Tematy

Inteligentne rozdzielenie pomieszczeń ze stylem

Nowe lub inne projekty pomieszczeń mieszkalnych, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni biurowej lub elastyczne wykorzystanie szklanych frontów? Brak problemu z nowoczesnymi systemami ścianek działowych w pomieszczeniach. Pomieszczenia można indywidualnie dzielić i ponownie łączyć za pomocą systemów ścian stałych lub przesuwnych oraz drewnianych, plastikowych, metalowych i szklanych drzwi przesuwnych. Dla wszystkich tych elementów architektury funkcjonalnej GEZE oferuje rozwiązania w zakresie okuć do drzwi.

Wizualne powiększenie pomieszczeń – dzięki przesuwnym szklanymi drzwiom

Szklane drzwi przesuwne zapewniają naturalne światło w pomieszczeniach.

Szklane drzwi przesuwne zapewniają naturalne światło w pomieszczeniach.

Niezła, ale przede wszystkim niepraktyczna: zaadaptowanie pomieszczeń do różnych zastosowań za pomocą półek, parawanów lub składanych ścian działowych, lub stworzenie ochrony przed hałasem albo prywatności za pomocą zasłon lub ścian. W większości przypadków rezultat jest raczej ciasny i ciemny. Rozwiązaniem preferowanym przez projektantów wnętrz i architektów jest szybkie połączenie lub rozdzielenie pomieszczeń za pomocą wygodnych drzwi lub ścian przesuwnych. Zastosowanie szkła pozwala na uzyskanie płynnego widoku i przejrzystości.

Światło nie tylko sprawia, że każdy pokój wydaje się szerszy i większy, ale także naturalne światło dzienne w znacznym stopniu przyczynia się do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego użytkowników i mieszkańców. Nowoczesna technologia szklarska pozwala również na wymianę całych powierzchni ścian na szkło. Efektem są eleganckie nowe biura, sale konferencyjne, poczekalnie lub pokoje mieszkalne – bez kosztownej budowy. Funkcjonalne okucia drzwiowe zapewniają mobilność i elastyczność, przy czym poszczególne elementy przesuwane są w profilach lub torach.

Przegrody GEZE: rozdzielanie i łączenie ze stylem

System ścian przesuwnych ręcznie (MSW) otwiera, dzieli i rozdziela pomieszczenie oraz elastycznie dostosowuje je do konkretnego zastosowania. Modułowa konstrukcja MSW pozwala na zastosowanie różnych elementów systemu o różnych funkcjach. Stałe elementy skrzydeł można stosować jako drzwi dwuskrzydłowe, rozwierane i przymykowe lub jako skrzydła stałe. Jako drzwi przesuwne stosowane są natomiast poziome ruchome elementy skrzydła.

Oznacza to, że zamknięte drzwi przesuwne można szybko przekształcić w pełni funkcjonalne drzwi rozwierane przy pomocy łatwego w obsłudze układu ryglującego. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli szklany front MSW, na przykład w sklepach lub kawiarniach, nie powinien być całkowicie otwarty przy zimnej pogodzie. GEZE oferuje atrakcyjne możliwości kształtowania wyglądu dzięki różnym profilom maskującym, które biegną skośnie do szyby lub mają nowoczesną kątową konstrukcję.

Przejdź do broszury poświęconej systemom ścian przesuwnych ręcznie (MSW) firmy GEZE (PDF | 3.27 MB)

Przejdź do portalu klienta – narzędzie do konfiguracji MSW

Systemy ścian przesuwnych ręcznie GEZE w Ronald McDonald House

System ścian przesuwnych ręcznie firmy GEZE (zdjęcie: Lothar Wels dla GEZE GmbH)

System ścian przesuwnych ręcznie firmy GEZE (zdjęcie: Lothar Wels dla GEZE GmbH) © Lothar Wels / GEZE GmbH

Dzięki najnowszemu domowi Ronalda McDonalda w Tybindze młodzi pacjenci mogą pozostać z rodziną przed i po leczeniu w szpitalu uniwersyteckim. Otwarta architektura domu tworzy nie tylko zachęcającą i jasną atmosferę. Ciągłość przestrzeni na parterze pozwala również na elastyczne korzystanie z niej, na przykład podczas imprez.

Przestrzeń jest otwierana, dzielona i rozdzielana za pomocą systemów ścian przesuwanych ręcznie (MSW) firmy GEZE. Ich modułowa budowa pozwala na wykorzystanie elementów systemu o różnych funkcjach. MSW jest więc idealnym rozwiązaniem dla przejrzystego planowania pięter.

System Pendulo firmy GEZE obejmuje różne jedno- i dwuskrzydłowe drzwi wahadłowe z naświetlem lub bez oraz stałe elementy panelowe, które można ze sobą łączyć w zależności od indywidualnych potrzeb.

System Pendulo firmy GEZE

System ścian całoszklanych GEZE Pendulo

Jako transparentna przegroda w biurze, w sklepie lub w domu: Pendulo umożliwia realizację wielu różnych eleganckich rozwiązań. Co w nim wyjątkowego: system GEZE kryje w sobie inteligentną technologię – zintegrowany samozamykacz – w dolnym designerskim profilu. Oznacza to, że drzwi można otwierać w obu kierunkach, oferują one zrównoważony ruch zamykający i delikatnie wracają do pozycji spoczynku. Planowanie systemu ścian całoszklanych GEZE jest również proste: za pomocą internetowego narzędzia konfiguracyjnego Pendulo można szybko i łatwo zaprojektować kompletne rozwiązania z jednego źródła – zgodnie z indywidualnymi życzeniami.

