Studia przypadków

„Innowacja idzie w parze z emocjami”: drzwi rozwierane GEZE na targach w Stuttgarcie

Nowy budynek targów w Stuttgarcie został oddany do użytku w 2007 roku, z doskonale zaplanowaną infrastrukturą i unikalnymi połączeniami dla wszystkich przewoźników drogowych w całej Europie. Firma GEZE przyczyniła się do zwiększenia funkcjonalności i wygody nowych targów jako kompletny dostawca najnowocześniejszych systemów drzwiowych i samozamykaczy.

Najnowocześniejsze systemy drzwiowe w harmonii z wzornictwem targów.

System szklanych drzwi rozwieranych w fasadzie nowego budynku targów.

Bezpieczne i wygodne: automatyczne drzwi rozwierane z niewidoczną, zintegrowanym mechanizmem kolejności zamykania. Zdjęcie: MM Fotowerbung dla GEZE GmbH © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

Zgodnie z planami stuttgarckich architektów Tobiasa Wulfa i Kaia Biericha powstał nowoczesny, przełomowy pod względem ekonomicznym i ekologicznym krajobraz targowy – z 8 halami i centrum kongresowym na łącznej powierzchni 100 000 m². Nad autostradą znajduje się spektakularny parking z zielonym dachem, pełniącym funkcję parku targowego. Również jury Immobilien Zeitung (gazeta o nieruchomościach) było pod wrażeniem projektu pod względem architektonicznym, ekonomicznym, innowacyjnym i przyjaznym dla użytkownika – przyznało nowemu budynkowi targów nagrodę Immobilien-Award (nagroda przyznawana nieruchomościom). Firma GEZE dostarczyła do nowego budynku targów kompleksową technikę drzwi i zabezpieczeń, która doskonale pasuje do współczesnego wzornictwa budynków.

Drzwi rozwierane: bezpieczny komfort przechodzenia po drogach ewakuacyjnych

Dwuskrzydłowe drzwi rozwierane w wersji przeciwpożarowej.

Duży i bezpieczny komfort przechodzenia: automatyczne drzwi rozwierane wykonane jako drzwi przeciwpożarowe i dymoszczelne. Zdjęcie: MM Fotowerbung dla GEZE GmbH

Centralne wejścia do kompleksu targowego muszą być przygotowane na duże natężenie ruchu, a tym samym spełniać zwiększone wymogi bezpieczeństwa. Z tego powodu na fasadach hal zainstalowano automatyczne drzwi rozwierane GEZE TSA 160 i wyposażono je w kompaktowy chwytak magnetyczny MA 500 o wysokiej wydajności do drzwi ewakuacyjnych i drzwi dla dostaw. Chwytak magnetyczny do drzwi blokuje drzwi nie uszczelniając ich. W przypadku zagrożenia – nawet w przypadku awarii zasilania – drzwi można szybko i bezpiecznie otworzyć. Drzwi klatki schodowej w holu głównym i drzwi fasady Międzynarodowego Centrum Kongresowego zostały również wyposażone w drzwi rozwierane z napędami TSA 160; zapewniają odwiedzającym targi bezpieczny komfort przechodzenia w otwartej, przejrzystej atmosferze.

Samozamykacze GEZE TS 5000; wygodny i dyskretny design

Zbliżenie na samozamykacz GEZE na drzwiach przeciwpożarowych.

Bardzo dyskretnie wbudowany w skrzydło drzwiowe – samozamykacz GEZE Boxer z wyłącznikiem dymowym. Zdjęcie: MM Fotowerbung dla GEZE GmbH © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

Drzwi rozwierane w przejściach komunikacyjnych hal zostały wyposażone w samozamykacz górny GEZE TS 5000 L z szyną ślizgową T-Stop. Zintegrowany ogranicznik otwarcia zapobiega przygnieceniu między skrzydłem drzwiowym a odbojnikiem, zwiększając tym samym bezpieczeństwo. Samozamykacz T-Stop spełnia również wymagania estetyczne, ponieważ wejścia i przejścia mogą być projektowane bez konieczności stosowania odbojników drzwiowych.

Zamknięcie przeciwpożarowe dzięki zintegrowanemu wyłącznikowi dymowemu

Samozamykacze z rodziny TS 5000 stosowane są również w drzwiach dwuskrzydłowych w ciągach zaopatrzenia i mediów pod halami targowymi; samozamykacz GEZE TS 5000 R-ISM wyposażony jest w centralę z wyłącznikiem dymowym i alarmuje czujnik dymu w przypadku pożaru oraz automatycznie zamyka drzwi. Zapewnia to bezpieczną i sprawną logistykę również w tym obszarze kompleksu targowego.

Wielofunkcyjne drzwi rozwierane o dyskretnym wzornictwie

Drewniane drzwi przeciwpożarowe w budynku zostały wyposażone w samozamykacz GEZE Boxer EFS ze zintegrowanym wyłącznikiem dymowym RSZ6. Jest to połączenie zapobiegawczej ochrony przeciwpożarowej i eleganckiej konstrukcji drzwi; samozamykacze i szyna ślizgowa są niewidocznie zintegrowane ze skrzydłem drzwiowym i można je zobaczyć tylko wtedy, gdy drzwi są otwarte. Dym i ogień są wcześnie rozpoznawane poprzez podłączenie do centrali z wyłącznikiem dymowym GEZE, a drzwi przeciwpożarowe są automatycznie zamykane.

Wszechstronne systemy drzwiowe dla nowoczesnego projektu targów

Nowy budynek targów w Stuttgarcie jest jednym z najtrudniejszych projektów w tym zakresie w Europie. Koncepcja budowlana systemów drzwiowych, okien i techniki bezpieczeństwa, którą zastosowała na targach firma GEZE, zapewnia maksymalny komfort dla zwiedzających z całego świata i spełnia najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, funkcjonalności i wzornictwa.

Produkty GEZE na targach w Stuttgarcie

  • Automatyczne drzwi rozwierane GEZE TSA 160 NT
  • Wydajny chwytak magnetyczny do drzwi GEZE MA 500
  • Samozamykacz górny GEZE TS 5000 L z szyną ślizgową T-Stop
  • Samozamykacz GEZE TS 5000 R-ISM
  • Samozamykacz GEZE Boxer EFS z zintegrowanym wyłącznikiem dymowym RSZ6