „starych” drzwi jest wprost idealny.

Zapobiegawcza ochrona przeciwpożarowa za pomocą wielofunkcyjnych systemów drzwi

Podwójne dwuskrzydłowe automatyczne drzwi rozwierane zaprojektowane jako drzwi przeciwpożarowe prowadzą odwiedzających i urzędników na każde kolejne piętro. Wyposażone są w napęd drzwi rozwieranych Slimdrive EMD-F o eleganckim designie i wysokości 7 cm oraz oferują ochronę przeciwpożarową i dostępność w jednym. Zamykają się automatycznie w przypadku pożaru i zapewniają bezpieczne zamknięcie przeciwpożarowe. Materiał pęczniejący między ościeżnicą a skrzydłem drzwi także pęcznieje, zapewniając bezpieczną barierę dla gazów spalinowych. Ciężkie drewniane drzwi zostały poddane badaniu drzwi przeciwpożarowych z odpornością ogniową 120 minut oraz otrzymały świadectwo zatwierdzenia Certifire CF 860. Ze względu na zastosowanie serwonapędu drzwi można również łatwo otworzyć ręcznie w każdej sytuacji. Wszystkie parametry ruchowe, takie jak prędkość otwierania i zamykania lub czas podtrzymania otwarcia, można ustawić indywidualnie w zależności od użytkownika.

Najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i projektowe

„Dyskretne i niewidoczne” – takie było bezwarunkowe żądanie architektów w zakresie funkcjonalności artystycznie wykończonych drzwi rozwieranych. Podobnie jak w przypadku szklanych drzwi przesuwnych w obszarze wejścia, napędy drzwi wejściowych na górnych piętrach zostały niezwykle dyskretnie zintegrowane między ościeżnicami i naświetlami. Rozwiązanie zabezpieczające Slimdrive EMD-F jest doskonałe do wąskich profili drzwi i ograniczonych przestrzeni. Wyłącznik dymowy, który typowo umieszczony jest na zewnątrz napędu drzwi, został zintegrowany z pokrywą napędu. Elektryczne chwytaki magnetyczne sterowane przez system kontroli dostępu zostały również w pełni wbudowane w ościeżnice. Upoważnione osoby uzyskują dostęp do sal konferencyjnych wrażliwych pod względem bezpieczeństwa za pomocą breloków lub bezdotykowych czytników.