Przejdź do portalu klienta – narzędzie konfiguracyjne Pendulo

Obszary zastosowania GEZE Pendulo

  • Przegrody pomiędzy biurami i korytarzami
  • Sale konferencyjne do różnych zastosowań
  • Strefy poczekalni w gabinetach lekarskich
  • Fronty handlowe w centrach handlowych
  • Rozwiązania wiatrołapów w pomieszczeniach prywatnych i użytkowanych komercyjnie

Technologia drzwi przesuwnych GEZE: elegancka technologia – wysoka trwałość

GEZE oferuje różne rozwiązania okuć drzwiowych do funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie systemów drzwi przesuwnych, ścianek działowych i innych elementów ruchomych. Składają się one z profilu jezdnego i prowadzonego w nim wózka rolkowego, który przesuwa połączone skrzydła drzwi przesuwnych szklanych, drewnianych lub metalowych. Ich szczególne zalety to płynna praca i elegancka konstrukcja. Szeroka gama akcesoriów oferuje różnorodne rozwiązania.

Designerskie i rolkowe okucia GEZE do drzwi przesuwnych ręcznych

  Drzwi przesuwne Okiennice przesuwne
  Rollan
40 NT
Rollan
80 NT
Levolan
60
Levolan
120
Perlan
140
Perlan
AUT-NT
Perlan
140 KS
Perlan
AUT 2
Ciężar skrzydła
(maks.)
40 kg. 80 kg 60 kg 120 kg 140 kg 80 kg 140 kg 120 kg
Komfort pracy ** **** ****** ****** ***** ****** ***** ******
Materiał skrzydła  
Drewno

Tworzywo sztuczne

Metal

Szkło - -

Ochrona antykorozyjna

Klasa 1

Klasa 1 Klasa 3 Klasa 3 Klasa 2 - Klasa 4 -

● = szczególnie się nadaje
○ = również się nadaje
- = nie nadaje się

Szyny przesuwne z rolkami Rollan i Perlan są przeznaczone przede wszystkim do drzwi wewnętrznych, a Perlan nadaje się również jako rozwiązanie zewnętrzne.

Dużo możliwości projektowych na etapie planowania

GEZE oferuje szeroką gamę rozwiązań dla funkcjonalnych, mocno eksploatowanych i estetycznych ścian działowych pomieszczeń z drzwiami przesuwnymi, systemami ścian przesuwnych i systemami ścian całoszklanych, z dużą swobodą projektowania podczas planowania.

Za pomocą narzędzi konfiguracyjnych online projektanci mogą skonfigurować system ścian przesuwnych ręcznie (MSW), jak również system ścian całoszklanych Pendulo i Levolan 60/120.

GEZE oferuje również szkolenia dotyczące systemów w formie webinarów, w oddziałach GEZE lub u klienta. Do każdej przygotowanej oferty klient otrzymuje kompletną dokumentację techniczną związaną z projektem. Projektanci na życzenie mają do dyspozycji specjalne rozwiązania.

Szybki i łatwy montaż

Rozwiązania GEZE mają również wiele zalet dla firm instalacyjnych: MSW i Pendulo nie wymagają obróbki szkła do szyn drzwiowych i profili paneli stałych. Oba systemy można łatwo i szybko zainstalować na miejscu budowy.

W przypadku MSW, uchwyt klejony LSG umożliwia stosowanie szkła VSG bez konieczności stosowania dodatkowego profilu lub obróbki szkła.

Szybki i nieskomplikowany montaż od przodu i przy użyciu tylko jednego narzędzia montażowego dzięki systemowi instalacji Levolan Smart fix.

Wygodna obsługa systemu ścian przesuwanych ręcznie

Doskonałe właściwości użytkowe i cicha praca dzięki technice prowadnic łukowych wymagają tylko niewielkiej siły do ręcznego przesuwania elementów szklanych. Całkowite otwarcie np. frontów sklepowych przez wózki rolkowe MSW SmartGuide czyni system niezwykle elastycznym.

System do otwierania drzwi przesuwnych Perlan jest niezwykle wytrzymały, szczególnie w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych o dużym natężeniu ruchu:

  • zawsze płynne działanie dzięki dwóm wewnętrznym, precyzyjnym łożyskom kulkowym w każdym wózku rolkowym, konstrukcji szyny i dużym rolkom nośnym.
  • Ochrona antykorozyjna dla lekko wilgotnych pomieszczeń, a zatem duża żywotność dzięki wewnętrznym uszczelnionym łożyskom kulkowym. Profil jezdny wykonany z anodyzowanego stopu zmniejsza tarcie, a także gwarantuje zwiększoną ochronę antykorozyjną.
  • Delikatne cofanie się do pozycji końcowej dzięki GEZE Perlan 140 SoftStop chroni drzwi i okucia drzwiowe oraz zwiększa ich trwałość.