Studia przypadków

Drzwi automatyczne GEZE stwarzają przyjazną atmosferę dla najmłodszych pacjentów

GEZE jest również wiodącym dostawcą drzwi, okien i technologii bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii. Firma GEZE UK Ltd. wdrożyła najnowocześniejsze rozwiązania drzwiowe w Szpitalu Dziecięcym im. Johna Radcliffe’a w Oxfordzie, umiejętnie łącząc funkcjonalność kliniczną z komfortową atmosferą dla najmłodszych pacjentów.

Niewidzialna wydajność: system drzwi przesuwnych Slimdrive SL

Systemy szklanych drzwi przesuwnych przy wejściu do szpitala dziecięcego.

System automatycznych szklanych drzwi przesuwnych z napędami Slimdrive SL o dyskretnym rozmiarze 70 mm.

Szpital dziecięcy im. Johna Radcliffe’a zaprojektowany przez architektów Parry Bowen i zbudowany zgodnie z najnowszymi standardami architektury szpitalnej. Prawdziwą atrakcją wejścia głównego są dwuskrzydłowe automatyczne drzwi przesuwne z mocnym napędem GEZE Slimdrive SL, który dzięki swojej wysokości wynoszącej tylko 70 mm działa prawie niewidocznie. Automatyczny napęd Slimdrive SL dyskretnie i elegancko dopasowuje się do nowoczesnej fasady kliniki i cicho i efektywnie zarządza tysiącami cykli ruchu każdego dnia w ekspansywnym szpitalu dziecięcym.

„Jesteśmy zachwyceni projektem naszego obszaru wejścia. To dokładnie taka atmosfera, jakiej oczekuje się od nowoczesnego szpitala dziecięcego. Wysoka jakość wykonania przyczynia się do stworzenia komfortowej i zachęcającej atmosfery dla pacjentów i personelu szpitalnego”, mówi Vickie Holcroft, kierownik projektu w szpitalu im. Johna Radcliffe'a.

Automatyczne drzwi rozwierane: wygoda w całym obszarze szpitala

Systemy drzwi rozwieranych z serii GEZE TSA znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważna jest funkcjonalność i komfort przechodzenia. Automatyczny napęd drzwiowy TSA 160 zapewnia lekkie i niezawodne otwieranie i zamykanie drzwi automatycznych, nawet w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Samozamykacz górny TS 4000 zapewnia elastyczny dostęp do drzwi rozwieranych z ręcznym otwieraniem. Siła zamykania samozamykaczy może być indywidualnie ustawiana i doskonale dostosowana do potrzeb każdego obszaru szpitala. Umożliwiają one otwieranie skrzydeł drzwiowych przy minimalnym wysiłku, np. dzieciom i słabszym dorosłym. Napędy TSA sprawiają, że transport łóżek i/lub pacjentów staje się dla personelu szpitalnego o wiele łatwiejszy.

Wymagająca architektura Szpitala Dziecięcego im. Johna Radcliffe’a wymaga bezpiecznych i trwałych produktów, które są w stanie wytrzymać duże obciążenia, a jednocześnie estetycznie wkomponować się w projekt budynku. Slimdrive SL jest idealnym rozwiązaniem. Systemy drzwi rozwieranych z serii TSA są niezbędne również w szpitalach. Prosty dostęp, wymagający niewielkiego wysiłku, zapewnia szybki postęp w całym budynku szpitala – co może ratować życie.

Jules Quested-Williams, kierownik sprzedaży i marketingu w GEZE UK Ltd.

Kontrola dostępu do nadzorowanych obszarów klinicznych

W celu zabezpieczenia kontroli dostępu do wrażliwych obszarów klinicznych, drzwi rozwierane do sal operacyjnych i oddziałów intensywnej terapii zostały również wyposażone w napęd TSA z elektromagnetycznym systemem zamykania. Gwarantuje to, że tylko osoby upoważnione mogą wejść na te obszary.

Produkty GEZE w Szpitalu Dziecięcym im. Johna Radcliffe’a

  • Napęd drzwi automatycznych TSA 160
  • Samozamykacz górny TS 4000