Studia przypadków

GEZE zapewnia bezpieczeństwo budynków w Grand MOMA w Pekinie

Grand MOMA w Pekinie jest już jedną z dziesięciu najważniejszych budowli w Chinach. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym w zakresie drzwi i bezpieczeństwa, firma GEZE przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania kompleksu – instalując łącznie 1600 drzwi rozwieranych wykonanych na indywidualne zamówienie.

Grand MOMA: fakty i liczby

  • Projekt i planowanie: Steve Holl (USA)
  • Osiem drapaczy chmur, połączonych pierścieniowymi mostami serwisowymi na dwudziestym piętrze
  • 220 000 m² całkowitej powierzchni
  • 135 000 m² powierzchni mieszkalnych, 85 000 m² powierzchni biurowych
  • Mieszkania/przestrzeń biurowa dla 2500 osób
  • 150 milionów euro kosztów budowy
  • 1600 drzwi rozwieranych serii TS 5000 z samozamykaczami górnymi
  • 44 okna z siłownikami wrzecionowymi urządzeń do usuwania dymu i ciepła GEZE E 250

Automatycznie zamykane drzwi przeciwpożarowe

GEZE TS 5000 jest jednym z najbardziej znanych samozamykaczy na rynku międzynarodowym. Samozamykacz górny imponuje nie tylko delikatnym zamykaniem drzwi rozwieranych, ale również przejrzystym i nowoczesnym designem, który doskonale wpisuje się w estetykę Grand MOMA. Ponadto TS 5000 jest dopuszczony do stosowania na drzwiach przeciwpożarowych i dymoszczelnych, co stanowi kluczowy wkład w bezpieczeństwo budynku.

Napędy okienne z systemem odprowadzania dymu i ciepła: napędy okienne odprowadzania dymu i ciepła:

Widok z zewnątrz na Gran MOMA w Pekinie.

Najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa budynku: Grand MOMA w Pekinie.

Niektóre okna w Grand MOMA zostały wyposażone w elektryczny siłownik wrzecionowy urządzenia do usuwania dymu i ciepła GEZE E 250 i mogą być otwierane lub zamykane za pomocą centralnego sterownika.

Elektryczny siłownik wrzecionowy otwiera i zamyka skrzydła uchylne dołem lub górą, skrzydła obrotowe, okna dachowe i naświetla elektryczne, z indywidualną regulacją szerokości otwarcia. Urządzenie do usuwania dymu i ciepła E 250 zapewnia codzienną naturalną wentylację budynku w Grand MOMA. W przypadku pożaru, elektryczne napędy okien otwierają się samoczynnie, aby niezawodnie odprowadzać dym i ciepło.

Energooszczędne rozwiązania dla „miasta w mieście”

Model Grand MOMA z zewnętrzną infrastrukturą.

W centrum uwagi: indywidualne rozwiązania w zakresie techniki drzwiowej i bezpieczeństwa budynków.

Grand MOMA został zaprojektowany jako „miasto w mieście”, na które składają się budynki mieszkalne i biurowe, a także teatr, urzędy państwowe i przedszkole oraz kilka restauracji i supermarketów. Jedną z wielu unikalnych cech kompleksu jest to, że został on zaplanowany w oparciu o ekologiczne zasady. Duże zbiorniki o głębokości setek metrów chłodzą i ogrzewają budynki wielopiętrowe zależnie od warunków pogodowych.

Ogółem, Grand MOMA produkuje trzy do czterech razy więcej energii niż tradycyjne systemy klimatyzacyjne na jednostkę energii. Projekt wyróżnia się w Chinach swoją koncepcją „zielonej architektury”.

Osłona zacieniająca w harmonii z bezpieczeństwem budynku

Osłony przeciwsłoneczne VBH zamontowane na zewnętrznej stronie fasady budynku wielopiętrowego.

Bezpieczne i wydajne: osłony przeciwsłoneczne na fasadzie regulują temperaturę wewnątrz budynku.

Systemy osłon przeciwsłonecznych VBH montowane na zewnątrz kompleksu budynków również poprawiają efektywność energetyczną: zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna zapobiega zbyt szybkiemu nagrzewaniu się wnętrza budynku, co powoduje, że wymaga on mniejszej pracy klimatyzacji. Ponieważ elewacje budynków wielopiętrowych są zazwyczaj wystawione na działanie silnego wiatru, klient był szczególnie zainteresowany zaprojektowaniem stabilnego i solidnego rozwiązania w zakresie osłony przeciwsłonecznej.

Produkty GEZE w Grand MOMA w Pekinie

  • 1600 drzwi rozwieranych serii TS 5000 z samozamykaczami górnymi
  • 44 okna z siłownikami wrzecionowymi urządzeń do usuwania dymu i ciepła GEZE E 250